קדושת הכותל - תגובות של גולשים

הכותל המערבי שריד מקדשנו

הכותל המערבי, שריד מקדשנו. יש דרך איך יהודים התפללו בכל הדורות. בלי זה, הרי ברור שלא היה זכר למישהו שמנסה להגיע לכותל.
לא יעלה על הדעת, שיבואו אנשים ו"יתפללו" במקום הכי קדוש, בצורה שמלגלגת ומזלזלת בקדשי ישראל.
זו בדיוק דוגמה נוראה להרס שגרם בנט. בבורות המציא שם "עזרת ישראל". כאילו זו ה"נורמה". מי שמו להתערב במקום קדשנו.
כל יהודי, מכל גוון, יכול לבוא לכותל המערבי ולהתפלל בו לפי סדרי המקום המקובלים.
יזהר הסם, מדבר דברי שטות, חוצפה ובורות. אצל יהודים נורמליים, אין "רבנים ורבות".. אלה שהגיעו הם לא איזו עדת טפשים שרבניהם מנצלים אותם.. הוא מדבר מהרהור ליבו - אלה שהגיעו לעשות בלאגן, הם אלה שמובאים ומוסתים ע"י אנשים כמותו.
תפילה מעורבת אינה שיוויונית ותפילה כהלכה אינה הדרה. יכול להתאפק בזמו התפילה לא להיות בחברת נשים. תפילה זה זמן להתרכזות בלעדית מול ה'.
ושלא יספר על "30 שניה"... מתי הם בכלל באו להתפלל שם.. איזה שטויות. הכל פרובוקציות במימון אירופאי.
קיר חדש | אלי

כשאני חושב על זה... נראה לי שיהיה נחמד אם הרפורמים יבנו להם קיר/כותל חדיש ומודרני ואפילו דיגיטלי בניו יורק או בעיר "מתקדמת" אחרת ואז יוכלו לעשות שם מה שירצו... מה שמוזר הוא שהם "חידשו" את הדת היהודית ושינו הלכות ודינים אבל הם עדיין "מאוהבים" בכותל העתיק,הישן והמתפורר... באמת אנשים מוזרים !
הסיפור עם הרפורמים | רועי

הסיפור עם הרפורמים דומה למה שהיה עם הנוצרים שהרי הם יצאו מהיהדות לעבר דת אחרת שאמנם בסיסה ביהדות ובתנ"ך אבל זה משהו אחר לגמרי, עד לפני מעט יותר מ-200 שנה לא היה דבר כזה שנקרא "יהדות רפורמית" אלא שאז באו "המשכילים,המתקדמים והנהורים" וחיפשו שינויים כדי להקל במצוות שאינן נוחות ומכאן הכל התדרדר והגיעו לדת אחרת - זו האמת ואין בלתה !!!
הכותל הוא היום בית כנסת לכל דבר | ליה

בכל בית כנסת אורתודוקסי נוהגים לחגוג את בר המצווה בדיוק באותה דרך.

כל רצונן של נשות הכותל הוא לקעקע את המסורת האורתודוקסית ולא להתפלל. מה להן ולתפילות יהודיות? אלה נשים אתאיסטיות ומתריסניות מאג'נדת בית הקרן החדשה.

לא לא. הן ממש לא רוצות שלום בעם ישראל.

הן מאד מאד נבהלו מעוצמת החרדים ויודעות עכשיו שמחכה להן רק מלחמת קודש שתכלול אבנים קפה ויריקות כפי שהן מתארות שהן כבר קיבלו - והן מאד פוחדות.

הן כמו ילד בן 3 שמתחיל לנסות את הגבולות של הוריו ומגלה שהוא בעצם חלש וחסר אונים ומשנה את טון דיבורו.

ככל שהשמאל יקצין את פעילותו בכל התחומים - כך הוא ישחיז את התגובות כלפיו ויחדד את עוצמת המלחמה בו.

כולם כבר מוכנים למלחמה נגדו ולומדים היטב את נקודות התורפה שלו ומכים בו בלא רחם.

השמאל מקדם את חורבן עצמו בחברה האנושית הכלל עולמית של ימינו.

השמאל הוא שהביא את החורבן על אירופה באמצעות הצפתה במוסלמים תחת דגל הרב תרבותיות המלאכותית. השמאל הוא שמקדם את חורבן המדינה היהודית באמצעות הצפתה במסתננים ובפולשים מכל העולם, איחוד משפחות ערביות בישראל, הפיכתה למדינת כל אזרחיה באמצעות מפלגת בג"צ שהיא מעוז פוליטי של השמאל (פרופ' מאוטנר: השמאל שאיבד את כוחו בכנסת העתיק את פעילותו לבג"צ שהפך למרכז פעילות פוליטית שלו) שמנסה לבטל את הזכות למדינה יהודית הגוברת על כל זכות.

השמאל שהביא על העולם כולו רק הרס וחורבן מאז קרל מרקס עבור דרך הסוציאל נאציונאליזם ההיטלראי וגמור באיחוד האירופי שאינו אלא שלטון קומוניסטי אלים הכופה עצמו מבריסל על מדינות הלאום באמצעות סדר עולמי חדש סמוי ומפחיד - מייצר את המלחמה בו עצמו.

ככל שהקצנתו וטירוף השלטון שלו גובר - כך מתחזקים הכוחות שילחמו וידבירו אותו בהמשך.

מי שחושב שהשמאל ינצח אי פעם את האנושות ואת הטבע האנושי מייצג את טיפשות ומוגבלות החשיבה השמאלנית. ידוע שלכל דבר יש סוף.

ככל שהכוחנות השמאלנית גוברת מתוך בטחון עצמי מופלג - כך תהיה מכת הבומרנג עוצמתית ואיומה.

כל לחץ מוליד לחץ נגד השווה לו ביכולותיו.
קובי

הכותל מקום קדוש ליהודים אין זכות לאף אחד לחלל את הקודש בטח לא לרפורמים ששייכים לזרם בנצרות. מתחתנים עם גויים אין להם קשר ליהדות.
הנדסת תודעה | בת ציון

מי שרוצה להתפלל יכולה להצטרף למאות המתפללות מידי יום ביומו, הן לא באות להתפלל הן באות להפריע !!!בגלל הצעקות שלהן ציבור המתפללות מפסידות קדושה,וברכת כהנים ועוד חלקים מהתפילה שלא זוכות להן בתפילת יחיד בביתהן.ועד שהן עושות מאמץ להגיע לכתל לתפילת ציבור מכובדת במקום הקדוש .קבוצת המתפרעות המכונות"נשות הכתל"
מונעות מהן את הזכות הלגטימית הזאת ,ופוגעות ברגשות הציבור!!!
ובסוף האלים והפוגע עוד מתלונן על פגיעה בו,פשוט הזוי!!!ומביש!!!
הנדסת תודעה האלים והמבזה מתבכיין על כבודו!!
יש לנו השם אחד | לולי

לא יוכי וחברותיה נשים שנפלו בכליפות ב"ה יש לנו השם אחד, ותורה אחת ומי שעושה מה שבא לה היא מופקרת..... והן בחרו בקללה.
הן נשים טפלות ועלובות שענקי וגדולי תורה לא מקובלים עליהם הן לא משלנו ......עושות מה שעולה על רוחם לא קשורות לא לדת ולא להלכות ולא לתורה ולא לעם ישראל בושה וחרפה .
נעבור גם אותן

אתה מבין לפי הלבוש שלהן ולפי ההתנהגות שלהם שהתורה לא באמת מעניינת אותן. אין כיסוי ראש, אין שבת אין כלום...ולמה תוקעים שופר בראש חודש אלול? הכי מצחיק הרפורמים הדבילים נגד תורה שבעל פה אבל חנוכה ופורים הם כביכול חוגגים למרות שאלו חגים דרבנן...בקיצור הם מחפשים את הניגוח.
עברנו את הצדוקים והבייתוסים נעבור גם אותם.
וט

מקוששות תרומות. זה מה שאתן. אתן מתפרנסות מכל זה. זאת העבודה שלכן, מובטלות ופרזיטיות. להזכירכן מה היה היחס הרפורמי לארץ ישראל?? מחקתם כל איזכור לארץ ישראל מהתפילות אין לכם שום זכות לדרוש שום דבר. אמריקה היא הבית שלכם, לא ישראל.
את האמת (ראשונה) ואת השלום (כהמשך לאמת) אהבו! | ידידיה

אין שמץ של אמת בדברי נשות הכותל, לגבי זכות התפילה! האמת מדוייקת כפי שניסחה הצדקת לילי הורוביץ גץ בת הצדיק - רצון בהכרה כלל ישראלית ברפורמיות כחלק מגיטימי ממסורת ישראל, והיבט מ-70 פנים לתורה... ולא היא!! הרפורמה עוד אחד מגילוי פנים שלא ראוי בתורה כמו: קראים, נוצרים קדומים, וסכנתם גדולה לגזול נשמות ישראל מכור מחצבת האבות הקדושים אברהם, יצחק ויעקב. אין בין תנועה זו לשלום בתוך ישראל ולא כלום! וסכנתם גדולה לסכסך בין ישראל לאביהם שבשמים.
מתנגדי ישראל

הרפורמים הם נהפכו להיות אוטואנטישמים/אנטשמים (אוטואנטישמים זה יהודים בעלי שנאה עצמית, המתבטת גם כלפי אחרים וכן אנטישמים משום שחלק ניכר מהם בכלל לא יהודים!!!). מנסים להפוך אותנו לגויים, הרי הם הוכיחו לנו לצערינו כמה אחוזי התבוללות יש בקרבם. ועכשיו מנסים להכנס למעוז האחרון של היהדות האורתודוקסית (אורתודוכסי פירושו הדרך הישרה, כלומר שהם המקור שלא שונה, ולא כמו הרפורמים אשר מנסים להיות נוצרים, אפשר לראות זאת ב''טמפלים'' שלהם...). לכן צריך לקרוא לילד בשמו, ולהגיד להם שילכו לדוד סם וישבו על עוגת השמנת של ''עמא-רייקה'' (כפי שכונתה על ידי רבנים בעבר) ולא ינסו להתערב ולהכתיב לנו מה טוב בשבילנו. רוצים כותל לרפורמים!!! מי שיעבור שם ביום יום לא יראה שם איש בכותל הדרומי... הם רק מנסים להכנס ביהדות וביהודים, הרי רוב רובם הם מתנגדי ישראל ומנסים להחרימה בכל דרך וצורה אפשרית כל שהיא. ''נצח ישראל לא ישקר כי עמנו-קל''
עוד זרוע של התמנון הגלובליסטי האנטישמי של סורוס/JStreet... | בראבס

בין יהדות לבין החתרנות השמאלנית הרדיקלית של 'נשות הכותל' אין דבר וחצי דבר
הסירוב של נשות הכותל לממש את ה"אמונה" הדתית שלהם באזור קשת רובינסון (שהוא לא פחות קדוש מרחבת הכותל הראשית) וההתעקשות שלהם לשנות סדרי עולם ולהפר את הסטאטוס קוו דווקא ברחבה הראשית של הכותל (בידיעה שזו פרובוקציה מתריסה שרק מלבה את היצרים בין חלקי העם השונים) היא הוכחה חותכת לגך שסיבת הקיום של לוחמות ה"צדק" החברתי המיליטנטיות האלה, היא לא יותר מהתרסה ארסית וכרסום הסטאטוס קוו שמאפשר לכול המגזרים בישראל לחיות ביחד באחדות תוך כיבוד האחר
באנגלית השם של נשות הכותל צריך להיות "Occupy Western Wall" על משקל הארגון השמאלני הרדיקלי/אנרכיסטי, "Occupy Wall Street" שממומן ע"י הארכי אנטישמי וחלאת המין האנושי, סורוס שר"י
ההלכה היא השומרת אותנו

הלישכה הממשלתית פרסמה שמדי שנה בונים כ- 200 בתי כנסת ואף אחד מהם לא ריפורמי!
בדור הבא הם יעלמו בגלל רק דבר אחד - אי שמירת ההלכה !
ההלכה היא ששמרה על עם ישראל ושמרה והבדילה אתנו מהתבוללות .
לא לחינם האחוז הכי גבוהה של ההתבוללות זה בקבוצות שדורסים את ההלכה ובזים לחכמי התורה האמיתים.
ידידיה שילה

הרב עמיחי צודק. לצערנו, אין לנו שליטה על מה שהרפורמים עושים ב"בתי הכנסת" הנידחים שלהם, אבל וודאי שאסור לתת להם דריסת רגל בכותל המערבי. וזה שבהר הבית יש מסגד, לחרפתנו, זה לא אומר שצריך להיכנע לרפורמים.
סרוגון

לא יודע אם אתה מעודכן..... אבל בכל דור יש את "הפסל" שלו.... הקונסרבטיבים סוגדים לפסל ההתבוללות ולפסל הסילוף של היהדות.
המושג "עבודה זרה" אינה מחייבת פסל של בודהה עם 6 ידיים ופרצוף חמוץ של תאילנדי.
כל דבר שעשאוהו ישראל נגד הקב"ה יכול להפוך לע"ז.
כידוע הוא שמצרים כולה נשמדה בזמן נבואות החורבן (משא מצרים) והגמ' שואלת למה ?
ועל כך היא עונה "כיוון שעשאוהו ישראל עבודה זרה (דהיינו הסתמכו על ברית הגנה עם מצרים כנגד גזגרתו של ה' יתברך) סופו להאבד מן העולם......ואכמ"ל
נמאסתם!

נמאסתם! אתם חיים בתקופת הנדמה לי ובלללהלנד. יש קהילות רבות של גויים שקוראים לעצמם יהודים. הם יעני יהודים בדיוק כמוך וזכותך לרדת מהארץ הזאת ולהצטרף אל כל המטורללים שממציאים חוקים לעצמם וקוראים לזה יהדות. תפסיקו עם הצביעות שלכם אתם רק מחריבים ומקלקלים את היהדות האמיתית. לכו לארץ כלשהי ותמציאו שם מה שבא לכם אבל אל תגנבו ואל תשאו את שם היהדות לשווא!
חייבים למחות על רמיסת כבוד וביזוי תלמידי חכמים

פשוט ביזיון!
תוספת לגבי התנועה הרפורמית שממומנת ומשומנת היטב מכספי גופים נוצריים ובעלי אינטרסים מחו"ל. חלק מהמטרות שלהם היא לעורר כאן מהומות וספינים כמו נשות הכותל ועוד. כל פעם ספין אחר. פשוט מאוס וחצוף. ממש ערב רב. אני מוחה מחאה נמרצת!!! הכל בעוונותינו הרבים . תלמידי החכמים הם הם המנהיגים הרוחניים של עם ישראל לאורך הדורות על פיהם ישק דבר. ואוי למסתים ולמשמאלים שחוברים לחבורת הרפורמים המפוקפקת הזו י
שואה רוחנית

ארגוני השמאלנים
שפועלים נגד עם ישראל
מתוך מדינת ישראל
הם כוח החלוץ של האויב
הם ראש החץ של האויב
הם חוד החנית של האויב
הם התקווה של האויב
להכנעת הכרעת והפלת ישראל
צביעות במיטבה. נשות הכותל עוברות על החוק!!! | מרסלו

דת זה משהו שקיבלנו חוקים אין זה משהו שאפשר ככה לשנות כי מתחשק לנו אם מאמינים או לא זה שאלה אחרת הכותל נתפס כמקום דתי להתפלל ולכן החוקים של הדת רלוונטים שם אם הם רוצים להמציא משהו חדש בבקשה במקום אחר ואני לא אדם דתי
אשה

הדיון פה הוא מהותי ביותר, ולא אישי !
ומדובר פה על נושא חשוב ביותר ! אולי ה- חשוב ביותר ! על קדושת הכותל !
הם באמת מצפים שנשתוק על חיילול הכותל שהם עושים?
אנחנו מדינה יהודית

אנחנו מדינה יהודית נקודה , חזרנו לארצינו 2000 שנים רדפו את היהודים בשל יהדותם בגלות עברנו שואה , אינקוויציה פרעות ברוסיה בעיראק במקרוקו באתיופיה בעצם בכל התפוצות . הקמנו את מדינת היהודים במדינת ישראל לא כדי להיכנע לתכתיבים של עמותות שמאל שממומנות על ידי אלה שרדפו אותנו באירופה .
מדינת העם היהודי

שהפרדת הדת מהמדינה זה עוד צעד של הרפורמים להפוך את ישראל לעוד מדינה ללא קשר להיותה מדינה העם היהודי. ללא היהדות, כחלק אינטגרלי בתוך המדינה, נאבד את צידוקנו להיותנו פה ונאבד את ברכת השם. למרות שאני לא ממש שומר מצוות היהדות שלי חשובה לי. העובדה שהרפורמים משתלחים ביהדות בכל דרך היא לצנינים בעיני. כמובן שהכתב האידיוט מקבל כסף מהתנועה הרפורמית כדי להשמיע את דברי הבלע שלו פה. אנחנו העם היהודי, כבר לא נירדם בשמירה, אין מה לרפורמים לחפש כאן. כל מה שהם עושים זה הרס המדינה היהודית וחרבונה של היהדות. לא לחינם ישראל הפכה למרכז הלהטבי העולמי. הרפורמים פעלו בכל החזיתות כדי שזה יקרה, בדיוק כפי שהביאו את המסתננים לכאן ואינם מאפשרים את גירושם. הכל הכל חלק ממזימה אחת גדולה. בעבר דתות אחרות נלחמו ביהדות עכשו, ביישורת האחרונה, הרפורמים, שכביכול הם יהודים, מנהלים נגדנו מלחמת חורמה. לעולם לא תביסו אותנו. עם ישראל יותר חזק מכל תנועה קיקיונית ועלובה כזו או אחרת. עם ישראל חי.
צרת הכותל

בבקשה דחופה. אנא מכם לא לקרוא להם נשות הכותל. הם לא ראויות לכינוי זה .אלא צרת הכותל. בבקשה החליפו מיד את התואר שניתן להם. אנחנו נשות הכותל שמגיעות יום יום מתפללות ומתחננות לה'שיגאל את עם ישראל הקדוש. .תודה. איילה | 08/11/16 02:19
הם לא יודעים מימינם ומשמאלם

היום שמעתי ברדיו ראיון עם "רבה" של רפורמים - הם לא יודעים/ות מימינם ומשמאלם - פשוט מגוחך לעקוב אחריהן , זה חסר תוכן וטעם כל ההתעסקות שלהם - רק לעורר פרובוקציות כל הזמן
הצעה | יוחי

משום מה בר''ח שהיא חגם של הנשים - מתקיימות הפרובוקציות. אולי... באם הנשים תתחזקנה ביתר שאת בשמירה ובציון החג הזה בביטול מלאכה ובכל מה שרק יכולות, אולי בביגוד מיוחד וחגיגי ואולי בתפילה מעומק הלב באותו יום או בהכנת מאכל מיוחד לבני הבית - זה יגרום אולי להפחתת כוחם של ביום הזה שהיא חג מיוחד לנשים בכל רחבי העולם. הצעה. ושה' ירא בעני עמו ויחיש פדיון וגאולה לבוטחים בישועתו במהרה בימינו אמן
עד מי רשעים יעלוזו??? | לימור

בושה וחרפה מה שקורה. מה נדרש מאיתנו? מה בורא עולם רוצה לומר לנו בזה???
יהודי

ה' בעצמו נתן לנו תורה ובה כתוב לנו בדיוק מה ה' רוצה שנעשה , ומה ה' לא רוצה שנעשה !
וה' רוצה שנשמור על קדושתנו ונהיה בהפרדה , בפרט בכותל!
יהודי

כל פעם שיהודי ממרה את ציווי ה', ובפרט אם זה בפהרסיה, ועוד באישור ה''ממשלה'' זה חילול ה' !( שבמזיד עברו ו'''ציפצפו''! על ציווי ה' !)
ובפרט כשמדובר בכותל -אז אסור לנו לתת לזה לעבור !!
תפילה במעורב זה בדיוק ההגדרה של ''מצווה הבאה בעבירה''
וחובה לנו לצאת למחאה על כך לבל נכשיר את השרצים !
סמי

אין שום הבדל בין האנטישמיים הגויים שרצו להמיר את דתנו ע"י אינקווזיציה או התבוללות לבין הרפורמים ובינהם המגיב לעיל שרוצים להמיר את דת משה מסיני בדת מנדלסון ויש"ו.
הטרמינולוגיה חשובה | חנה

אנא הפסיקו להשתמש במונח "נשות הכותל" אין זה מכבודו של הכותל שיקרא על שמן של נשים הזויות
מחאה | זיו

צריך למחות בחומרה
לא לעמוד מנגד ולראות את חילול הקודש
יש בידינו למחות! ולא נמחה???
הכתיאטרון יעשה את שריד בית מקדשנו?????
ידוע שהארכיאולוגים התנגדו נחרצות ל"מתווה" | יוחי

כשהם טוענים שהמהלך יביא להרס העתיקות באיזור. ששם נמצאים אבנים שנותרו משעת החורבן בט' באב, עם התנוחה של הנפילה והפיח השחור של השריפה, מה שנותן להם מימד של מוצר שנשמר אלפיים שנה ללא מגע יד אדם שהוא נדיר לחלוטין!!! כך לדבריהם. והביעו זעזוע עמוק ותחנונים מעומק הלב, לא לשנות את ייעוד המקום בשום אופן. כי גם אם יעשו שם רצפה מזכוכית וכדו' זה יאלץ אותם להשתמש עם קונסטרוקציה מה שכבר מעמיד את המוצגים בסכנה נוראית ביותר!!! עם ישראל חזקו ונתחזקה בתפילה וזעקה לבורא עולם הכל יכול, שיסיר את הגזירה הנוראה הזאת והמחשבה המטופשת האלה מהאנשים החולניים האלה, ושמהדבר הזה יתהפך הקערה על פיהם. ויתבטלו מזימתם וארגונם המטומטם והחולני!!! ולמה אני אומר חולני? מכיון ש'בריאות' קשורה למי שמבין שלכל אחד יש את האישיות שמרכיבה אותו, ורק אותו!!! ולא מנסה לחקות את השני. וגם לא בתירוצים ואמתלאות שונות. - מה שלא כ''כ נדיר לראות אנשים ש'מחקו' את זהותם, לטובת מישהו שמוערץ בעיניהם. ומה שקורה פה, זה פשוט סימפטומים 'מהמחלה' הזאת, של מחיקת הזהות העצמית של האשה והגבר. ולצורך כך, בלבלו את המוח על מושגים של ''שיוויון''... איזה שטויות במיץ בטטה... זהו אפילו אינו כפירה... זה כ''כ חולני... שאנשים שפויים מקרב איגוד הפסיכולוגים במדינה, היו אמורים למדר אותם מבחינה חברתית תקינה... ושהשם ירחם ויחוס כבר על כל עמו בית ישראל אמן
להתקרבן ולקבל צומי

אתן לא באות להתפלל. מי שמבין, הכותל מעולם לא עניין ולא מעניין רפורמים שהוציאו כבר לפני מאתיים שנה את המילה ציון מהסידורים שלהם. מה שמעניין את הרפורמים שמדינת ישראל היתה תמיד מוקצה מחמת מיאוס בעיניהם, זה רק לעורר פרובוקציות. להתקרבן ולקבל צומי. אף אורתודוכסית שפויה לא תיכנס עם ספר תורה לעזרת נשים.
סמי

אין שום הבדל בין האנטישמיים הגויים שרצו להמיר את דתנו ע"י אינקווזיציה או התבוללות לבין הרפורמים ובינהם המגיב לעיל שרוצים להמיר את דת משה מסיני בדת מנדלסון ויש"ו.
סתם לאינטלגנציה כללית

הכותל הוא שריד בית המקדש.
הוא מקום דתי קדוש ולא אתר לאומי.
ובטח לא מקום לרייטינג זול
מה רוצות המטורללות הללו? שלום בטוח שלא.

אין רפורמות ביהדות. נקודה. אין מה לעשות ראינו מה יצא מרפורמות....
אלון

לתורה אמנם 70 פנים, אבל רק 70 פנים.
הרפורמים רק משחזרים את מה שעשו הנוצרים לפניהם - שינו את התורה וקראו לעצמם "ישראל החדש" ("Vrus Izrael" בלטינית). הרפורמים מגדילים לעשות כיוון שהם קוראים להמצאות שלהם "תורה" ול"דת" (שמקרה שלהם טענתך על נוחיות הייתה נכונה לגמרי) הם קוראים "יהדות". כמו שתחליט שהצבע הכחול ייקרא מהיום גם "ירוק", ותכריח את כל העולם להתייחס לשגעון הפרטי שהמצאת ברצינות, ותתבע לטענה שלך מעמד שווה בדבר שם הצבע..
דניאל

אין דבר כזה "יהדות רפורמית" אנחנו לא נוצרים שיש לנו "זרמים". יהדות היא אחת מסורת מאב לבן, מרב לתלמיד איש מפי איש עד משה רבינו ע"ה. ואם יש שינוי קל בין העדות זה רק שזה תפקיד מסויים בעבודת הקודש.
גולדפינגר

לפני 2000 שנה פרשו מהיהדות כת שכינתה עצמה "היהודים הרפורמים"
כיום הם מכנים עצמם הנוצרים, על האיש מנצרת שהקים את הכת,
כעת פרשה כת נוספת מהיהדות, הם מכנים עצמם היהודים הרפורמים,
בעוד מאה שנים הם יכנו עצמם "הברלינאים, על מקום שבה נוסדה כת הרפורמים.
לא מעניין אותם

את הרפורמים לא מעניין לא מדינה יהודית לא ארץ ישראל ובודאי לא.......הכותל.
אלא רק להשחית את היהדות הארץ אחרי שגמרו כבר לחסל כמעט את יהדות ארה"ב.
זה לא תורת משה

הרפורמים הם כת שהקימו אותה וזה לא תורת משה הם נגד נגד שבחרו בה הם שונים מיתבוללים ומבולבלים זה ברור אין דין ואין דיין עושים מה בה להם זורעים הרס צריך להישמר מהם הם מסוכנים הרסו את יהדות ארצות הברית מי שניצל מהם זכה יש משפחות הרוסות יהודים שם מיתבוללים עם הנצרות והאיסלם לזה רוצים הכופרים
בת רחל

כמה צבועים הכת שמחקה את המצוות והכי חשוב לה כאילו הביחד הם מנסים להרוס מבפנים מה שהם הצליחו באמריקה כיום שמהזרם שלהם אין המשכיות ומי שיצא מהם משתפים פעולה אם הקבוצה שאומרת שאין דבר כזה שאנחנו יהודים וארץ ישראל שיכת ליהודים ו והם מסיטים את נגד קיומה את מדינת ישראל
איש חמודות

הרפורמים משתמשים בתורה הקדושה,שהם לא מאמינים בה,על מנת לנגח כל ענין דתי בארץ.הם יכולים בעתיד להכניס גם את הצלב הארור עם "יהודים עבור יש"ו" לתיפלה יחד עם "בושות הכתל" רק על מנת לנגח את דת ישראל ותורתו.
לאורך כל ההיסטוריה היו חכמולוגים שקבעו דת יהודית לעצמם

הם פרשו התבוללו התמזגו עם הגויים .כמו היום קיימים על הסרט הנע כיוונים ומיונים שונים לדת שהסרט יביא אותם לפח האשפה של ההסטוריה.המיין סטרים ישאר לנצח כעם הנבחר.כן הנבחר.בסופו של דבר כדברי חזון הנביאים ובאו האובדים מארץ אשור והנדחים מארץ מצאים..וכו. דור דור וחכמולוגיו.
הנדסת תודעה

. נשות הכותל איזה ביטוי עקום מעוות ומהנדס תודעה. נשות פרובוקציה שהקשר ביניהן לבין קדושת הכותל אינו קיים
האסון הרפורמי | ננה

פחות ממחצית הרפורמים בארהב אינם יהודים, ורובם אפילו לא עברו "גיור רפורמי", הם יוכלו להגיע לכאן מכוח חוק השבות, שמאבד במהירות את משמעותו, ומכאן למדינת כל אזרחיה הדרך ממש קצרה. ובמדינת כל אזרחיה, חוגגים חגים של כל הדתות, בשווה, ואז זו כבר לא מדינת היהודים, ואפשר, כפי שכבר קורה לא מעט, לצעוק על יהודים שיחזרו לרוסיה, פולין, מרוקו ותימן, וגם לומר להם שיחזרו לאוושוויץ ושחבל שהיטלר לא גמר אותנו.....בקיצור, אחרי 73 שנות מדינת היהודים, יהודים משמידים את היהדות...
ליצנות

עשו שם ליצנות מהתפילה
אוהדות האייתולות ואיראן פתאום באות לכותל שלדעתן שייך לערבים כמו כל ארץ ישראל
כדי ללעוג לדת היהודית ולעורר מהומות
למה המשטרע לא מנעה מהם להגיע בגלל חשש מהתגרות כמו שמנעו הנפת דגל המדינה ברחובותיה של המדינה בגלל שלא רצו לעצבן את מחבלי החמאס (המתגוררים כאן על חשבוננו ומקבלים ביטוח לאומי)?
על מה ולמה כל הצדקנות של שקר ??
היתממות | חיים

אף אחד לא הפך את הכותל לשום דבר. כך הוא היה מאז ומתמיד גם כשכל הכותל היה רק סימטה צרה. אף אחד לא מרחיק את הנשים האלו מהכותל, שיבואו ויתפללו כמו כולם לפי הסדר שנהוג במקום, הם לא צריכות לבוא ולחנך את כל שאר המתפלליםץ.
משועממות ותו לא!!! | מירב

כן , כן ממש ככה. הגברים של אותן נשים קורעים את הצורה בשביל שהנשים יוכלו להינות
מהזמן בבית. כן , כן גם לעזור בגידול ילדים ואחזקת הבית וכו' כי הגבר לא מסוגל לעשות זאת.
יחד עם זאת, הנשים הללו לאחר שהילדים גדלו מתחילות להיות משועממות עד העצם, אז הן
מתחילות לעורר פרובוקציות , והיום זה בכותל. אז הגבר קורע את עצמו ולא יודע שאשתו עכשיו
בכותל נלחמת עבור השד יודע מה.
תפסיקו לבלבל את המוח נראה אותכם עושים את זה במסגד אל עקצה | חגי

וכל מילה מיותרת.
אתם עושים הכל בשביל לעצבן את החרדים כמה שנאה יש לכם.
אני בחיים לא יכנס למקום קדוש למישהו אחר עם גופיה ומכנסים קצרים וסנדלים.
איך אומרים באח הגדול נא להתנהג בהתאם.
למה שלא תתחילו את המלחמה מכיבוש הר הבית? | חרדי , תתחילי מהתחלה

בתור בן למשפחה שהגיעה לארץ בתחילת המאה ה- 20 , ידוע לי ממקור ראשון שעד למלחמת העצמאות רק יהודים אורתודוכסים הגיעו לכותל המערבי.
בן דוד שלי, שירת בצנחנים, השתתף בשחרור ירושלים, ולא ראה אף רפורמי חבר לנשק. היו שם יהודים חילונים (כולל ד"ר יפעת, הצנחן מהתמונה המפורסמת) אבל לא רפורמים.
"נשות הכותל" הן תופעה חדשה. לא ברור לי האם זו דבקות בדת, או חידוש "הקרב על הכותל". מה שמעיד יותר מכל על כך שלא מדובר ברצון דתי אמיתי, היא העובדה הפשוטה שנוצרים שבאים לארץ מסכימים לקבל עליהם את הכללים שנקבעו, ו"נשות הכותל" יוזמות פעולות מלחמתיות מיותרות.
אם התפילה שלכן כל כך זכה ואמיתית, היא תתקבל במרומים גם אם תתפללו בבית כנסת. "מלחמה על הכותל", זה לא מה שאנחנו צריכים כיום.
אל תשחקי אותה | יהודי סרוג

כולנו יודעים שאת רפורמית שמנסה להכניס דריסת רגל לכותל. הדעות שלך מחוץ לקונזנוס, ולא רק של האורטודוקסים, אלא גם של הרוב החילוני המסורתי.
את מנסה לגייס דעת קהל ע"י השמצה של החרדים (טוב נו, כולם עושים את זה) אבל בעצם הויכוח שלך הוא עם תורה שבע"פ ועם השו"ע, לא עם החרדים. בבית כנסת צריך להיות הפרדה, כל היה מאז ומעולם, ובכותל מתפללים.
בית המקדש הוא בית תפילה. (יש פסוק כזה, מכירה?) ואם אין זיקה בין החילונים לכותל, זה לא בגלל 'הכפייה החרדית' אלא בגלל שזה לא מעניין אותם, כמו הרבה דברים שקשורים ליהדות...
יש כללים

גם במקדשים בהודו יש כללים וגם בוותיקן יש כללים וגם במכה יש כללים וכולם מכבדים וגם אתם. אז למה לא לכבד את המקום הקדוש ביותר ליהדות. זה לא משנה אם אתם אתאיסטים. קצת תרבות.
תסמונת של דור

הן לא רק תופעה בפני עצמן אלא בעיקר תסמונת של דור וציבור מתיוון ומתבולל רחב שאינו מבין או אפילו מכיר את ההלכה היהודית ובודאי שאינו מבין את סיבותיה
דווקא בחנוכה, חג שבו אנו זוכרים את ניצחון המכבים על היוונים והמתיוונים, עלינו לדעת היטב שהמתיוונות הרפורמיות נועדו לכישלון!
הן מחללות שבת

לכותל הן באות רק בשביל לתקוע אצבע בעין של היהודים המאמינים אסור לתת להן להתקרב לכותל. צריכים להקים משמרות של אנשים שאכפת להם ולשמור על שריד בית המקדש שלא יטמאו אותו הרפורמיות.

שקוף וברור

שקוף וברור שבגץ רוצים למחוק את היהדות מעל פני האדמה. בכל מדינה אחרת היו מחסלים במיידית כל יוזמה שתנסה לפגוע ברגשות המתפללים ובערכי הדת.
הכותל לא מעניין אתכם

מרשעות וחצופות ברמות הגבוהות ביותר. הכותל לא מעניין אתכן חלקן גם לא מאמינות באלקים בכלל. מעניין אותן רק לעשות פה מהפכה ולהחריב את היהדות. לרפורמים למיניהם אין מושג של מקום קדוש.
הנשים האלו זה רק פרובוקציה | פיצה אדומה

הנשים האלו זה רק פרובוקציה ושום דבר אחר. פעם ראיתי אותם ברחבת הכותל והן ניראות כל כך שונות מנשים רגילות. צעקות גידופים לא היה ברור אם הן מתפללות או סתםן רועשות ממש לא היה נעים להסתכל.
כינוי מעליב | קוהי

נשות הכותל... כינוי שמעליב את הנשים היהודיות שמבקרות בכותל.
הדת היהודית בנויה בצורה כזאת עם דגש לצניעות.
למי שלא מוצא חן פשוט יכול להתנצר ולהיות ליבראלי ככל העולה על רוחו.
ואם מרגיש שסטה מוסרית וידוי אצל הכומר יפתור את הקלון במצפונו מאד פשוט.
יש לאותם נשים השפעה גדולה מהתרבות הנוצרית. אין להם שום זכות לערר את מסורת ישראל ואת מינהגי בית המקדש.
אנונימי

בושה וחרפה. ענת הופמן יו"ר תנועת "נשות האנטי כותל" משתמשת בספר תורה ככלי ניגוח לתת מכות למאבטחי הכותל שהם עובדי ציבור. שוב ושוב מרביצה להם עם הספר תורה. אין גבול לציניות?????? אין גבול לחילול הקודש? אין גבול לחילול ה'? די! מספיק עם זה!
המקורי תמיד יותר טוב | שמואל

היהודים האורתודוכסים מגיעים לכותל אלפי שנים. אתהיהודי הדור האחרון. הנכד שלך כבר לא יראה עצמו יהודי ולפי כל הסיכויים גם לא יגור בישראל. את רק רוצה להרוס היהדות האותנטית מדור דור.
האם היית דורשת אותו דבר מאתר הקדוש לדת אחרת? | גיל

בחיים לא היית דורשת לבטל את חוקי הדת באתר מוסלמי או נוצרי, אך כמובן שאין לך בעיה
לצאת למתקפה חסרת רסן נגד היהדות.
בהחלט יש בעיות
אך דרישת ביטול ההפרדה היא טירוף!
הכותל היה מקום תפילה הרבה לפני שהוא היה "סמל לאומי"
הכותל מקום דתי!!!!! | אדי, ירושלים

הכותל הינו מקום דתי ומשום כך יש לנהוג בו לפי כללי ההלכה היהודית,
בכנסת מעוז היהדות/ציונות החדשה, אתם יכולם לעשות מה שאתם רוצים
אל תציגי מצג שוא של פלורליזם | joe

את מתיימרת לדבר בשם הרוב החילוני - אך אף אחד לא הסמיך אותך לכך. את מייצגת מיעוט
שהוא זרם שולי ביהדות. גם עבור רוב החילונים - בית הכנסת שהם מעדיפים לא ללכת אליו הוא
בית כנסת אורתודוקסי ולא רפורמי.
מה תרמו הרפורמים ליהדות???? | יהודי שפוי

הרפורמים החריבו את יהדות אירופה שלפני השואה.... מחריבים את יהדות ארה"ב.... ומנסים ללא לאות להשמיד את היהדות בישראל.
אלא מה לדאבונם הארץ לא מוכנה לקבל את המהרסים שלה למזלנו..
הכותל | מנחם, חיפה

דבר ראשון המדינה שלנו מדינה יהודית , קבע זאת בן גוריון במגילת העצמאות.
זה אומר שאתר הכותל שייך ליהדות וליהודים דבר ראשון ולא לכל אחד.
ראוי שבאתר זה תישמר קדושה הנהוגה בבית כנסת ולא פחות מיזה.
וזה כן כולל הפרדה בין נשים לגברים , וכל שאר ההלכות היהודיות השייכות למקום,אלא אם
כן את מתנגדת להגדרה של מדינת ישראל מדינה יהודית,
ולכן גם את נגד מגילת העצמאות.
( שהיא בסיס חוקתי של חוק יסוד במדינת ישראל ).
במקרה זה את מצתרפת לכל אויבי ישראל המנסים להשמידה בצורה חוקתית
ע"י הגדרתה כמדינת כל אזרחיה , ובמקרה זה הדגל , סמל המדינה , וההמנון
לא רלוונטים , האם זאת כוונתך.
שקרים | שוטר, מרחב דוד , ירושלים

לגופו של הטור - רוב מה שנכתב הוא שקר, וחלק אחר הוא סתם חוסר טעם. לכל אדם מותר להתפלל בכותל. ההפרדה נובעת מכך שתפילה ראוי שתעשה בנפרד. וכך גם נהוג בדתות אחרות. לגבי הבגד - הכותל הוא המקום הקדוש היחיד שמגיעים אליו גברים במכנסיים קצרות וגופיות ונשים בבגדים שהתאור היחיד שהולם אותם הוא בגדי ים. אף אחד לא מעז ללכת ככה לכנסיית הקבר. הכותל הוא מקום קדוש ויש להתייחס אליו ככזה,
נביאי שקר רפורמים | גליק

בתור אחת שמבקרת הרבה בכותל, כולם מגיעים לשם, אין שום בעיה לחילונים, גויים תיירים וכו' יש שם אוירה מכובדת, ולא ראיתי שיש שם איזו בעיה, לנשים כמוך שפוגעות בקדוש ביותר, על ידי מנהגים משונים שהמצאתם, והתנהגות מופקרת, במקום הקדוש, לא פלא שאתם מעלים את חמת גם החילונים וגם הדתיים, תבואי כמו כולם לא עם כיפה מגוחכת וטלית וספר תורה, תבואי בבגדים רגילים ולא תהיה לך שום בעיה, תקלטי אתם מיעוט שלא מקובל על הרוב, תסעי לאמריקה ותגגי שם את הדת החדשה שלך
תגידי, אתם הרפורמים, לא הוצאתם את ירושלים מהתפילה? | דובי הכתום

כי הדתיים המשיכו להתפלל עליה, גם כשזה לא היה ריאלי. אז עכשיו, כשפתאום שחררנו את הכותל, אתם רוצים בו חלק? מי שלא התפלל כל השנים על ירושלים ועל הר הבית - מה לו להלין על כי הוא מודר מהם?
אגב - האם את גם קוראת לכבוש מחדש את הר הבית ולאפשר ליהודים להתפלל בו (בשם חופש הדת כמובן), או שאת רק בעד להציק לדתיים ולחרדים?
איזו חוצפה | נעמה, ירושלים

אין לך בושה מה? הכותל הוא שריד למסורות היהודיות שלנו בנות כל כך הרבה שנים, שהצילו אותנו (ולא בזכות הרפורמים) מפני התבוללות... הפרדה יכולה להיות עדינה, טובה ושקטה, בה כל אדם מתעסק במה שבאמת צריך (בקשר שלו עם האל) ולא בדברים אחרים, היא באה להקל עלינו להתרכז...
אז למה, למה לצאת נגד זה?! זה לא שוביניזם או כל האיזמים המעצבנים האלו שהמציאו כדי לגרום לנשים להיות גברים ולהיפך.
כשהסמול נזקק לצבא פתאום זה לא פשיזם ומיליטריזם | בן הארץ

הצבא כבש אתר דתי, מאות בשנים נשים וגברים בחזות חרדית מלאה התפללו ליד הכותל.
לא פלצניות מטעם הקרן לישראל חדשה המגיעות להפגנה פעם בחודש.
אז בחסות ששה ימים ביוני, פתאום מציעים לכבוש, לא פחות ולא יותר, ולהשליט את הפלורליזם החילוני המופקר על הכותל.
תתחילו במסגד אל אקצא לתבוע שיוויון לנשים מוסלמיות. נראה אתכם שם.
פעם חשבתי ששלטון החוק חשוב להופמן כנראה רק כשפוסקים כבקשתה | גילי, רמת גן

הצביעות של אבירי שלטון החוק זועקת לשמים. בשייך ג'ראח מפגינים בכל יום ששי בעד הפלשתינים ונגד פסק של בית המשפט שהחזיר את הבתים לבעליהם היהודים. בכותל הן מפגינות נגד פסק של בג"ץ שהקצה להן מקום להתכנס או להתפלל כרצונן ללא פרובוקציות. כאשר חרדים מפגינים נגד בית משפט הם מגנים זאת בתוקף, ולהם הכל מותר?
צאו לנו מהוורידים

צאי לנו בבקשה מהוורידים, גם כך יש לנו מספיק רעש.
ביום שתגידי שאת לא מוכנה למסור את הכותל לערבים-נקשיב לך

"נשות הכותל" = , מפקירות הכותל
הגברת רק יודעת לסכסך.
מסכימה | עדנה

כמה שידוע לי אין לרפורמים דור שלישי יהודי!!! כשאני זקוקה לנושא דתי אני פונה לרבנות...ולא לזיפן קליל שכל אופנה חדשה הדעה שלו משתנה..אגב גם דתיים לאומיים מתונים שמשרתים בצבא יותר ממך ענת נגדכם בתוקף!
את רוצה מה בדיוק? | המוכיח

חשבת אולי על האפשרות שזה שרוב המגיעים לכותל דתיים זה מכיוון שהם הציבור שמרגיש צורך בכך? לשם מה "לכבוש" את הכותל? את רוצה יהדות, חפשי אותה בעצמך ותני לי את האפשרות להחליט מה אני חושב על היהדות כבגיר לפי החוק. אינני שותף לחזרה החילונית לדת שתוקפת את הארץ כל פעם שנרשמת התדרדרות חדשה במצב המדינה. הכותל לא יעזור לנו להלחם בשחיתות ובפשיעה בארץ.
אתר לאומי עלק | טמבל

הכותל,כמשמעו,הוא הכותל,הקיר המערבי של בית המקדש
כאמור,אין שם מקום לקראים,קונסטריבים ורפורמים,כי הרי מלכתחילה הוא נבנה ליהדות
האמיתית בלבד ולא לכתות המשונות הללו.
שלמה המלך היה רפורמי? אה? אפילו הורדוס יותר צדיק מהרפורמים הללו
כמו שנלחמנו בעבר בקראים ככה נלחם בכת החדשה הרפורמית,המיעוט השקרן הזה,וכל
הסוטות שמתיימרות ליהיות "רבה" מילא הייתה שומרת מצוות,אפילו כשרות היא לא שומרת!
כותל זה לא אטרקציה תיירותית וזה לא חוף הים שאתה בא איך שבא לך,לא ייאמן אנשים היו
קורעים ת'בגדים שלהם מאימה כשהיו מגיעים לשם ואתה אומר שזה "אתר תיירותי"
כשרואים "רב" רפורמי,נוסע במרצדס שלו בשבת מבינים למה כתוב בתורה
"והייתה לגוי רב ועצום...."
כמו שלא היה מקום לרומאים וליוונים בכותל כך גם לכן אין

אבל הרומאים והיוונים, בניגוד אליכן, לא התחזו לאבירי זכויות אדם. הם היו כובשים זרים ולא
התיימרו להיות שום דבר אחר. בחלק מהתקופות רומא אפילו שקלה לאפשר את בניית בית
המקדש מחדש. למרות שהוא איים על ההגמוניה האלילית ששלטה בקולוניות הרומיות.
אתן, חבורת נשים מרירות, פמניסטיות קיצוניות שטוענות בחוצפת מצח נחושה שיש לכן איזה
שהוא קשר ליהדות. מצטער, הרפורמים והקונסרבטיבים עוסקים באופן מסיבי ופעיל בפעילות
למען התבוללות, למעשה הטקסט המייסד של התנועה הרפורמית קרא לביטול תפילת השיבה
לציון ולירושלים ולביטול הקשר בין יהודים החיים במקומות שונים.
אני לא חרדי, אני דתי. אני אומר-קחו את
הרגליים שלכם ולכו למקום אחר. לכו תתבכיינו על ה"יחס המפלה" בכעבה במכה אם אתן
כאלו אמיצות וחזקות. אם החרדים יאבקו בכם, בזה אני איתם. חבורת מסיתות פחדניות.
פרובוקטיביות שמנסות לבער כל דבר יהודי במדינה

הרי דברים שהן חייבות לקיים כמו שבת,צניעות וכשרות הן לא מקיימות, אז באיזה זכות היא רוצה להניח תפילין? תגידי שאת רוצה לרמוס את היהדות ואל תדברי בשם כביכול "רפורמים" שהם עיוות המציאות.
איזה הגזמה | חילוני, מרכז

איזה תיאור מוגזם!! כשאת נוסעת לחול ונכנסת לכנסיה את לא מכבדת את מנהגי המקום. מה קרה? ביקשו שלא תבואי למקום קדוש לבושה חשופה? אוי ואבוי! אסון! מה לזה ולכפיה דתית? מה קרה לקצת כבוד למקום קדוש? או לרגישות כלפי מי שמתייחס לכותל כאל מקום קדוש? כבוד הדדי זה גם פלורליזם יהודי!!!!!!
את יכולה לבנות לך כותל אחר, אבל | הנרי

אני לא דתי ואף על פי כן, לראות תמונה של אשה כורכת תפילין סביב ידה ומניפה ספר תורה וכל זה ליד הכותל... בחילה פשוט בחילה. לא יודע איל להסביר אבל משהו צורם בליבי משהו מביאני לידי דמעות היאך הדרדרנו כל כך. נשים יקרות למה אתן עושות את זה?
אלן

נשות הכותל לא קשורות לדת ולחופש דת. הם המרכיב הפמיניסטי היהודי בקרן החדשה לישראל, שמטרתה להשמיד את התורה ואת ישראל. בדומה למקביליהם הערבים של ה- NIF, הם רוצים להבטיח שהרבנים יהיו חסרי אונים כדי למנוע את הפרת התורה ב"כותל "או אסור עליהם. - אלן מהר חברון
אסור לזלזל בדת | אלכס

נשות הכותל?? WTF! יש דת אחת שלה יסודות מסורת מאוד ברורים, מה שהן מציגות זו מוטציה: ישראל אמורה להיות המרכז היהודי העולמי. בזכות הדת נישמרה הזהות היהודית אלפי שנים, אסור לזלזל בכך!
הרפורמים לא דתיים, הם חילוניים לחלוטין

הרפורמה היא לא דת, אין שום חוק דתי שמחייב את האדם הרפורמי, לפי תפיסתם לבני אדם יש זכות לבטל או ליצור איזה חוק שהם רוצים. במילים אחרות הם סוג של מועדון תרבותי יהודי ליהודים באמריקה עם חוקים כמו כל מועדון אחר, אבל זו לא דת והם לא דתיים. לכן הם גם לא מצליחים בארץ כי בארץ אפשר להיות חילוני ועדיין לשמור על זהות יהודית באופן טיבעי. לכן גם לא ברור לי בכלל מה ההתעקשות שלהם על הכותל שהוא מקום דתי במהותו.
זוועה מה שהולך בכותל

הייתי היום כמו בכל רח בכותל ורפורמית הרביצה לי ודחפו אותי והמשטרה שהיתה לידי לא עשתה כלום מלבד לומר לי להתרחק למרות שלא עשיתי כלום
באות לעשות פרובוקציות | עידית

אז למה אתם באים להתפלל מול קיר מיושן? הייתי היום בכותל כהרגלי מידי כמה פעמים בשבוע..היו שם הרבה אנשים לא יהודים/ לא לבושים כמו דתיים..ואף אחד לא אמר מילה. כולם מכבדים את התפילה של כולם. מי שבא לעשות פרובוקציות ולפגוע בקדשי ישראל שהוא יעשה את חשבון הנפש.
מה אתן עושות בכותל | יעל

מה אתן עושות בכותל? הוא יהודי מידי בשבילכן לכו תמציאו לכן כותל שיתאים לדת שלכן.
די להלך אימים

אני בעד למצוא גשר עם כל מי שהוא יהודי, אבל די להלך איימים על משבר עם יהדות התפוצות, זה א, לא נכון ב, מי שאוהב את המדינה לא מאיים עליה עם משברים כל יומיים, אלא מכבד את הדמוקרטיה שלה, לגבי הרפורמים חלק גדול מהם זה מקרה אבוד , הם מתבוללים בהמוניהם , חלק גדול לא מתחתן או מתחתן מאד מאוחר, כל המחקרים מראים שהכוחות האורתודוקסים והאורתודוקס מודרנים נהיים הזרם הגדול בארה"ב, הרפורמים שייכים לעבר.  
את יכולה לבנות לך כותל אחר, אבל | הנרי

את יכולה לבנות לך כותל בו תוכלו עשות כראות עיניך, אבל מה נעשה והכותל הזה הוא שריד מבית המקדש ובית המקדש נחרב בגלל שהיו אנשים שחשבו ועשו כמוך (חלקית לכל הפחות) לא רק בהתנהגות הדתית אלא גם בהתלהמות והתססה, אני בכלל תוהה מה לך ולכותל ? הכותל רק סמל שהנכם לא הולכים בדרך הנכונה בדרך התורה אז מה לכם ולכותל,
את רוצה שהכותל יחזור לירדנים והם ישמרו עליו יש לך סיכוי טוב שגם זה יכול לקרות באחד הימים ושוב לא נוכל לגעת בכותל כמו שהיה בימים עברו בגלל אנשים כמוך וחבל...
לאנשים כמוך שאינם סובלים את הדתיים (רק הדתיים צריכים להיות סובלניים כלפייך) בכלל הייתי מציע לנסות להחיות את תכנית אוגנדה ובא לציון גואל...
לא נמאס לכן | העם

לא דתי ולא כלום, אבל אני יכול לראות שאתן עושות את זה רק כדי לעורר פרובוקציה ולקבל 5 דקות בחדשות. חלאס. תתיחסו למקום קדוש כמו אל מקום קדוש ואל תעשו דווקא.
די כבר! תמצאי לעצמך קיר אחר להתפלל מולו אם את מאמינה בזה | בני

די כבר, אם כל הבולשיט הזה! הכותל הוא שריד של היהדות הקדומה אם את וחברותייך רוצות ליצור יהדות חדשה זכותכן אך אל תאנסו את הכותל כרצונכם. מצאו לכן קיר חלופי והתפללו שם כאוות נפשכן.
הכותל קדוש ליהודים ועל פי יהדות יש כללים | מוקוש

ואלה המפרים בגסות כללים אלה הינם פרובוקטורים אנטישמים שיש למגר בכח.
אתן נשות הכותל?!! אתן? | נועם, ירושלים

נשות הכותל הן נשים צדקניות שבירושלים שפוקדות את הכותל כל בוקר 40 שנה. אלה נשות
הכותל. אתן סתם פרובקציה שהכותל מעניין אותן בערך כמו שמעניין אותן הקב"ה.
מכרז | ענת, עמורה-חלם

בעירי מחפשים רבנית ליצנית עם טלית וספר תורה ... הגישי מועמדות.
ענת טועה בגדול | ציוני נגד הסתה, חיפה

אין גבול להסתה ולרצון לפלג את העם.קביעתה שזרם זה או אחר השתלט על הכותל,היא מוגזמת ולא נכונה בעליל.
עבור היהודים החרדים הכותל הוא ההוויה הבסיסית והמרכזית בתפסתם הרוחנית.מדוע שלא יהיו שם הרוב.
הרי אני,כיהודי רפורמי שהכותל מסמל גם בשבילי את שיבת ציון ואת ההסטוריה היהודית,ביקרתי בה אוליי 5 פעמים בחיי. מדוע להכפיש,להסית,לפלג את העם שממילא מפולג.
לא הערבים יגמרו אותנו,אנחנו ניגמור במו ידינו את עצמנו ואת המפעל הציוני המדהים ואת הפלא הזה שנקרא ציונות.
למה להתגרות???? | רבקה

למה לחפש סיפורים?????
למה להתגרות????
בשביל מה זה?????
הן מנסות לחרחר מריבות בכח | קרן

לא הבנתי למה הן הולכות לרחבה הראשית ולא לעזרת ישראל? שכזכור יוחדה רק בשבילן.
אף אחד לא עושה הפרדה מגדרית או שם חסמים על התכנים בהבימה. ואף אחד לא צריך להתערב באיך משרד הדתות מנהל את הכותל. מה לעשות שזה מקום דתי עם צביון דתי? יאללה. שחררו! מנסות לחרחר מריבות בכח
אולי באמת תיסענה לטיול | סתם אחת

נשות הכותל אם בג"צ יצדיק אתכם אז צריך לשלוח אותו ואתכן ביחד למאסר של כמה שנים. ואולי באמת תיסענה לטיול באיזה ארץ אחרת ותנסנה לעשות פרובוקציה שם ואחר כך המשפחות שלכן תצטרכנה להתחנן לראש הממשלה שישחרר אתכן מהכלא בסעודיה או באיטליה אם תחללנה את המקומות הקדושים שם כמו שאתן עושות כאן.
חלאס. נמאס כבר! גם את הדת שלנו הגיע הזמן לכבד!
שאלה לרפורמים ולתומכיהם

אתן הולכות להתפלל בכותל, שמות עליכן טלית, ותוקעות בשופר למה אתן עושות את זה?? האם בגלל שכתוב בתורה לשים טלית?? לתקוע בשופר??
הרי כתוב בתורה עוד הרבה דברים אחרים כמו "לא תצאו ממקום מושבותיכם ביום השבת" ועוד רבים אחרים, מדוע אתן לא מקיימות דברים אלו??
ואני לא מדבר על דברים שלא כתובים במפורש בתורה אלא על דברים מפורשים בתורה!! מה הצביעות הזו?? מדוע דבר אחד כן ודבר אחר לא??
ועוד שאלה, מדוע אתן הולכות לכותל להתפלל?? מי אמר לכן בכלל שהמקום קדוש?? הרי הכותל לא מוזכר בתנ"ך אלא זו מופיע בדברי חז"ל, ואם אתן מקבלות דברים אלו שחז"ל אומרים מדוע שלא תקבלו את כ ל הדברים שחז"ל אומרים!!!
כל אדם עם טיפת יושר פנימי מבין שאי אפשר לדבר בשם הדת, ולהתיימר לייצג אותה כאשר עושים דבר אחד או שניים מתוכה ( באופן מעוות ומסולף) - ורומסים ברגל גסה את היתר!!!
אי אפשר לקחת דברים מחז"ל מצד אחד וכל כך לזלזל ב 99.99% משאר דבריהם!!! זו צביעות!!!
למה לא שולחים אותן להסתכלות | יורם

שלום,
אני לא מבין, מדוע לא שולחים את נשות הכותל להסתכלות, האם אני יכול לומר שמהיום אני ראש ממשלה או נשיא המדינה? אם יכנס חברים ונקבע שאנחנו ממשלת ישראל? האם זה לא יהיה הזוי או חתירה לשלטון הקיים? אם כן מדוע מעשה נשות הכותל לא נראה הזוי ומעשה של חולי נפש? או חתירה למנהג והלכה הקיים מדורי דורות. מי הם בכלל שיעסיקו את הממשלה בנושאיים האלה.V ראש הממשלה היה צריך לשלוח אותם להסתכלות ולא יותר מזה.
תקנו אותי אם אני טועה.
יורם.
אסור להיות סובלניים מול מי שמנסה להרוס את קודש | אלון

הרפורמים מנסים למסמס את היהדות מבפנים. אסור לטשטש גבולות ולנסות לתת להם לגיטימציה. הם לא שונים יותר מדי מהנוצרים שגם ניסו לקעקע את עיקרי היהדות מבפנים.
שבירת מיתוס: אין כזה דבר זרמים ביהדות | גג

יהדות זה תורה ותושבע, ואפשר לפסוק הלכה רק מי ששימש תלמידי חכמים, רב נחשב רב אם הוסמך, ואפשר לעקוב אחר שרשרת ההסמכה עד הרבנים הגדולים של כמה דורות לפניו, ושוב, אם שימש תלמידי חכמים. כל שאר הזרמים הם נסיונות של אנשים לעוות את היהדות, וכולם אופנות חולפות. היה קרח, היו מדויקים, היו פרושים וקראים והיה ישו ושבתאי צבי ועוד. כל הזרמים שיש עכשיו, כולל כל מיני שמאמינים במישהו שמת שהוא המשיח, הם זרמים שסופם לחלוף מן העולם, או שיקיאו את מאמיניו החוצה מהיהדות איתם, או שמאמינו יחזרו בתשובה. לעולם ההסטוריה חוזרת.
מחפשים תעסוקה

אחרי שהרסו באמריקה ואין להם יותר אנשים עליהם ימלכו וישלטו, לאחר שדחפו אותם לנישואי תערובת עם אומות השטן הגויים ימ״ש, עכשיו מחפשים תעסוקה ועבודה עם היהודים התמימים פה בארץ בשביל שיהיה להם מה לעשות בחייהם המיותרים להחריד. איך חשין אמר: ״מי שירים את ידו על הבית...״
על הרפורמים | צבי

בע״ה מכיוון שמדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי , ומכיוון שהריפורמים אינם מכירים במציאות של עם יהודי, כפי שנקבע באחת הוועידות הראשונות של הריפורמים, יש גרמנים בני דת משה , וצרפתים בני דת משה וכו׳ וגם במדינת ישראל הם חותרים תחת הלאום , כשהמטרה היא להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה, לכן מובן מאליו שהמדינה אסור לה להכיר במי שאינו מכיר בה ושואף להביא לחורבנה.הגב
צודק גופשטיין הצדיק | עופרה

צריך להוציא את התנועה הרפורמית מחוץ לחוק . מה שמתאים להם בחול . לא בארץ הקודש . אלה שהביאו את נשות ביזיון הכותל ועוד בנו להם רחבה בכותל . אותם צריך להעמיד לדין . ארץ ישראל לעם ישראל לפי תורת ישראל.ומי שלא נאמן שיעוף.הגב

גם אם יתבעו את משה רבנו נמשיך להגיד את האמת | הדסה

דרככם היא לא דרך היהדות. נקודה. אתם מנהגיכם מנהגים לא של העם היהודי ואל תכפו עלינו אתכם בכותל.
ארגון בזוי | יחיאל

ארגון בזוי, הזוי ודחוי. אתן נשים דחויות וסהרוריות שכל תכליתן להחריב את עולם היהדות והתורה.
מסורתי

לא מבין אותן כלל אני יודע שרק גיל בר מתווה בן מניח תפילין לא בת מאה כל הפתיחות הזאת, כנל ללכת עם טלית,תהיו במקומות שלכם ואף אחד לא יתערב תפסיקו לכפות עלינו את מה שהיה לכם בגרמניה או בארה״ב , חייתי גם באמריקה וראיתי זאת אבל הם קבוצת מטורללות שאין להם שום קשר ליהדות יצאתי עם אחת רפורמית שבעצם לא הייתה יהודיה כי רק באבר יהודי והאמא לא העיקר חתונה יהודית רפורמית תקחו את זה למקום שלכם , יד לנו מסורת אני אפילו לא מדבר עם דת חרדית או משהו אחר המסורת מחייבת הכותל מחייב והקדושה מחייבת כנ״ל להגיע בבגדים צנועים למקומות שכאלה כמו שברומא בכנסיות שם לא ילכו ביום ראשון בטקס עם שואו וחולצת טי שרט כי זה פא מקובל ולא יילכו עם מגן דוד. שרשרת ככה שהכותל שזה מקום קדוש לא מראה בנות ככה עם תפילין זה מזעזע אותי
תכלס | מרים

תכלס, נשות הרפורמה, אתן התחלתן עם הפרובוקציה. כל אחת יכולה להכנס לעזרת הנשים ולהתפלל לפי המנהג של המקום. תיירים מחו"ל, גם לא יהודים, מסוגלים לכבד את זה ואתן לא?! גם חשבתי שנתנו לכן מקום מיוחד בקירבה לתפילות המיוחדות שלכן. מה קרה עם זה? לא צריך להיות שום סיכסוך. קהל המתפללים, גברים ונשים, ימשיכו להתפלל כמו שנהוג בכותל, ואתן מתפללות על יד לפי המנהג שלכן. ושמה אתן יכולות להביא ולהכניס מה שאתן רוצות!
טוסו לברלין

טוסו לברלין, חומת ברלין זה הכותל שלכן. אין לכן כלום עם עם ישראל ויורשתו. עושות פרובוקציות שנועדו לערער את הלגיטימיות של עם ישראל, כחלק ממאמצי 'הארץ', מרץ, בצלם, עדאללה, BDS, 'הקרן' ומעל מקור הכסף - 'האיחוד'
מאת הרב נבנצאל

קבלו אמירה פיקחית מאת הרב אביגדור נבנצאל: נשאל על רפורמיות שמניחות תפילין והרי גם בנותיו של רש"י הניחו תפילין וענה: אבל גם רש"י הניח תפילין.... ודי לחכימא ברמיזא
הם לא זרם ביהדות

הרפורמים הם לא עוד זרם ביהדות, יש לנו הרבה זרמים, ובאמת על אף המחלוקות כולנו אחים. הרפורמים זה דבר אחר. וכן, הן ממומנות ע"י הקרן לישראל חדשה שמטרתה היא לערער את יחסי הדת ומדינה פה, הם גם תורמים לשלום עכשיו ושוברים שתיקה שעושים דמוניזציה לישראל בעולם, בקיצור שונאי ישראל במלוא מובן המילה. רק שהתנועה הרפורמית בראשיתה לא באה מתוך זה, היא באה מתוך בעיה קטנה שהייתה ליהודים המתבוללים. הם רצו להשתלב בגויים כמו אזרחים מכובדים, אבל רק מה, היהדות לא בדיוק מעודדת התבוללות, ויש כל מיני הגבלות דתיות על זה. אז החליטו החלטה שהיא כפירה מוחלטת, שהתורה היא יצירה אנושית, וכל מה שכתוב בה הוא לא רלוונטי, ולכן אפשר לבטל מה שבא להם ולשמור את מה שגורם להם התרגשות. אין פה מחלוקת לשם שמיים יש צד שכופר, מבזה, מחלל, ועוד דורש הכרה על זה ויש צד שלא מוכן לשתוק מול העוולות האלה. שיתפללו בכותל, בכיף, רק לא בטליתות וורודות בתפילין עקומות צועקות לתוך מיקרופון תפילה שנמחקה ממנה ירושלים וארץ ישראל.
הכל לטובה | מרים מירושלים

אנחנו מאמינים, שהכול לטובה.. איך לא? אז אנחנו צריכים להגיד ב"ה, שיש קרונה ובזכות הקדוש ברוך הוא וקרונה שליחה שלו, אין חילול ה' במקום הכי קדוש... שהן או הם, כבר לא יודעת איך לקרוא להם, שיתחילו לעשות חשבון נפש. ולא הם. גם כל אחד מאתנו צריכים לתקן את נפשנו ונשמתנו... כל פעם, שלצערי ראיתי את הצגה שלהם בכותל, שאלתי את עצמי, במה חטאתי, ש ה' נתן לי לראות את זה, ומחפשת מה לתקן בעצמי או איזה תפילה להוסיף לתפילות שלי.. אנחנו צריכים להתפלל בשבילם ובשביל כולנו, שנחזור לתשובה אמתית בע"ה ונזכה ל לימות המשיח צדקנו... לבניין בית המקדש ולעולם הבא בקרוב...
את המשכורות שלהן הן קיבלו | ברוסף

זה בסדר, את המשכורת שלהן מתומכים זרים ועויינים את היהדות וישראל, המשוקצות עדיין קיבלו...
כל אחד יכול לבוא לכותל בצורה מכבדת | שלמה

כל אחד יכול לבוא לכותל בצורה מכבדת. מי שבא לבזות את הכותל, אין לו מקום שם.
נשות הכותל באות לפגוע, וראוי שמקומן יהיה כמו כל מפירי הסדר הציבורי.משהו שמאבדים בבליל התגובות. מותר לרפורמים לבוא לכותל!

כמו שמותר לנוצרים, למוסלמים, לאובמה, לטראמפ ולשאר אינם יהודים.
אז מה אסור להם? אסור להם שלא לכבד את המקום ואת מנהגי ישראל.
המציאו לעצמם תורה חדשה? אז יופי שיבנו לעצמם כותל בקליפורניה ויגידו שהוא קדוש
לא שמעתי עדיין שיש חובה קדושה בדת שהמציאו לבוא ולהרוס את היהדות האורתודוקסית.
הם הרי בונים לעצמם טמפל ולא כופים את מנהגיהם על בתי כנסת מסורתיים ואותנטים
אז מדוע שבכותל נאפשר להם להפוך את היוצרות?!
ושוב - הם יכולים לבוא לכותל בשמחה, ולכבד את מנהגי המקום
הפרעה נפשית | ד

חבורת נשים מתוסברות עם הפרעה נפשית קשה!
מדוע רב הכותל לא דואג להעיף אותן משם???
אין להן קשר ליהדות

ל"תפילותיהן" של הפמילסביות האלה אין קשר ליהדות, פרט לרצונן להרוס אותה מבפנים. ישנן דרכים שאינן אלימות למנוע מהן להשיג את מטרתן.
ימינה

לא תפילה ולא נעליים. פשוט פרובוקציה. זה מה שיש להן בראש. יש מקום שם הן יכולות להתפלל אבל אז מי ישים אליהן לב.
די די נמאסתן

די די נמאסתן נשות הכותל ועוד מוציאות שם רע על יהודים בשם פורעים. ה' ירחם. אתן הנשים פורעות לעניינים לא לכן. תורה זו תורה.
קודם שיפסיקו לרדוף | צבי

קודם שהרפורמים יתפללו בבתי כנסת שלהם, ויניחו תפילין בבתי כנסת שלהם, ושיחזירו את ירושלים לסידורים שלהם, ושיפסיקו לרדוף את מדינת ישראל במוסדות האו"ם וכו', אחר כך יבואו להתפלל בכותל כפי שנהוג שם מדורי דורות
הזרם הכי מצטמצם בעולם...ובכלל לא שייך אלינו

נוצרים חדשים. צריך לנסות להחזיר אותם בתשובה. כמה חבל עלהם.
נשות הקוטל | א איד

מדוע הרפורמים שר''י לא מקימים ''קוטל מערבי'' בגן סאקער. וחסל מחלוקת? ''נשות הקוטל'' לא מחוייבים להביא ספר תורה. גם כתבי לנין וסטאלין כשרים עבורם שר''י
אין שום קשר

מה הקשר שלהם לכותל אין שום קשר!!!
פחחח | הללי

"הזרם היהודי הגדול בעולם"?? פחחח, מלפני ארבע שנים כבר אני זוכה בחסדי ה' להתפלל כל ראש חודש בכותל ומיימי לא ראיתי שהם היו שם יותר מ20 נשים הכי הרבה
(על אף שהיו פעמים שהן הצהירו שמגיעות אורחות מחו"ל)
לא להמציא שטויות.
הרפורמים רובם כבר לא יהודים

גוססים רובם כבר לא יהודים הם כבר השיגו את מטרתם שם הרסו 80 אחוז מהיהדות ועכשיו מנסים לשכפל את "ההצלחה" שלהם בארץ, והראיה הגדולה היא שהרפורמים משתפים פעולה דתית ובעיקר כלכלית עם המסיונרים ושאר הנוצרים בעולם כי הרי המטרה של שניהם היא מחיקת העם היהודי.
מרפורמה להתבוללות עובר קו ישר

כל מי שהיה רפורמי לפני מאה שנה אכן כל צאצאיו היום לא יהודים. במלאת 100 שנה לייסוד ״טמפל עמנואל״ במנהטן חיפשו צאצאי המייסדים לא מצאו יהודי אחד לרפואה! !
במשפחת אמי ע״ה מהונגריה במאה שעברה, שלשה אחים נהיו רפורמים אין לנו אף בן דוד
יהודי. הענף הזה התנוון לדאבון ליבנו וניתק מהעם היהודי. בנות דודות עם שם המשפחה שלנו באו לשמוע על השורשים היהודיים שלהם אבל הן נוצריות דור שלישי.
אתן סוס טרויאני | יחיאל

אתן ארגון בזוי שעוסק בחרחור ריב ומדון. אין שום מסורת יהודית של נשים מניחות תפילין וטלית. למעשה, אתן סוס טרויאני, אויב ובוגד מבפנים שכל מטרתו להחריב את היהדות. כמו רבים שקדמו לכן, גם אתם תיכחדו ותישארו לא יותר מכתם חסר משמעות בהיסטוריה ובמסורת היהודית המפוארת.
רפורמים חמודים שלי, תצאו לנו בבקשה מהווריד!!! | אורתודוכסית

הרי מלבד בודדים, כמעט כולכם גרים בחו"ל ואפילו לא טרחתם לעשות עליה לארץ... לא שכחנו שלפני כמה שנים עוד הייתם אפילו נגד הציונות ולא פלא שגם כיום אתם נגד ירושלים ו"ספק ציוניים"... בבקשה, תצאו לנו מהווריד! תעזבו אותנו, תניחו לנו! כל ישראלי כשזקוק לבית כנסת ולשרותי דת הוא הולך לאורתודוכסי - גם חילונים מובהקים. אתם מנסים להתערב לנו בחיים בלי לקחת טיפת אחריות. ממרום מקומכם בחו"ל אתם דוחפים אותנו למדינת "כל אזרחיה" בלי לשאת באחריות לתוצאות. מספיק לנו ההתבוללות בחו"ל, בבקשה תניחו לנו! בשם חופש הביטוי. תודה
שמירה על דת ישראל היא ששמרה על ישראל | תפוחי

יש עוררין ששמירה בקנאות על דת ישראל, היא ששמרה על היהדות עד היום?
הרי אם כל היהודים היו ריפורמים לפני שלוש מאות שנה, לא היו היום יהודים ולא הייתה מדינת ישראל.
ההתבוללות האיומה בגלות לאורך ההיסטוריה גרמה להיעלמות של רוב העם היהודי.
לא להיות מוסתים!! | אסתי וכטר, דרום

רואים שכולם כאן מוסתים. ההנחיה שלא לתת לנשים להתפלל עם טלית ולומר קדיש ברחבת הכותל היא בכלל לא הנחיה חרדית. היא הנחיה דתית גרדיה בלי קשר בכלל לציבור החרדי. אבל אם אפשר להיכנס קצת בחרדים, אז למה לא.
לנשים מותר ואנחנו מאוד צריכים שהן יתפללו בכותל.
ביהדות מאז ומעולם היה מקום של כבוד לתפילת נשים. אבל ה' מלמד אותנו איך לעשות זאת. אנחנו לא עושים רק מה שבא לנו ואיך שבא לנו- כי ככה זה נראה לי, אחרת אני הייתי כותבת את התורה איך שבא לי. יש לנו כללים שאנחנו אמורים ללכת על פיהם והכללים האלה מלאים במחשבה ומתאימים לנפש האדם- מה שמתאים ונכון לו. ואם אישה לא אמורה להתפלל במניין, כנראה שאין לה צורך בזה וזה לא מתאים לה.
אז כדאי להם לנשות הכותל, קודם של להתפלל ולנסות להרבות שלום ולא לחפש איך ישמעו עליהם יותר בחדשות ע''י פרובוקציות של שנאה, אלא ללכת ע''פ הדרך המותוות בתורה. אם הם רוצות להניח טלית ותפילין שיקיימו את כל המצוות ולא רק את מה שכיף ונוח להם לעשות. בנותיו של רש''י הניחו תפילין, אבל הם היו בדרגה רוחנית הרבה יותר גבוהה מנשות הכותל הנחמדות.
בשם שיויוניות הם עושות המון דברים אבל שוכחות לקיים את כולם. אם הם שוויוניות, אז שיקימו קודם את כל המצוות בתורה ובכללם המצוות של הגברים ואז שינסו לחפש להם מצוות לא להם.
והדבר הכי חשוב- בג'''ץ הוא זה שקבע את החוק הזה!!!!!!!!!!! אז למה כשזה נוח להם אנחנו מקשיבים לבג''ץ והורסים עולמות כדי לקיים את מה שהוא החליט, אבל כשזה בא נגדם הם מצפצפות עליו?!??
כללים | תום

כל חברה חייבת לקבוע כללי התנהגות ולציית להם. זו דמוקרטיה ,.כאשר כל קבוצה עושה ככל העולה על רוחה זו אנדרלמוסיה.
כללים נקבעים על ידי נציגי ציבור מטעמים של דת ,.בטחון,.וכך הלאה .
כמו שיש לכבד צפירת יום זכרון לשואה או לחללי צה"ל ,.כך יש לכבד כללי התנהגות בכותל ,.אפשר להפגין ולמחות,.אך אסור להפר את הכללים גם אם זה על ידי "המין החלש" כביכול העושה ככל העולה על רוחו.
מחפשות מלחמות ושנאה... גועל נפש! | ניר

לכו תעשו קדיש בבית שלכן.אתן מחפשות לעשות דווקא כדי להצית את הרוחות. כאילו שחסרות שלנו צרות במדינה!!!
ה' ישמור! | אורן

כמה פרובקציות... כמה זמן פנוי יש להן....
ביהדות לאישה ולגבר תפקידים שונים ומוגדרים- אבל הכבוד חייב להיות שווה והדדי.
עדיף ש"נשות הכותל" ירכזו את מאמציהן במקומות בהן כבוד האישה נדרס--
ולא ידרסו בעצמן את כבוד הדת היהודית!
רק יד חזקה תרתיע אותם...לא יעזור... | צבי

אישה תמיד תשאר אישה וכבודה מונח במקומה. אין על הנשים אבל.....לא בכותל...די.....נמאס.... אושה שתשים עליה טלית בכותל תעצר ל-48 שעות במעצר נקודה. ויום טוב לעם ישראל.
אם כל כך חשוב להן להתפלל | יהודיה, צפון

אז למה הן פשוט לא מתפללות?
אני מגיעה לכותל, לוקחת את הסידור או ליקוטי תפילות ופשוט מתפללת.
בלי עזרים חיצוניים כמו תפילין וטלית, למה? כי נשים לא צריכות לשים את זה, למה? כי נשים נולדו מתוקנות. גברים מחוייבים להניח תפילין כל בוקר.
לנשים ביהדות יש 3 מצוות לגברים 613,
זה כמו שהן תתמרמרנה שלא מאפשרים להן לעשות ברית מילה...
למה הן צריכות לשים טלית? זו רק פרובוקציה.
את רוצה להתפלל? תתפללי! מה את צריכה לשים טלית או תפילין ובכוונה לעורר פרובוקציה בשם הפמיניזם?
אם כל כך חשוב להן להניח תפילין שיעשו את זה בבית, למה לעורר פרובוקציה ולהמשיך ולהגדיל את השנאה לכל מה שיהודי בעם הזה?
אבל זה עובד. חצי מדינה שונאת את החצי השני והיצר הרע והכותרות בעיתונים חוגגות. כי זה מוכר, שנאה\פרובוקציה\אלימות = רייטינג.
עובדים עלינו כל יום מחדש.
לא הכל מותר

ואגב מי שלוקח בעלות זה החילונים המפונקים שחושבים שבשם הדמוקרטיה מןתר הכל אז ככה שלא !!!
לדוגמא את חונה בחניית נכים מניח שלא אבל למה זה שטח של כ-ו-ל-ם אההה רגע מישהו יכתוב שזה דמגוגי ושאני לוקח את הנושא למחוזות אחרים.
קשה לכם שאומרים לכם מה לעשות אתם חייבים להתערב בכל דבר גם אם אף פעם לא הייתם שם וזה בכלל לא מעניין אותכם אבל יש דלק והדלק זה השניאה אתם שונאים את עצמכם את היהדות במשך 3000 שנה זה נשמר בדיוק מדהים אבל עכשיו פתאום זה לא בסדר לא טוב צריך להתקדם פה זה לא איראן וואלה תגידו את כל הדברים אבל אני מתפלל שעדיין יהיה כוח ליהודים ולא לישראלים לשמור על היהדות גם נגד החילונים ה"מתקדמים"
פרובוקציה לשמה ואני אומר את זה כחילוני | דרור, רעננה

על הר הבית איפה שהיום ממוקם מסגד אל אקצע
עמד פעם בית המקדש
קודש הקודשים, פי אלף יותר קדוש מהכותל המערבי.
למה שם, כשעכשיו המקום מצא בשליטה ישראלית
במקום הכל כך קדוש הזה לא בוער להן פתאום להגיע להתפלל ?!?
אה נזכרתי כי המשטרה אסרה על יהודים להכנס כדי שחס וחלילה הערסים הערבים
לא יעשו בלאגנים ויזרקו אבנים.
אם יחליטו להקים בית כנסת ענק לקהילה החרדית וילנאית בשינקין ובלפורנטין זאת לא תהיה זכותו של כל אזרח לעשות מה שבא לו
זאת תהיה פרובוקציה.
אני רוצה לראות איך כל יפי הנפש כאן שכותבים אירן זה כאן
מאשרים לקבוצת מתנחלים סהרורים להכנס לתוך מסגד אל אקצה להתפלל עם ספרי תורה, כי זכותו של כל אדם להיות איפה שבא לו
הכל גלוי וצפוי

הכל גלוי וצפוי...
כתוב במסכ' מגילה שארבעים ושמונה נביאים ושבע נביאות נתנבאו להם לישראל. ועל כך שואלת הגמ'. מה ? רק 48 נביאים ? והרי כתוב שהרבה נביאים עמדו להם לישראל כפלים כיוצאי מצרים ???? ועל כך עונה הגמ' אלא נבואה שהוצרכה לדורות נכתבה ושלא הוצרכה לא נכתבה. דהיינו נבואה שנצרכה לכל הדורות נכתבה ונבואה שנצרכה רק לדור שבו חי הנביא לא נכתבה.
בשבת הגדול קוראים בבית הכנסת בהפטרת פרשת השבוע דו שיח מעניין, אולי אפילו מוזר, בין הבורא יתברך לבין עמו. כלומר, בינו וביננו, זהו קטע מנבואת אחרון הנביאים, מלאכי, המתייחס לתקופתנו, תקופת ערב הגאולה. לבורא עולם טענות קשות כלפינו : חזקו עלי דבריכם אמר ה'", אתם מדברים עלי דברים קשים. "ואמרתם מה נדברנו עליך ?!" לא אמרנו מאומה !
והשאלה היא שהרי ה' יודע בדיוק שיגו ושיחו של האדם אז מהיכן ההיתממות הזו ? - לא אמרנו מאומה ???
והתשובה שזו אחת הדוגמאות המרעישות ביותר לאמיתותה ונצחיותה של הנבואה בישראל. הנביא עומד לפני כאלפיים וחמש מאות שנה, נושא דבריו מעבר למחיצות של דורות ותקופות ומכוון דבריו אלינו ולתקופתנו ! בכל הדורות נמצאו יחידים שפנו עורף לתורה ולמצוות, חיללו שבת וזלזלו בטהרה, רח"ל. אבל אז ידעו הם וידעו כולם שהם כרתו עצמם מיהדותם, הוציאו עצמם מן הכלל. אמנם, תמיד פתוחה הדרך לתשובה, אבל עד שישובו - כפרו ביהדותם והוציאו עצמם מכלל ישראל.
כך היה תמיד, מאז ומעולם.
עד להעזה ולהתרסה של הדור האחרון.
עד שבאו זרזירי עט וחורצי לשון, הפכו עצמם בהבל פיהם לדוברי היהדות וקובעי חוקיה. אין לכם מונופול על היהדות, אמרו לשומרי מצות ה'. כאילו ששומרי המצות המציאו משהו. הרי הם המעבירים מדור לדור את מורשת התורה הקדושה כנתינתה מסיני. בטהרתה ובשלימותה.
בהיותנו מצווים מפי הגבורה "לא תוסיפו על הדבר אשר אנוכי מצווה אתכם ולא תגרעו ממנו".

מדור דור ידענו, שהמחלל שבת הוא כמומר לכל התורה כולה ! מדור דור ידענו, שמי שאינו מאמין בכל יג' העיקרים אינו יהודי לגבינו !. לפתע קמו כמה חוצפנים והתריסו : מה, האם היהדות תקבע לנו מהי יהדות ???.... אנו היהודים טובים גם בחללנו את השבת, גם באכלנו נבילות וטריפות, גם ברומסנו את גדרי הטהרה והצניעות, גם בנותננו לתורה פרשנות עצמית חופשית עקומה להפליא ומעוותת בצורה מדהימה "שווא עבוד אלוקים, ומה בצע כי שמרנו משמרתו" ! והשקר הזה השתרש כל כך, העיוות חלחל כל כך, עד שכאשר בא הנביא ומוכיח, וכועס "חזקו עלי דבריכם", אין הציבור מבין על מה הרעש "ואמרתם, מה נדברנו עליך"
וזה לקח ההפטרה, כאשר ה"בן" ישאל בביטול "מה העבודה הזאת לכם", אפשר להיות יהודי מבלי לקיים את המצוות, נענה לו נחרצות "לפי שהוציא עצמו מן הכלל כפר בעיקר ! ואף אתה הקהה את שינוי ואמור לו אילו היה שם לא היה נגאל!" כי יהדות יש רק אחת. אפשר להימנות עליה או להתנתק ממנה, אבל לא לזייפה.
הן באות רק להרעיל את האוירה

הן באות רק להרעיל את האוירה. כל אשה במקומה הן לא באות אפילו לבית הכנסת. פתאום נהיו חסידות וקובעות לבוא ביום ראש חדש לכותל ? שיתפללו קודם כל במקומותיהן !
הן לא שמות לב שכולם לועגים להן !!
מסורת ידועה

לא אופתע באם הן ח"ו ( כידוע הן מסוגלות לבצע כל מעשה ) ותיקחנה יריעות ס"ת וכיו"ב
לצרכי ביגוד, סנדלרות וכו' ע"פ מסורת ידועה מלפני 85- 75 שנה במדינה שממנה גם נולדה יצאה והתפתחה התאונה הרפורמית
לא נורמאליותת

אני לא מאמינההה ספר תורה בשרותים??????
לא נורמאליותת...
מונופול

כמו שלרפורמים יש מונופול על זיוף היהדות, אז להבדיל, לרב יש מונופול על הכותל. צאו מהשקר שלכם והחוצפה הזו לקרוא לעצמכם יהודים רפורמים... ולאיש לא יהיה מונופול על משהו ביהדות חוץ מהשולחן ערוך (אם בכלל אתה יודע מה זה)
גם אני צוחק מכם

אז מה נעשה עם יהודים שומרי מצוות שהתגייסו לצבא ? שעובדים לפרנסתם ? שהם מתפוצצים מצחוק מהדת הרפורמית החדשה ומנהגיה (גם אני צוחק מכם) ומהצביעות והשקר של הרפורמה המרעילה הזו ? מחתונות והתבוללות חסרות תקדים ? מחופה וקידושין של "רב" עאלק... וכומר נוצרי ? ממחיקת המילה ציון וירושלים מסידורי התפילה המזויפים שלכם... וכו' ? בקיצור: לך תמכור לוקשים ובמיה בשוק למישהו אחר, אני את "הסחורה" שלך לא רוצה ואפילו נגעל ממנה.
הכותל הוא בית כנסת פתוח, תפסיקו להיתמם | יהודי פשוט, התפוצות

הרפורמים שהשמיטו את ירושלים מתפילותיהם פתאום מתעניינים בכותל... מרתק.
כל אלו שמבלבלים בשכל לא יודעים | רררר

בכלל מה זה קדיש מה פירושו ומתי אומרים אותו . צריך לומר אותו לכל הפחות ב10 גברים (גברים ולא נשים) כן גם הרפורמים למיניהם שלא יודעים מה זה שבת וכו' ממציאים הלכות שלא קבלו אבותינו
נשים הזויות ופרובקטיביות | ליאור, אילת

ממש הזויות טלית תפילין תיכך ישימו !!! כל הזרם הרפורמי ההזוי הזה מגעיל אותי
ואני חילוני לגמריי !!! הכותל מקום הקדוש ביותר ליהודים !!! וזו חוצפה שאין כדוגמתה ליצור כאלו פרובוקציות בשם הדת כביכול ההזויה של הנשים האלו !!! מגעילות ממש
מי שבא לכנסייה מכבד את חוקי הכנסייה מי שבא למסגד מכבד את חוקי המסגד | יורם

מי שבא לכנסייה מכבד את חוקי הכנסייה מי שבא למסגד מכבד את חוקי המסגד מי שבא לבית כנסת מכבד את חוקי בית הכנסת.הכותל זה האמא של הבתי כנסיות.
דרור, רעננה

זה כמו להגיד שאתה בגיל ה30 פלוס שלך, רוצה לפרוץ בכח לבית ספר להכנס לכיתות עם כל הילדים
להתחיל להשתתף בשיעורים ולהתווכח עם המורה שם ולהציג את דעתך השונה
ואחרי שתגיע משטרה לסלק אותך לאשפוז בבית חולים לחולי נפש
להגיד הם לוקחים בעלות על ההשכלה.
הם בכלל בעד למסור את הכותל לפלשטינים אהובי נפשם האמיתיים | פשוט

מה לתומכות המחבלים הללו לחפש במקום הקדוש לעם ישראל?
כל מטרתם לזרוע פילוג והרס בעם ישראל, שלא תטעו מדובר בשונאי ישראל מהסוג המרושע ביותר. הם משתמשים בתורת ישראל ובמצוות כדי לעשות ליצנות ולנאץ את עם ישראל וכמו, לגרום לכמה שיותר פרובוקציה על ידי ביזוי הדת
מדובר במרושעים ששמים כלב על ספר תורה ומניחים לו תפילין כדי "לחגוג לו בר מצווה"
הכל ליצנות אחת גדולה כאמור כדי לפגוע בקדשי ישראל
אם יחקרו לעומק יגלו שמדובר בכופרים מוחלטים.הכל הצגת רשעות .
לא נורא בסוף כל השקרנים ושונאי ישראל ייתגלו .
היהדות שרדה בזכות שמירה והיצמדות למסורת | שרה

היהדות שרדה לאורך ההיסטוריה בזכות דבר אחד- שמירה והיצמדות למסורת.
אין מקום לזרם הרפורמי בדת שלנו. כל ניסיון למכור את הזרם הזה כיהדות לכל דבר ועניין מכלה את היהדות האמיתית ופוגע בה.
לא צריך לדחוף פנימיזם במקומות שאין בזה עניין. אם הייתן מבינות את גודלה ועומקה של התורה הקדושה שלנו הייתן בוכות משמחה ורצות להחזיר את הפרובוקציות למקום הראוי להן.
מאחלת לכם הצלחה בחיים ושתחזרו בתשובה שלמה במהרה❤
הכותל - סמל ליהדותנו. נשות הכותל מעוותות את התורה כולה | זוהר

אנחנו יהודים ב״ה, הכותל הינו השריד היחיד שנותר לנו מבית מקדשנו, הכותל סמל ליהדותנו, סמל
לתורה שקיבלנו מסיני.. נשות הכותל מחפשות ליצור פרובוקציות, הן המציאו תורה משל עצמן,
ללא כל בסיס. ובנוסף משעממם להן בחיים.
תחפשו עיסוק אחר.
הקב״ה רואה ושומע ואני בטוחה שהוא יודע מה לעשות, אני מאמינה ובטוחה שהצדק יצא לאור.
תגובתו של Nehorai Abargel לנשות הפרובוקציה על מה שראו עיניו בכותל

נהוראי כותב לנשות הפרובוקציה כך:
ראיתי נשים מתפללות, לצד נשים מכות, צורחות, חוטפות כיסויי ראש ומתקוטטות. כן, מהצד שלכן.
בעיני די מטומטם להציג פני דובון אכפתלי ברשת, ובפועל להתנהג כשיכור אלים.
אני לא יודע מי מהתומכים שלכם ביקר פעם בכותל בשעת התפילה, אבל כירושלמי מבטן ומלידה לי אי אפשר למכור סיפורים.
לא באמת אכפת לי מהמטרות, לבריאות עם התפילין וכל זה, אבל לפחות אל תשקרו שאתן העדינות והם האלימים
בדיוק ככה נולדה הנצרות | אהרן

בדיוק ככה נולדה הנצרות שהפכה את מאמיניה לגדולי שונאי ישראל. יש"ו היה הרפורמי הראשון ותראו כמה סבל הוא גרם ליהודים בעולם, ולא רק ליהודים.

רק אומר....

נראה לי שהן (נשות הפרובוקציה) קצת שכחו על מה נחגג חג החנוכה.
מיעוט קיצוני של מכבים מיושנים נלחמו ביוונים אנשי המדע והרוח המשכילים, והחרימו את המתיוונים, אנשים שסה"כ החליטו שהגיע הזמןלהתפתח ועזבו את שמירת התורה והמצוות.
כנ"ל היו עושים המכבים כנגד הרפורמים או כל מי שמנסה לשנות את היהדות.

הן פשוט ממורמרות | אברהם

הן פשוט ממורמרות, ובמקום לטפל בעצמן, הן תוקפות אחרים. אין להן מה לעשות בחיים!

די נשות הכותל | עמליה

די נשות הכותל, זה ברור שכל זה משחק למשוך צומת לב. כנראה שבטוח אתן משועממות למה לחרוג מהסטנדרט הטבעי והאמת ההתנהגות שלכן בלי מלח ובוודאי בלי פלפל. אין פה עניין. אתן סתם נדחפות ומפריעות.

תבחרו לכם קיר אחר | לאה

יהודים פשוט תחליטו יש השם יתברך או אין....
אם אין הכל מותר ואין כלום גם ארץ ישראל...
אם כן יש חוקים..תורת משה...חייב את הצדיקים יש חוקים יש תורה אחת...אמת אחת...מדינת היהודים אז תהיו יהודים...
וכל הערב רב לכו לעזה..תבחרו לכם קיר אחר

אני לא מבין | רפאל

אני לא מבין אף אחד אפילו אלוקים לא ביקש מהנשים שלנו להניח תפילין ...ככה הוחלט מאז קבלת התורה בהר סיני......
אז אתן הנשים למה אתן מניחות תפילין ועוד בכותל זאת לא היהדות שלנו אלוקים לא ביקש זאת...
אתן עושות עוול לדת היהודית ולדורות שחיו בגולה אלפיים שנה...תתביישו...

מה קרה היום לרפורמים? | משה

מה קרה היום לרפורמים פתאום הכותל חשוב להן? שכחו שבתקופת משה מנדלסון,קרל מרקס,צבי גרץ וכל הכנופיה שהתבוללו והתנצרו וגררו אחריהם המון צאן תמים כדי ללמוד את התרבות הגרמנית, ונחשו מה קבלנו מהתרבות הגרמנית ״בדור ההשכלה״? יפה נחשתם... הרפורמים בגרמניה מחקו מהסידורים את המילה ירושלים, הם אמרו שברלין היא ירושלים.הם עוד כתבו המון מאמרים שאין סיכוי לחזור לארץ ישראל ולירושלים הקדושה, הרפורמים בגרמניה הכניסו עוגב לבית הכנסת, חיקוי של הנצרות, ככל שהם ניסו והיו בטוחים שהם יתערבבו עם העם הגרמני כך הם ישלטו בגרמניה ויהיה להם תמיד טוב וכך החדירו ליהודים בכל גרמניה שישכחו את ירושלים, והיום הם מהללים ובאים לכותל, סתם פרובוקציה פוליטית זולה ובזויה, לכל הרפורמים שיחזרו לגרמניה, שם תתפללו עם המוסלמים והנוצרים ביחד עם עוגב לצלילי וגנר. טיסה נעימה.

הלב בוכה | סוזי

הלב בוכה זילזול בקדושה מקומם צריך לזעוק עד השמיים הכותל צריך להיות טהור נקי מהטומאה הזאת לקדוש ברוך הוא יש פתרונות

לא יעזור לכוהני הפמיניזם ודת ההדרה | מלכי

לא יעזור לכוהני הפמניזם ודת ההדרה. הרבה דתות קמו ונפלו, אך כל הנבואות בתנך מתקיימות ויתקיימו: עם ישראל עם נצחי, קיבוץ גלויות, הפרחת השממה בארץ שחיכתה לשובנו 2000 שנה... גם הנבואות על מלכות בית דוד יתקיימו - ומלכות בית דוד קום תקום! תחזור עטרה ליושנה, ותחזור התורה לכבודה!

פגיעה בכותל היא פגיעה במדינת ישראל

פגיעה בכותל היא פגיעה במדינת ישראל. הכותל הוא מסמלי המדינה ואבן שואבת. מדינה שאינה יודעת לשמור על סמליה פוגעת בעצמה ובשמה ברחבי העולם. המטרה של נשות הכותל בסופו של דבר היא לפגוע במדינה ובחוסנה. מדינת ישראל מצטיירת כמי שאינה יודעת לשמור על קדושת אתריה ועל סמליה. זו פגיעה אנושה במדינה
הכך אוחזים בספרי תורה? כל אחת סוחבת שניים?

ממש כמו שוק!!! שה' ירחם! כך לא נראית יראת שמיים. ממש לא. בדיוק ההפך מזה. ומשעה שעיניי חוזות בחילול כבוד ספרי התורה - אינני מעז לחשוב מה הן עושות עם התפילין
בכותל, כמו בכל מקום תפילה אחר בעולם, יש כללים | ריקי

ויש לכבד את הכללים הללו. אני בטוחה שנשות הכותל ה"לוחמניות" וה"פמיניסטיות" לא היו מעזות להתנהג בצורה דומה במקום תפילה אחר, נוצרי מוסלמי או בודהיסטי או וואטאבר. אז שתתכבדנה ותכבדנה גם את הדת היהודית. וכן, מי שקובע את הכללים הם האנשים שעבורם הכותל הוא מקום קודש, הם אלה שמגיעים אליו להתפלל באופן חודשי או יומי. וכל אלו שמגיעים פעם בחיים לבר מצווה (אם בכלל) מתבקשים לשבת בשקט.
מרגש ונכון- הכותל מקום מאחד | אהובה

אדרבה - תוכחנה אהבת ישראל אמיתית בכך שתכבדו את הדרך שרוב העם והעולם מכיר ומוקיר. את היחודיות שלכן תשארנה לכתובת אחרת.
טעות במינוח | נועה

יש יהדות, ויש דת שנקראת רפורמית שאין קשר בינה לבין היהדות
מצווה גדולה למחות כנגדם | שמשון

הם מבזים את התפילה ואת רבותינו ואת חז"ל. איך קשר בינם לבחן יהדות, הכל במטרה לנגח ולהקניט
אנו המתפללות מוטרדות מאוד מהופעת נשות הכותל | יונה

לידיעתך יונה, אני ועוד נשים אחרות מוטרדות מאוד מהופעת נשות הכותל שממש מפריעות לכולנו להתפלל בכל ראש חודש. תבין, כשאנו באות לכותל, אנחנו לא באות לבטא את האישיות שלנו בהופעה ראותנית אלא כל אשה מגיעה עם חבילת הבקשות שלה אל בורא העולם ורוצה להתיחד עם בוראה ברגיעה ובשלוה. נשות הכותל לעומת זאת עושות שם צרמוניה שלא שיכת לשם. זה ממש מפריע. קצת התחשבות באחרים לא תזיק להן. אין רגש ואין רחמים בהתנהלותן. למה שלא יעשו זאת בבית התיפלה שלהן? וחוץ מזה בינינו זה היה מאוד מביש לכם הגברים לראות אותכם עומדים שם מאחורי הנשים , עומדים ומחכים שהן תובלנה את התפילה ותנהלנה את כל הטכס. לא הרגשתם מופלים לרעה? חוץ מזה ראיתי כבר בתור הבידוק שהן רוצות רק להכעיס. הן היו חיבות לעמוד דווקא בתור של הגברים. למה? ככה! אז תפסיקו להתמם ולדבר על שויון. אין שויון כי נבראנו שונים ולכל מין התפקד שלו בעולם. אתה לא יכול ללדת ואשה כן . לכן אשה צריכה להיות פחות רשעית ויותר רחמנית.לא תקין - יש להן מתחם שהוקצה עבורן | רוני

וזה לא חוקי מה שהן עושות ופוגעות בכבוד ציבור שחושב אחרת. כל אחד יהיה במקום החוקי הפורמלי שהוקצה לו ובא לציון גואל. פעילותן מלבה שנאת חינם וחבל מאוד.
הרפורמים היו נגד הציונות, מחקו את ירושלים וציון | הכותל לא יחליף את נאמניו האמיתיים

מסדור התפילה, ועכשיו אחרי שרוב הקהילות שלהם באמריקה התחתנו עם גויים והתבוללו הם מחפשים להחריב את היהדות בארץ הקודש, ופתאום, בוקר טוב, הם נזכרו בכותל, חוצפה נוראה של איש שגרש את אשתו, (הרפורמים גרשו את הכותל) והאשה התחתנה עם אהובה מימים ימימה (האורתודכסים נשארו נאמנים לכותל בכל הדורות) ופתאום האיש המגרש בא להגיד לזוג האוהבים דעות על סדרי הבית . חוצפההההההה!!!!!!
צריך לעשות משהו | אודי

כנגד הפרובוקציה של הרפורמים. הרי הגברים אצלם לא מניחים תפילין והן מניחות? הגברים אצלם לא לומדים תורה והן לומדות? הרי 80 אחוז מהרבאייס שלהם לא מאימינים כלל בתורה מן השמים!
למה בכלל מאפשרים ל-60 נשים להפר את הסדר? | נועה

כל אחת תמציא לה דת ותפריע למאות אלפי נשים שרוצות להתפלל?
זוועה! | לימור

נורא ביותר! ממש קליפה מה נפל לנשים הללו על הראש? חסר להם צומת לב? לא מצאו מי שיתן להם ץצומת לב חיובית אז מחפשים שלילית? מחפשות אקשין? שילכו לקפוץ בטרמפולינות שמיועדות לילדים.. אולי גם שם הם יקבלו צומת לב...
מסכנות הנשים... | ליבנה

כל הכבוד לנשים המוחות נגד השערוריה הזאת, אבל זה לא צריך להיות ככה. צריך להיות שכל אדם שחפץ להתפלל יבוא לכותל ויתפלל בנחת, בלי להילחם! מי שצריך להילחם זה המדינה, להסיר את המטרד הזה מהכותל. פעם אחת צריך פשוט לעצור את כל הנשים ולהכניס אותן לכלא על הפרעה לציבור.
פרובוקציות מיותרות | יוסי

אחרי שראיתי את הקטע שלהן עם השופרות, אני מבין עכשיו שכל מטרתן לעורר פרובוקציות ולמשוך תשומת לב שכנראה חסרה להן בכמויות.
השיבה שופטינו כבראשונה | נעם איתן

שתעוף מעלינו מלכות הרשעה הכופרת ומחללת שם שמיים, במהרה בימינו ואיתה כל מי שמשתף פעולה עם חילול הקודש והחדרת הטומאה לעם ישראל! להתכוון בפשטוה בתפילה: "השיבה שופטינו כבראשונה ויועצנו כבתחילה."
צווחניות בע"מ

יש כל כך הרבה תחומים שנשים יכולות לבטא עצמן, מצאו תחום לפגוע בליבת הזרם האורתודוקסי. בדברים אחרים כולן תתקבלנה בשמחה ודי לצווחות ולפרובוקציות
הירושלמי אומר שחז"ל מחו בידי מיכל | אודי

וגם לבבלי, עצם העובדה שהגמרא מציינת את זה, זה אומר שהיא עשתה מעשה לא מקובל. בנוסף, אני מציין לתשובת ר' משה פיינשטיין זצ"ל שאומר שמכיוון שאנו רואים שרק את המצוות ה"גבריות" הן רוצות לקיים וזה מוכיחשאין פה איזו יראת שמים מיוחדת אלא מעין טענה כלפי אלוקים וזה כבר אפיקורסות.
רק שאלה

האם הקשקשניות האלה יודעות ומבינות את הפרשיות בתפילין? נראה שההפגנה וההתרסה להיות כמו הגברים עומדת ביסוד הפרובוקציות ולא המהות
נשות הכותל | סיגלית

השאלה שאני שואלת את עצמי האם נשות הכותל באות באמת להתפלל לאבא שבשמים הוא באות לעשות הצגה לעולם אישה שמגיעה להתפלל בכותל באה ורוצה רק לדבר אם בורא עולם ושאף אחד לא יפריעה לה ואם את רוצה לעשות הצגה באמת תחפשי מקום מתאים שגם תוכלי לקבל שכר בעולם הזה. מתפללת עליך אחות יקרה שתחזרי בתשובה אמן
ימות משיח וכל הסיטרא אחרא תעלם מהעולם

כולל הנשים ההזויות ולא נשות הכותל צריך דחוף להחליף את הכינוי שלהן נשות הכותל הן הנשים הצדקניות שבאות ב:3:00 לפנות בוקר להתפלל והנשים שמגיעות להתפלל בכותל לפני הנץ ולא הנשים ההזויות שחבל לכנות אותן בשמות המתאימות להן ולקלקל את נשמתנו. בגלל נשים כאלה.
רעות אופיר

איזה בלבול. ממש מצער הניסיון להתבלט ולהדגיש את ערך האשה בניגוד לכל מה שמצווה התורה. הרי ברור שהן מניחות תפילין כדי לבזות את המעמד ולקבל תשומת לב. עצוב.
הסתכלו בספר הדת שלנו

ב"ה בכל מצב בעם ישראל, הן בזמני גאות והן בזמני שפל, תמיד כשרצו לדעת מה לעשות ומה האמת, הסתכלו בספר הדת שלנו שהיא התורה, (בלי השוואה לעם אחר, אפילו אם הערבי יצפצפף על הקוראן, והנוצרי על הספר שלו, רק כתבתי זאת, שלפחות לפחות) אז כשאנו מסתכלים בספר שלנו, שם כתוב, שכששומרים על מחנינו בקדושה זה מביא שמירה מה', ובפרט בזמנים של היום שצריך שמירה על כל צעד ושעל.
בת רחל

הרפורמים לא אוהבים לשמוע אמת נשים שמות תפילין גברים לא , הרפורמי מאז שהם קמו יש להם קו אחד למות את הדרך של התורה , בגרמניה דבר ראשון הם פנו לבית המשפט שם לאסור שחיטה יהודית, ברית מילה. הם נלחמים באמריקה נגד מקוואות, עירוב , זה מכער את קוו הרקיע זה תשובה שלהם , בארץ הם תומכים במחבלים , אין להם בעצם שום קשר לתורה ומצוות.
יאיר

קשקוש בלבוש אחד גדול. עזרת ישראל ריקה כל השנה כי זה סתם שקר!
הרפורמים שמעוניינים בהכרה ע"י מדינת ישראל משתמשים בכותל ככלי להעלאת מודעות קשרי ציבור וחברה עניינים פוליטיים של כוח. הכותל לא מעניין אותם איך אני יודע אני מגיע לבקר מס' פעמים בחודש והעזרת ישראל תמיד ריק..למה הרפורמים קונסרבטיבים לא מגיעים? נתנו להם מקום גדול שקט..למה המקום ריק..התשובה הינה שמספר הרפורמים בארץ קטן והקומץ הזה לא מעניין אותו הכותל ולא עזרת ישראל מעניין אותו לעשות פרובוקציה ולהתנגח ברב רבינוביץ' שהוא רב חרדי אורתודוקס ומשגע אותם שהישראלים לא קונים את השקר שביהדות חדשה מתחדשת שבה נוסעים בשבת לבית הכנסת ורבנית עורכת חופות לזוג גברים שמתחתן בארץ השקר והטמטום הזה לא תופס אין לו מקום זה מה שמפריע להם לא הכותל ובטח לא תקציבים שהולכים להבאת קבוצות של תלמידים וחיילים להכיר את ירושלים בכלל ומרחב העיר העתיקה והכותל בפרט. הכותל נגיש זמין נקי מסודר כיף להגיע גם בזמן קורונה משפחות בר מצווה בזמנים רגילים ממלאות את הכותל ושמח נעים וכיף להיות חלק מעם יהודי ששומר על מסורת ותרבות של אלפי שנים.. אוליי בארהב מתאים להיות קצת יהודי קצת נוצרי קצת חילוני קצת מתחדש בארץ לרוב הציבור מתאים מה שהיה לאבותינו.
מי הוא יהודי | זופניק

יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה - ההבדל בין רפורמי לחילוני חילוני אינו רוצה לשמור תורה ומצוות מחוסר ידיעה או רצון, לעומתו הרפורמי יודע היטב את התורה ובוחר לסלף אותה כדי שתתאים לדרכו לכן אין אפשרות לקרוא לרפורמי יהודי משום שאת עיקרי התורה הוא עוקר זה אולי דת עם מוטבים יהודיים 78% מהיהודים בדת החדשה הזו התבוללו מהיהדות זה מה שהם רוצים לעשות גם כאן בישראל דרך ממשלת הרשע שהוקמה ע"י ירבם בן נבט
מדוע אין הן מפסיקות?

אם נשות הכותל באמת חשות פגועות? מדוע הן לא מפסיקות את התנהגותן הפרובוקטיבית? זה בהחלט יעבור דרך ארוכה בעשיית תשובה. ליהודים הרפורמים הללו יש טמפלים משלהם להתפלל. אבל הם מגיעים לכותל רק בשביל הפרסום וכדי לרתום אחרים. ליהדות הרפורמית אין שום כבוד לישראל. היהדות הרפורמית דחתה את ירושלים, הסירה את כל ההתייחסויות לירושלים בסידור התפילה שלהם והפנתה עורף לירושלים והתמודדה עם ברלין בעת התפילה. הם הכריזו כי ברלין היא ירושלים החדשה. גרמניה גמלה את המחווה הזו בשואה. עכשיו הם מגיעים לירושלים כדי להפגין חוסר כבוד נוסף. הן לא צריכות להיות סלחניות אלא להתחנן לסליחה.
נדרשת חקיקה לשמירה על קדושת המקום

השלב הבא הוא חקיקה באורה וחד משמעית - שכל מי שבא/ה לבצע פרובוקציות במקום הקדוש הזה בירושלים עיה"ק - אסור לו / להן להגיע לשם!!! - ולהבדיל - מן הראוי שארגון נחשות הכותל! - כן, כן - לא טעיתי - נחשות הכותל, ילמדו מגויים וגויות הבאים להתפלל בכותל המערבי ומכבדים את קדושת המקום, להבדיל מנשות הפרובוקציה האלו, שכל מטרתן אחת ויחידה - חילול שם ה' יתברך וביזוי קדושת המקום!
אחד העם

אני חילוני תל אביבי מה שנקרא אשכנזי לבנבן
בימים כתיקונם יש שקוראים לי סמולאני בס' רבתי. אבל חשוב לי כשאני מגיע לכותל עם הילדים שלי לראות ולהראות להם צורה של מקום קדוש וערכי בדיוק כמו שהוא היה נראה בכל הגלויות. אני מסתכל על זה מהפן ההיסטורי והאותנטי. כשאני הולך לטיול באפריקה אני רוצה לראות ילידים עם הלבוש שלהם ולא עם טישרט של נייקי, אחרת אני יכול להשאר בתל אביב. וזה למה אני לא מבין את כל הטראראם של נשות הכותל ושותפיהם להפוך את המקום למוזיאון ע"פ הערכים החילוניים והמערביים. זוהי כל היחודיות של המקום וחשוב לשמר אותה, ודווקא בגלל שביום יום אנו חיים אחרת. אם רב הכותל מצליח להביא תורמים ותקציבים מגיע לו שאפו לא? על זה בדיוק משלמים לו על פרזנטציה וקידום של המקום. כנראה שזוהי הסיבה שהכותל הוא האתר הכי מתוייר במדינה, ודווקא הכותל המוכר ולא האתר בקשת ווילסון שבקושי דורכים בו תיירים ומשמש בעיקר לאירועים.
ליצנות

עשו שם ליצנות מהתפילה
המנוולות אוהדות האייתולות ואיראן פתאום באות לכותל שלדעתן שייך לערבים כמו כל ארץ ישראל
כדי ללעוג לדת היהודית ולעורר מהומות
למה המשטרע לא מנעה מהם להגיע בגלל חשש מהתגרות כמו שמנעו הנפת דגל המדינה ברחובותיה של המדינה בגלל שלא רצו לעצבן את מחבלי החמאס (המתגוררים כאן על חשבוננו ומקבלים ביטוח לאומי)?
על מה ולמה כל הצדקנות של שקר ??
אין דבר שכזה יהדות אחרת | צחי

זו פשוט אינה יהדות היהדות היחידה היא אותה יהדות שניתנה בסיני וממשיכה עד היוםויהדות זו אינה מכירה יהדות אחרת שכן רק זו היהדות כל דבר אחר יכול לקבל איזה שפם שירצה אך לא יהדות וארץ ישראל שייכת לעם ישראל העם היהודי כולל הכותל המערביה
כפיה עוקפת דמוקרטיה | דוד

כפי שהרפורמים עשו בגרמניה, לא הצליחו לשכנע את היהודים, הלכו לשלטונות וקיבלו שליטה על מערכת החינוך. אילו עשו כמוהם היהודים למען ישו שאמותיהם יהודיות, והיו הולכים לבג"ץ כדי שיקבלו נתח מהכותל, הרפורמים היו נכנסים לפניקה. לאוהדי BDS, עמותות "זכויות אזרח לערבים בלבד" יש יותר מדי כח שאינו מבוסס על בוחרים.
הנדון איננו "תפילה"

הנדון איננו "תפילה" בכותל אצל נשים ההזויות הללו, אלא נסיון לדרוס דריסת רגל לאירגונים הריפורמים בארץ הקודש, בישראל לא קונים את השקר הרפורמי ואין זה סוד, או שאתה דתי או חילוני, אולם יצור כלאים פולקלורסטי לא בא בחשבון בקרב הציבור שלנו (גם החילוני), הם משקיעים מליונים כדי להצר לציבור החרדי שנלחם נגדם, הם מוכנים לממן כל מיני תנועות חלשות אופי גם בציבור הדתי כמו תורה ועבודה (בעינים), ושאר מלחכי פנכה שמוכנים למרות את דתם ויהדותם עבור נזיד עדשים. כך שאם ניתן לשוטים הללו דריסה בכותל מחר הם ידרשו להכנס גם לבתי הכנסת שלנו ולקבל לגיטימציה בתור משהו דתי, למרות שלפי סקרים שנתפרסמו בעבר 70 אחוז מהם לא מאמינים באלוקים! (זו לא סתירה אצלם צאו ובדקו). אמנם הם מצליחים לתעתע בכמה מגיבים חסר אינטלגניה כשי וחבר מרעיו אולם בכל מקום יש לילך אחר הרוב המוחץ של הציבור השפוי.
לא תקין - יש להן מתחם שהוקצה עבורן | רוני

וזה לא חוקי מה שהן עושות ופוגעות בכבוד ציבור שחושב אחרת. כל אחד יהיה במקום החוקי הפורמלי שהוקצה לו ובא לציון גואל. פעילותן מלבה שנאת חינם וחבל מאוד.
די, נמאסתן כבר, כמה צומי? | דפנה

הן עוברות על החוק כל חודש בחודשו ועוברות על ההלכה, במקום הכי קדוש. הגיע הזמן בעזרת ה' לעצור את הטירוף הזה.
!!!

נשות הכותל, אתן הגדשתן את הסאה. אתן נדחפות לכל מקום יתר על המידה. אתן מפריעות לעם ישראל לנהל את קדושתו בכותל. אולי תתפללו גם קצת בבית שלכן ותחדלו לעשות לנו חור בראש.
סתם פרובוקציות

סתם עושות פרובוקציות. מחפשות תשומת לב. למה להניח טלית? אם את לא מחויבת. מעניין אם הן לא מרגישות הזויות ומתוסבכות. חחחח אין להן במה להתעסק.
מתמטיקאי 1

הרי ברור שהן מתגרות בכוונה תחילה, שהרי קיבלו מקום להתפלל אז מדוע הן ממשיכות להגיע למקום שלא הוסכם עליו? כיוון שהן מעוניינות שיראו אותן.
משה בכר

"נשות הכותל" אתה יודע מי אלו נשות הכותל? אלו שמגיעות כל בוקר לקרוא תהילים ולהתפלל, בשקט בשקט ובמשך הרבה שנים, הן נשות הכותל האמיתיות ולא אלו שפעם בחודש באות לעשות פרובוקציה
איך היית מגיב אם הייתי נכנס עם נעליים למסגד ויושב מול המתפללים? גם אז היית מתפלא אם היו מוציאים אותי החוצה?
!!!

שקוף שזו פרובוקציה לשם פרובוקציה. לרפורמים בחו"ל לא מעניין הכותל, אינם יודעים מה זה כותל, ולא מה זה תפילה. אבל הם מבינים היטב ומומחים בפרובוקציות.
!!!

לפי כל הפוסקים אישה לא יכולה להשלים מניין ועניין כל כך מהותי בהלכה שאת רוצה לשבור הופכת אותך באופן אוטומטי לרפורמית מוצהרת.
את מתחפשת בתחפושת חדשה ויפה שאף ררפורמית לא השתמשה עד כה - את מתחפשת לאורתודוקסית.
האימרה שאת רוצה שתהיה תפילה מעורבת פסולה הן מהתורה והן מההלכה. לכי תמציאי את הדת שלך לך ואל תנסי להביא את מנהגי הרפורמים של אמריקה לישראל.
!!!

היא רוצה להחזיק ספר תורה שהיא לא מקיימת מה שכתוב בו, מגוחך!
שתלכנה לאולמות בית המשפט העליון, למסדרונות הכנסת, שתרקודנה עם מגילת העצמאות, מה יש להן עם ספר תורה במקום המקודש לעם ישראל כשממש לא מעניין אותן מה כתוב שם בספר הזה. בדיחה עצובה!
בושה | איתן

מדובר בנשים שרצון להתפלל או להתקרב לאלוקים( כן עם "ק",על מנת לכבד שם השם)זה מהם והלאה. פעילותם מכוונת אך ורק נגד הממסד. נתנו להם פינה בכותל,אבל זה לא מספק .הפרובוקציה שלהם צריכה להיראות .וזה מטרתם : לנגח כל מה שקשור למסורת היהודית. (בספק שתפרסמו את זה)
בושה לעם ישראל שיש נשים כמוכם שבאותו מחללות את כבוד הכותל המערבי. גם על זה אתם תצטרכו לתת דין בשמיים
הן פורעות חוק! | עו"ד

נשות הכותל הן פורעות חוק!!!! החוק קובע שהרחבה הרגילה בכותל היא שטח המוגדר כבית כנסת אורתודוכסי (מהגדר ולכיוון הכותל. לכן, על פי החוק אסור להן להגיע לבית כנסת אותודוכסי ולהתנהג בצורה המבזה את בת מנהגי המקום. זה כמו להבדיל שיכנסו כל חודש עם למסגד עם נעליים... אבל התקשורת וצביעות נשות הכותל מעלימים את הפרט "השולי" הזה. הן פורעות חוק, ופובוקטיביות ואח"כ בוכות שלציבור נמאס מהן. והיות והמשטרה לא עוצרת אותם אז נערים עושים זאת במקומן. גם החכ רביי גלעד קריב היה שותף לעבירה על החוק כשניסה להגניב לשם ספר תורה וצעק בחוצפתו על המאבטחים שיש לו חסינות (אין חסינות לעבירה על החוק!) וכל התקשורת - שותקת ומגבה את הצביעות שלו.קצת על זרמים ופלגים - יוסי

... ננצל את ההיסטוריה כדי ללמוד תהליכים ותוצאות אפשריות. בצמוד ליהדות קמו פלגים וזרמים רבים. על הפלגים שמענו בחלקם, את הזרמים אנחנו מכירים עד היום. מה מבדיל בין פלגים וזרמים? בעוד הזרמים הקפידו על היצמדות להלכה שלש הראשונים 3 עמודי ההוראה.(רי"ף רא"ש רמב"ם) הזרמים הקפידו להצמד להלכה המקורית (חסידים ליטאים ספרדים תימנים וכו') לא לגעת בפסיק מהרצף. משכך ניתן לראות אותם משתלבים בדת הזו שנקראת יהדות באופן המקובל על כולם. לעומתם הפלגים חשבו על פיתוח דרך עצמאית הלכתית. (צדוקים, בייתוסים, איסיים, ישועים ועוד) מה שהביא לאחת משתי התוצאות הבאות: 1. העלמות מהמפה קרי - חזרה למקור או התבוללות בתוך דתות אחרות. כמו הצדוקים והבייתוסים. 2. יצירת דת חדשה מנותקת לחלוטין מהיהדות כמו הישועים שהפכו במרוצת התהליך לנוצרים. הרפורמים והקונסרבטיבים נוגעים במובהק בפרישה מההלכה של הראשונים- תוך בנית תפיסה הלכתית חדשה משכך גורלם יהיה אחד מהאופציות המוזכרות לעיל בפלגים: התבוללות או הקמת דת חדשה שאיננה היהדות. זו ההיסטוריה - וכדאי ללמוד ממנה את גורלכם בעתיד.
יהודי

חילול הכותל זה בדיוק מה שנקרא חילול ה'!
חילול רצונו , חילול ההלכה , וחילול המקום הקדוש ביותר לעם היהודי בימינו!
אכן חשוב מאוד להזהר לא לגרום חילול ה' בהתנהגותנו , (ולהזכירך אני לא נהגתי באלימות עם אף אדם)
אך עם זאת חשוב עד מאוד לא ליתן בשום אופן יד לפגיעה בכותל !

וקירוב רחוקים עושים בסמינרייון, בית חב''ד ודוגמה אישית(וכמו שאמרת זהירות גדולה לא לחלל שם שמיים )
אבל בשום פנים ואופן לא מוותרים על הכותל ונותנים הסכמה לחילולו כדי - שאולי אולי יש סיכוי שעל ידי זה יתקרב איזה רפורמי !

מצווה לא עושים בעבירה להזכירך אחי!

וכתוב שאהרן הכהן היה מקרב אנשים לתורה וכתוב ''ומקרבן לתורה'' ויש פירוש שמסביר שמכך אנו לומדים איך צריך לקרב יהודים :
כשמקרבים צריך לקרב את היהודים לתורה , ולא לקרב ח''ו את התורה אליהם!(פשרות וקולות ח''ו)
בשורות טובות אחי היקר וגאולה שלמה!
תגובה של ילד בן 14

רציתי לציין א. שאף אחד לא מביא את הילדים אני בתור ילד בן14 שגר בירושלים מגיע פעמים בשבוע
ב. לא נתנו לנשות הכותל להיכנס בגלל שהיה מעל המותר אנשים בעזרת נשים ולא נתנו לאף אחד להיכנס
ג. יש חוק האוסר להכניס לכותל ספר תורה שאינו שיך לקרן למורשת הכותל
ד. הם עושים הכל בכוונה כדי לעשות פרובוקציות אני מגיע ורואה שהנשים אם תפילין והגברים בלי
ה. הם לא מאמינים בתורה שבעל פה אז איך הם יודעים שבתפילין צריכות להיות שחורות
ו. מה שהם קוראים תורה שבעל פה זה לא תורה אחרת זה פירוש התורה שעבר ממשה רבינו
ז. הם אלה שממציאים תורה חדשה שהם גם מרשים את התורה אבל כל אחד ממציא פירוש למרות הבנתם הנדלה בניגוד לגדולי הדור שבידם נמצאת התורה ממשה רבינו
ח. כש ישו ימח שמו וזכרו הקים את הנצרות הוא קרא לזה היהודים החדשים בישראל תנועת הרפורמה נקראת התנועה ליהדות מתקדמת במילים יפות התנועה ליהדות חדשה במקום לנצר את היהודים מנצרים את היהדות לפי חוקי הרפורמה מצוות ועבירות זה רשות כל אחד עושה מה שהוא רוצה בנצרות עוד יש מחויבות כל שהיא
ט. 40% מהרפורמים בעולם אינם יהודים ככה שמבחינה משפחתית הנצרות והאסלאם יותר קרובים אלינו הם בני דודים שלנו
י. תנועת הרפורמה אינה תנועה יהודית זה שהרוב יהודים זה לא אומר שהתנועה יהודית בחלק מקהילות הרפורמים אפשר להתגייר דרך אתר האינטרנט אגב הרפורמים מקדמים גיור רפורמי רק בשביל הכסף בן אדם שעובר גיור רפורמי משלם לרב שגיר אות בשונה מביהדות 

נשים משעממות

הכותל מקום קדוש. וכדי להתפלל שם צריך להתנהג איך שכתוב בספרים הקדושים ולא ממציאים ב1990 תורה חדשה אז שיסתכלו מה כתוב שם ולפי זה להתנהג ואם זה סתם פרובוקציות אז שיעשו את זה במקום אחר ולמה רק בתפילה הם יהודים בתורה כתוב עוד המון דברים שם הם גם מתנהגים ואכפת להם מה שכתוב שם?
גורג

יכול להיות שאני משוגע - אבל משוגע על מסורת ישראל האמיתית . האלימות היא מצד מי שמעורר פרובוקציות לכתחילה. האלימות שראיתי בסרטון היה מצד האיש שהפריע לנשים להתפלל -היה יכול להתפלל מעבר למחיצה בשקט -אפילו שהמדינה נתנה רשות .זכותו האזרחית לבקש אכיפה אלא אם הוא בעצמו פקח או שוטר.
איפה הגבול? אם יחליטו להתפלל עם בגדי ים גם צריך להיות סובלני? אם זה הגבול של הרפורמים והקונסרבטיבים אז הגבול של האורטודוקסים היא תפילה בערבוביה . אתה צודק-צריך לחשוב איך לקרב -אבל כבודדים ולא לקרב ולתת ליגיטימציה לקבוצה שבזה לנצחיות התורה וההלכה היהודית
יהודי

אחי היקר שכל ישר ,
אתה צודק חשוב מאוד לקרב את אחינו הטועים ,
אבל בשום פנים ואופן אסור לנו להתפשר על קוצו של יו''ד בעינינים מהותיים ליהדות כדי שאולי אולי אולי רפורמי יתקרב על ידי זה !!
מה שכן אתה צודק שצריך להזהר שהמאבק יהיה כמה שיותר מהותי ולא אישי !!
עם טענות ברורות ומנוסחות ובלי קללות!
ועם זאת בלתי מתפשר!!
אילה

הם מחלחלים בתוכנו מתוך רצון להרוס את היהדות מבפנים. זה הרבה מעבר לשיח מקרב, יש פה מאבק מהותי וחשוב! אנחנו באים להראות שאנחנו נלחמים על קדושת הכותל ולא שותקים כאשר מחללים את יהדותנו. הרפורמים באים מתוך רצון לשנות את דרכינו במדינה והם עושים זאת בדרכים מסוכנות והרבה פעמים שקטות או במסווה של מילים יפות כמו הידברות ופלורליזם. אנחנו חייבים להיות ערים לבעיה הקשה הזאת ולהילחם על היקר לנו!
אשה

הכי קל לצעוק ''שנאת חינם'' ''שנאת חינם'' כלפי החרדים והדתיים.
אבל האמת היא שמי שגרם פה הכי הרבה שנאת חינם זה הרפורמים!
אם היו כל כך אוהבי אחדות , לא היו דורשים כותל בשבילם בלבד, תוך פגיעה נוראית בתורה, בהלכה, בקדושת הכותל, וברגשות רוב העם!
ובדיוק היום יש פה כתבה על כך שהמגזר שהכי פחות שונא, זה החרדים!

שהרי אם הרפורמים כל כך ''יראי שמיים'' ורוצים להתפלל , מה כל כך מפריע להם להתפלל עם מחיצה ?
שהרי אם היו באמת רוצים להתפלל -שום דבר לא היה מפריע להם!
ואם באמת היו יראי שמיים שכל כך רוצים להתפלל- לא היו מסוגלים להתפלל ללא מחיצה!

אלא מה , שרצונם ''להתפלל'' לא נובע מיראת שמיים , וכל מטרתם היא להכניס פירצה נוראית ולחלל את הכותל ב''תיפלה'' מעורבת!
(כמובן שהם תינוקות אומללים שנישבו ולא מבינים כלל את חומרת מעשיהם , אבל לנו אסור לתת למזימתם לקרות בשום פנים ואופן!
עלינו להלחם על שריד בית מקדשנו ועל קדושתו בכל התוקף!)

אבסורד עצום עושים הרפורמים בנפשם , כל כך רוצים להתפלל לאלוקים , ותוך כך עוברים על רצונו !!!!
(ולא רק שעוברים על רצונו , אלא לא מסוגלים להתפלל בלי לעבור על רצונו! שהרי מה מפריע להם להתפלל עם מחיצה ? אני אשה ולא מרגישה שום הדרה ושום כלום עם מחיצה ! להפך!! -רצון הרפורמים זה נטו רצון לחלל ולפרוץ!)

זה בדיוק הזמן למחאה בכל דרך על מעשיהם הנלוזים, ביום בו נחרבו 2 בתי מקדש חייבים לוודא ולשמור שהרפורמים לא ימשיכו את הפגיעה הנוראית בכותל הקדוש שריד בית המקדש!
(המחאה לא צריכה להיות אישית , אלא מהותית !! ובתוקף רב !! לא ניתן בשום אופן שיחללו את הכותל!!)
דוד

תתחילו להאמין במה שאומדים לכם שהם סכנה לעם ישראל סכנה רוחנית ופיזית מקומם לא במדינתנו...
חיים

גוף שחרט על עצמו אהבת חינם סובלנות וכיבוד כל הדעות.
לא ראוי ולא מכבד שהוא ינהל מאבק ויעודד שנאת חינם במקום שהוא לא מאמין בנגישות ובצורך של קיומו
שיעשה כמו מנהג הרפורמים בעולם
יקים כותל דמעות בראש העין ראש פינה או ראש הנקרה בלי לעורר מדנים ושנאת חינם
קצת על זרמים ופלגים | יוסי

ננצל את ההיסטוריה כדי ללמוד תהליכים ותוצאות אפשריות. בצמוד ליהדות קמו פלגים וזרמים רבים. על הפלגים שמענו בחלקם, את הזרמים אנחנו מכירים עד היום. מה מבדיל בין פלגים וזרמים? בעוד הזרמים הקפידו על היצמדות להלכה שלש הראשונים 3 עמודי ההוראה.(רי"ף רא"ש רמב"ם) הזרמים הקפידו להצמד להלכה המקורית (חסידים ליטאים ספרדים תימנים וכו') לא לגעת בפסיק מהרצף. משכך ניתן לראות אותם משתלבים בדת הזו שנקראת יהדות באופן המקובל על כולם. לעומתם הפלגים חשבו על פיתוח דרך עצמאית הלכתית. (צדוקים, בייתוסים, איסיים, ישועים ועוד) מה שהביא לאחת משתי התוצאות הבאות: 1. העלמות מהמפה קרי - חזרה למקור או התבוללות בתוך דתות אחרות. כמו הצדוקים והבייתוסים. 2. יצירת דת חדשה מנותקת לחלוטין מהיהדות כמו הישועים שהפכו במרוצת התהליך לנוצרים. הרפורמים והקונסרבטיבים נוגעים במובהק בפרישה מההלכה של הראשונים- תוך בנית תפיסה הלכתית חדשה משכך גורלם יהיה אחד מהאופציות המוזכרות לעיל בפלגים: התבוללות או הקמת דת חדשה שאיננה היהדות. זו ההיסטוריה - וכדאי ללמוד ממנה את גורלכם בעתיד.
אתן חסרות שכל

אני לא אקלל חלילה, אבל אתן חסרות שכל אני נגד הדרך שלכן ומה שעשיתן הוא ההפך הגמור ממצווה ביזיתן ספר תורה!! אם הדת באמת הייתה חשובה לכן הייתן חושבות 10 פעם לפני שאתן עושות משהו כזה... בקיצור תעשו את הטרלול שלכן בשקט תעזבו אותנו בשקט ותפסיקו להתבכיין עשו לי או לא עשו לי... יאללה כאילו חסר צרות במדינה
קודם יקיימו את המצוות המוטלות עליהם בתור נשים....

התגובה הכי נכונה שקראתי !! נכון, ספר התורה שייך לכל העם היהודי.. אבל מה הקשר שפתאום חשוב לך לקרוא בספר התורה שאת לא מקיימת מתוכו כלום. תיפסי בבקשה ספר שכן מעניין אותך ושאת כן מאמינה בו וקראי אותו בבית . אין לכם על מה להילחם רק בדברים הקשורים ביהדות ? למה? כי זה מה שתופס כותרות ומעניין את החברה בה את חיה. אני יושבת בעזרת נשים ולא מרגישה מודרת לרגע! הדבר שהכי מרגש אותי זה שאני בתור אישה שלא מחויבת בכל המצוות בתורה. משתדלת לקיים את המצוות המוטלות עליי בתור אישה ולא מחפשת להילחם על מצוות שאיני מחויבת בהם! נסיים בזה שהנשים שנלחמות עבור מצוות המוטלות על גברים כמו הנחת תפילין וקריאת התורה וכו' קודם יקיימו את המצוות המוטלות עליהם בתור נשים....
הן צריכות לבקש סליחה

אני עדיין מצפה מ"נשות הכותל" להתנצל על חלקם בבלגן הזה. הן צריכות להתנצל על כך שכפו את דעותיהם על אחרים, על אי כובד הכללים והמסורות של הכותל, על סירובם להתמקם בחלק אחר של הכותל בו לא יהיה מחלוקת. הן לא החלו להתנצל על ההתנהגות הפוגענית שלהן. התנהגות של "מגיע לי" - נראה שמגיע להם הכל, לאף אחד אחר אין שום זכויות והם תמיד הצד הנפגע היחיד. משהו לא בסדר כאן.
הנדון איננו "תפילה" בכותל

הנדון איננו "תפילה" בכותל אצל נשים ההזויות הללו, אלא נסיון לדרוס דריסת רגל לאירגונים הריפורמים בארץ הקודש, בישראל לא קונים את השקר הרפורמי ואין זה סוד, או שאתה דתי או חילוני, אולם יצור כלאים פולקלורסטי לא בא בחשבון בקרב הציבור שלנו (גם החילוני), הם משקיעים מליונים כדי להצר לציבור החרדי שנלחם נגדם, הם מוכנים לממן כל מיני תנועות חלשות אופי גם בציבור הדתי כמו תורה ועבודה (בעינים), ושאר מלחכי פנכה שמוכנים למרות את דתם ויהדותם עבור נזיד עדשים. כך שאם ניתן לשוטים הללו דריסה בכותל מחר הם ידרשו להכנס גם לבתי הכנסת שלנו ולקבל לגיטימציה בתור משהו דתי, למרות שלפי סקרים שנתפרסמו בעבר 70 אחוז מהם לא מאמינים באלוקים! (זו לא סתירה אצלם צאו ובדקו). אמנם הם מצליחים לתעתע בכמה מגיבים חסר אינטלגניה כשי וחבר מרעיו אולם בכל מקום יש לילך אחר הרוב המוחץ של הציבור השפוי.
יהודה

חשבתי שהכותל הוא מקום תפילה יהודי שנים רבות מאוד הרבה לפני שהמציאו אותכם. ואם הכותל לא חשוב תשארו במקומות התפילה שלכם עם מזגנים וסבבה ותעזבו את דרך ההתרסה והמחאה שלכם שכפי שאתם כותבים מקום לג'ובים ותשאירו ליהודים המקוריים את המקום
ירושלמי

אם הכתבה הייתה באמת עינינית
היתה בודק כמה אנשים / משפחות הגיעו לאותו מתחם שנקרא מתחם משפחות והייתה מבין שבנט זרק כסף לפח בגלל שכמעט ואין בו שימוש אלה שמעונינים במתחם לא מעונינים בכותל אלא בהסתה וחבל במיוחד בימים אלה
יוסי

מי שמאמין שהמקום קדוש צריך לכבד את המקום וההלכה היהודית מי שלא מאמין מה איכפת לו למה הוא בא לשם בכלל מה לאדם לא מאמין ולכותל אלא המטרה לנגח את הדתיים ואת הדת
פחחחחחח...... | אביחי

פחחחחחחחח פירוד ממי, שתיים וחצי פרובוקטוריות מטורללות שמאליות להטביות שעושות צחוק מהדת ? תיפרדו ועופו מפה למכורתן , ממילא הגעתן מאמריקקה בשליחות האנטישמים והקרן. חולות בראש, לטיפול דחוף.
הרפורמים בחרו בפירוד | מלכי

הרפורמים קשורים ליהדות במעט מנהגים וגם הם נעשים בעיוות איום. הרפורמים בחרו בפירוד ברגע שהם מתירים נשואים עם גויים. יש אומרים משכל שלושה צעירים רפורמים - שנים לא יהודים על פי ההלכה. מסקנה - הרפורמים, כת שפרשה מהיהדות כשרוב חבריה כבר אינם יהודים על פי ההלכה.הגב
מה זה הרפורמים?... | הרפורמים זה אנטי יהדות

מה זה הרפורמים? הרי היהדות זה מעמד הר סיני ומעמד הר סיני זה היהדות. הרפורמים כופרים במעמד הר סיני וטוענים עפל שלא היה דבר כזה מעולם. אז הרפורמים זה לא שייך בכלום ליהדות. זה דת אחרת. זה אנטי יהדות. ובשום אופן אין להם שום חלק ביהדות. זה בדיוק כמו להחליט ששטרות חוקיים של בנק ישראל הוא חוקי באותו מידה כמו שטרות שהודפסו עי זייפנים בבית דפוס פרטי. היהדות היא אחת ומש לה הגדרה אחת ולא שיבואו אנשים לפני 250 שנה בכפירה שרירותית וישימו איקס עפל על מסורת רציפה של אלפי שנים מאז מעמד הר סיני שאגב 80% מהעולם מכיר בו. הנוצרים המוסלמים ועוד דתות. מי הם הרפורמים שיכפרו בקיום מעמד הר סיני? ועוד רוצים לכבוש את הגבירה עמי בבית ולקרוא לעצמם יהדות העוד שהם ההפך מכל יהדות.הגב
מה כל כך חשוב לך לרקוד עם התורה???

מה לך ולספר התורה מה כל-כך חשוב לך לרקוד עם התורה??? האם את מקיימת כל מה שכתוב בה??? טהרת המשפחה שמירת שבת כשרות צניעות וכו׳??? את יכולה לרקוד עם הברית החדשה והקוראן זה יהיה יותר טוב. למה אתן חייבות להניח תפילין בכותל??? (אתן הרי לא מאמינות ב-13 עיקרי האמונה היהודית)
סכנה רוחנית | אבא

הם דבר מאוד מסוכן רוחנית לעם היהודי ה שהם עושות מה שהם עושות במקום שמקודש לעם היהודי זה ממש סכנה וביזוי גדול
לא נשות הכותל | אברהם

אל תקרי נשות הכותל, אלא נשות מחללי הכותל ! קומץ של נשים כל חודש באות ומקימות סערות, לא חושבים שהגיע הזמן לשים קץ לזה ?
נשות הכותל הפרובוקטיביות רחוקות מצדק והיגיון.. | אליצור

הזוי שיש המצדיקים את הפרובוקציות שהן מייצרות כל פעם בטיעונים
שלא מחזיקים מים, ומטרידים את בית המשפט למטרת יצור כותרות.
מדינת ישראל הקצתה להן מקום לטקסים, אם המקום לא נראה להם
שישארו בבית, אף אחד לא יתגעגע אליהן.
שואה רוחנית

הרבה אומות קמו על על ישראל והקב"ה מחק אותם כך גם יהיה סופם של הרפורמים ודומיהם.
אם הם רוצים תורה חדשה אז שיעשו להם כותל חדש בארה"ב או קנדה או בסוריה.
ערב רב, חוצפנים!!!!!
שרה

אל דאגה בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו והקב"ה מצילנו מידם .
נפתלי

נשים הזויות באיזו ריקנות יהודית וערכית? מה אתן מבינות במהות ובערך הענין.. כלום. רואות בספר טקסט שאתן מבזות בגישה מעוותת ומרדנית של גלגולי שנאה ישנים מחשכת ההיסטוריה
מנדלשיט

לפני 2000 שנה פרשה כת מהיהדות וכינתה עצמה "היהודים הרפורמים".
כעת קמה בברלין כת שפרשה מהיהדות, וכינתה עצמה "גרמנים בני דת משה",
בשנות השלושים הם ברחו לארה"ב ושינו שמם ליהדות הרפורמית,
בעוד מאתים שנים הם יכנו עצמם הברלינאים,
אריק

אולי אני עכשיו אחליט שהקמתי ״זרם“ בודהיסטי חדש ואנחנו נדרוש חלק שווה בכל מקדש בודהיסטי או אתר קיים? כשהם ינסו להתנגד ולהגיד שאנחנו ממציאים שטויות נגיד ״זו הגישה של הזרם הבודהיסטי האורתודוקסי, אבל אנחנו הבודהיזם הרפורמי אצלנו בודהיזם זה לשיר ׳שוטי ספינתי ולאכול גמבה בעמידה על הראש׳“ אתה מבין כמה מגוחך אדיוטי פתטי ורקוב מה שהרפורמיזם ניסה לעשות ליהדות?
אריק

כאלב איבן לכאלב
לדרוס חצריי באתה
סע עם החברה שלך עם העיניים שיצאות מחוריהן
סעו לברלין יחד עם הכופרות בתרות ישראל הרפורמיות .
מדינה ככל העמים לא כאן בברלין עם מילקי זול
ותחנקו שם .
עזבו אותנו באימא שלכם
הניחו לנו .
אל תהיו תדיים לא כופים עליכם
גם לא כופים עליכם להיות יהודים
לא ממש לא כופים
את קופים בני קופים ותישארו קופים
אז תחזרו לעץ בברלין עם בננות ומילקי זול יותר
אריק

הרפורמים לא מאמינים באלוקים ..מה להם ולתורה? כת הזויה ! כול מטרתה עקירת התורה מהעם היהודי
אריק

הרפורמים לא מאמינים באלוקים ..מה להם ולתורה? כת הזויה ! כול מטרתה עקירת התורה מהעם היהודי
איזה אבסורד

שנים הוציאו הרפורמים כל אזכור על ירושליים מהבידורים שלהם.
כשהיה קשה בגלות-הם לא היו שם, לא ציפו ואף ראו בכמיה לירושלים, חולשה יהודית.
עכשו??? עכשיו אתם באים???
לא ולא.
שבו לכם בגלות. היו גרמנים/צרפתים/איטלקים בביתכם ובחוץ, ותניחו את עם ישראלבשקט.
האמת, שאני לא מודאגת ממש.
תוך כמה גורות לא ישאר מהם זכר יהודי ממילא.
הם מעודדים הרי התבוללות ורובם מתחתנים שם עם גויים.
נו, אז הם דואגים לנו שניפטר מהם....
אני לא נבהל

. אני יודע שהם הפרובוקציות שלהם ייעלמו מהר. העם בציון חזק ולא קונה חיקויים ועיוותים...
שבט לוי

אסור אסור אסור לתת לרפורמים לגיטימציה.
יש להילחם בהם מלחמת חורמה.
שרית

שיבנו להם קיר בחו"ל ויעשו שם את המהומות שלהם.
הם ממלא מתכחשים לציון.
האסון הרפורמי | ננה

פחות ממחצית הרפורמים בארהב אינם יהודים, ורובם אפילו לא עברו "גיור רפורמי", הם יוכלו להגיע לכאן מכוח חוק השבות, שמאבד במהירות את משמעותו, ומכאן למדינת כל אזרחיה הדרך ממש קצרה. ובמדינת כל אזרחיה, חוגגים חגים של כל הדתות, בשווה, ואז זו כבר לא מדינת היהודים, ואפשר, כפי שכבר קורה לא מעט, לצעוק על יהודים שיחזרו לרוסיה, פולין, מרוקו ותימן, וגם לומר להם שיחזרו לאוושוויץ ושחבל שהיטלר לא גמר אותנו.....בקיצור, אחרי 73 שנות מדינת היהודים, יהודים משמידים את היהדות...
שרה

חבורת נבלות.
וכמו הבן הרשע שבהגדה (היחיד שנאמר על שאלתו "בניכם", כהסבר הידוע..) מדברות בשם "כלל עם ישראל"...
אלו, שמתנהגות בחוסר שפיות, מדברות על "שפיות". שמאל קיצוני-טרוריסטי קלאסי, שכל מי שלא כמותו, המיעוט הקטנטן, הוא "לא שפוי"..
אלו, שנכנסות למקום מקודש של תפילה של עם ישראל, ומפריעות בצורה בטוה להמוני נשים להתפלל כמסורת ישראל, מדברות על סובלנות מול קיצוניות...
אלו, שהחליטו שמנהגי ישראל המקובלים הן "הדרה" ו"בלתי שפויים".. - בתסביכיותן להיות "כמו הבנים" - באות למקום שכולו נזכר בכלל בימינו בגלל מסורת ישראל המקודשת, ומנסות למכור שם בכח את האג'נדה המצחינה שלהן.
מנוולות - ומנוול.
מטרה אחת בלבד יש לכן ולדומים לכן - דוד

להרוס ולהחריב את היהדות, אין שום קשר ביניכם לבין מסורת ישראל, תחזרו לאמריקה שם מקבלים את כל הטרלולים והשיגועים האלה
שיעור קצר

דת זה משהו שקיבלנו חוקים אין זה משהו שאפשר ככה לשנות כי מתחשק לנו אם מאמינים או לא זה שאלה אחרת הכותל נתפס כמקום דתי להתפלל ולכן החוקים של הדת רלוונטים שם אם הם רוצים להמציא משהו חדש בבקשה במקום אחר ואני לא אדם דתי
הם מייצגות את הזיוף

הם מייצגות את הזיוף של עם ישראל שאת ההתחלה שלהם הם התחילו לפני כמה מאות שנים (וגם זה אני מגזיום) בניגוד ליהדות שאותה אנחנו מייצגים שקיימת קרוב ל3000 שנה.
סתם אחד

כבשת הרש
זה עם ישראל האמיתי
זה התורה
זה השכינה הקדושה בכותל המערבי
שבוכה
שנגלתה לגדולי ישראל
שלא יכולה לסבול את השיקוץ והפריצות
מאיר

רפורמים..????? מתנדנדים שמדללים את חוקי היהדות על מנת למצוא חן/מקום בין הגויים....נטע זר בקרב היהדות !!!!! יש להוקיעם ולהקיאם !!! אפיקורוסים וערב רב !!!
סכנה לישראל

רפורמים הם לא יהודים
עושים כאילו גיור ממציאים ומנסים לשנות את היהדות . היהודות לא ניתנת לשינוי .
בלשן

במשך 2000 שנה היו תנועות שפרשו מהיהודים, כמו הנוצרים, הצדוקים הבייתוסים, האיסאים, השומרנים. הם אינם יהודים
וצאצאיהם אינם יהודים.
גם היום, צאצאי הרפורמים מתבוללים כגויים גמורים, או חוזרים ליהדות.
אין אף לא אחד מאותם רפורמים, שיכול להעיד שסבא רבא שלו היה גם רפורמי.
פשוט אין.
תוך 4 דורות כל אלו שפרשו מהעם היהודי, השמידו את עצמם מהיהדות...
חוצב להבות

אם האיראנים הם האויב הפיסי (גשמי) של עם ישראל, הרפורמים הם האויב הרוחני שלנו
מטרתם היא לא להשמיד אותנו פיסית אלא רוחנית ומול זה הרבה יותר קשה להתגונן.
אבל כמו שב"ה יש לנו צבא שמגן עלינו מפני האיים האיראני. ב"ה לומדי התורה ואוהביה יגנו על עם ישראל מפני האיום הרפורמי.
בת רחל

החוצפה שלך צועקת לשמים לכם מותר הכל ומנסים להחזיר לכם באותו מטבע אתם צועקים. תראו מה עשיתם באמריקה אתם בעצם לא באים מתוך האהבת ישראל אלה להרוס מה שבנינו כאן. אצלכם באמריקה אין קדושת המשפחה תראו אין המשכיות כמו שזכינו כאן וכמו שהיה בגלוית בעולם. אותם האנשים שגדלו על המושרת שלכם הם מראשי האנשים שרוצים למחוק את מדינת היהודים
1

הרי אתם מחקתם את ירושלים מהסידורים שלכם, אז למה אתם מתעקשים להתפלל דוקא בכותל? אתם מחריבי העם היהודי - הסתכל מה קורה בארה"ב, ואת הכישלון הטוטאלי הזה אתם מייבאים לארץ ישראל? התביישו!
יוסף

הרפורמים לאט לאט נעלמים כי הם הרי לא ממש יהודים ולא מתחתנים עם יהודים. הם מתבוללים עם הגויים.
אצלכם הכל זה שקר
עם ישראל חי וקיים. משה אמת ותורתו אמת. שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד.
גימי

רפורמים הם המתיוונים החדשים זו לא יהדות זו דת חדשה דומה לנצרות הם מתבוללים
ועוכרי הדת היהודית משמיים ימוגרו עם כל הערב-רב ואספסוף הגויים הבהמי שנדבק בעם
היהודי ורק צרות פרעות ומחלות הביא ומביא!!
20 שנה אתן מנסות

20 שנה אתן מנסות. עם ישראל לא מאחוריכן.
עם ישראל מחובר למסורת היהודית כפי שעברה בכל הדורות.
לא לקבוצת פמיניסטיות מגזימות שמחפשות להמציא דת.
בת רחל

הרפורמים לא אוהבים לשמוע אמת נשים שמות תפילין גברים לא , הרפורמי מאז שהם קמו יש להם קו אחד למות את הדרך של התורה , בגרמניה דבר ראשון הם פנו לבית המשפט שם לאסור שחיטה יהודית, ברית מילה. הם נלחמים באמריקה נגד מקוואות, עירוב , זה מכער את קוו הרקיע זה תשובה שלהם , בארץ הם תומכים במחבלים , אין להם בעצם שום קשר לתורה ומצוות.
הפרעה לנשים

לנשים הן מפריעות הכי. הן צועקות וממש לא מתפללות. הן דואגות שאף אישה בסביבתן לא תוכל להתפלל. זה בעינייהן ה'שוויון' שהן מבקשות? לכל הקרקס הזה בנו להן רחבה משלהם. במיליונים. רק שם תמיד ריק. לא פרובוקציה, לא התפללת. כנראה זאת 'הלכה' אצלם.
דוד

תתחילו להאמין במה שאומדים לכם שהם סכנה לעם ישראל סכנה רוחנית ופיזית מקומם לא במדינתנו...
חיים

גוף שחרט על עצמו אהבת חינם סובלנות וכיבוד כל הדעות.
לא ראוי ולא מכבד שהוא ינהל מאבק ויעודד שנאת חינם במקום שהוא לא מאמין בנגישות ובצורך של קיומו
שיעשה כמו מנהג הרפורמים בעולם
יקים כותל דמעות בראש העין ראש פינה או ראש הנקרה בלי לעורר מדנים ושנאת חינם
רעות אופיר

איזה בלבול. ממש מצער הניסיון להתבלט ולהדגיש את ערך האשה בניגוד לכל מה שמצווה התורה. הרי ברור שהן מניחות תפילין כדי לבזות את המעמד ולקבל תשומת לב. עצוב.
קצת על זרמים ופלגים - יוסי

... ננצל את ההיסטוריה כדי ללמוד תהליכים ותוצאות אפשריות. בצמוד ליהדות קמו פלגים וזרמים רבים. על הפלגים שמענו בחלקם, את הזרמים אנחנו מכירים עד היום. מה מבדיל בין פלגים וזרמים? בעוד הזרמים הקפידו על היצמדות להלכה שלש הראשונים 3 עמודי ההוראה.(רי"ף רא"ש רמב"ם) הזרמים הקפידו להצמד להלכה המקורית (חסידים ליטאים ספרדים תימנים וכו') לא לגעת בפסיק מהרצף. משכך ניתן לראות אותם משתלבים בדת הזו שנקראת יהדות באופן המקובל על כולם. לעומתם הפלגים חשבו על פיתוח דרך עצמאית הלכתית. (צדוקים, בייתוסים, איסיים, ישועים ועוד) מה שהביא לאחת משתי התוצאות הבאות: 1. העלמות מהמפה קרי - חזרה למקור או התבוללות בתוך דתות אחרות. כמו הצדוקים והבייתוסים. 2. יצירת דת חדשה מנותקת לחלוטין מהיהדות כמו הישועים שהפכו במרוצת התהליך לנוצרים. הרפורמים והקונסרבטיבים נוגעים במובהק בפרישה מההלכה של הראשונים- תוך בנית תפיסה הלכתית חדשה משכך גורלם יהיה אחד מהאופציות המוזכרות לעיל בפלגים: התבוללות או הקמת דת חדשה שאיננה היהדות. זו ההיסטוריה - וכדאי ללמוד ממנה את גורלכם בעתיד.
יהודי פשוט

מה ? פתאום ! מאפשרים להן לבזות ספר תורה ! לנאץ שמיים ! לעשות פרובו קעקצייות !
אברהם

כולנו יודעים שבאות להעכיר האוירה של הכותל. לא טוב להן כשרואות שכולם מרוכזים בתפלה.
נשים פרובוקטיביות

נשות ה"כותל" הן כלום. פרובוקטיביות מחפשות כותרות.
לא באמת אפשר להאמין שהן מאמינות באלוקים כלשהו, חוץ מאלוקי הכותרות.
מי שמאמינה באמת לא צריכה לייצר פרובוקציות, לא מחפשת כל יום להרשם בכותרת אחרת, אלא עושה טוב וחיה בשקט נפשי.
חניתה

כל הפוסל במומו פוסל מי שמדבר על שינאה חינם הי רץ לממשל בגרמניה נגד ברית מילה ההיסטוריה לא מרמה כמוכם תלכו ללמוד וכן גם שהם היגיעו לאמריקה נלחמו בבנית מקוואות ההיסטוריה שלכם לא משקרת כמוכם אהבה מתחילה בבית
לכבד את קדושת המקום

כל אחד מוזמן לבוא להתפלל בכותל - כל יהודיה וכל יהודי וגם כל אדם.
הבעיה כשבאים לכותל שהוא שריד בית המקדש ומבזים בו את בית המקדש, ואומרים נוסחים שהם נגד היהדות ונגד הגאולה ועושים פולחן שמנוגד ליהדות ושמביא חלילה פורענות בעולם. וזה לא לגיטימי.
כמו שכל אחד יכול לבוא ליד ושם, אבל לא לצייר בו צלבי קרס.
חני

מעניין אם את כל המצוות הקשורות לנשים הן כבר מקיימות, ככה שממש נשאר להן רק המצוות של הגברים...
כל השנים מחקתם את ציון מהתפילה, ועכשיו, כשאלו שלא הפסיקו להתפלל לשוב לציון-שבו, פתאום "נזכרתם" שבעצם אתם שייכים?
גזירות שמד

מה שלא הצליחו לעשות הגדולים שבשונאינו ע"י גזירות שמד ורדיפות,הצליחו לעשות הרפורמים ובני בריתם,וזאת במזימה מתוחכמת ומרושעת כהצגת עצמם כ"זרם ביהדות".ועל זה התפלל אבינו : הצילני נא מיד אחי (הכתות למיניהם) חיד עשיו ( שונאינו מאומות העולם)
החוצפה שלהם

בקושי יש בארץ בתי כנסת רפורמים פחות מ- 50 מול 15,000 בתי כנסת לא רפורמים
והחוצפה שלהם שהם כופים את הדרך שלהם על הרוב דרך עתירות לבג"ץ!
את האמת באמת צריך לומר | יהודי אמיתי

יישר כוחו של הרב יהושע. את האמת באמת צריך לומר.
הרפורמים בחלקם אינם יהודים בכלל, המציאו להם דת יש מאין, בקושי 200 שנה עברו עליהם והנה הם כלים, וכבר הם רוצים לשנות את פניה של המדינה של היהודים האמיתיים.
"שבור זרוע רשע"
צביקה יחזקאלי

בנתיים הם הצליחו בתפילת הנשים בראשחודש עם הספר תורה והתפילין עובדתית המציאות היא המציאות.כמו שאני אכנס למוזיאון יד ושם עם חבילת סבונים מהבית ואגיד למבקרים שלא חייבים להתקע בעבר יש אלטרנטיבות לא רעות בכלל .גם יום הזיכרון לחללי צהל היה עובר שידרוג דיגטלי וירטואלי ויותר זורם לכל מי שסבבה לו להתקדם אני בטוח שעוד זה יקרה בעתיד אולי נשלב את הארויזיון עם יום העצמאות נחסוך בהפקה .וכולם יודעים ש100 אחוז מהרפורמים מסכימים ש9 באב יום מצוין למצעד הגאווה ופסח לשיחרור האשה מהגבר זה העצמאות וכו וכו .אלללה שלח לנו את הצרה הזאת בגלל חטאנו וחטאי אבותינו .הרבנית הרפורמית אומרת שהפלה זה לא רצח עם 2 הצדדים מסכימים והכל בסבבה אין להם שום קו ושום מעצור
המלצת קריאה

מומלץ לראות את המובא בספר מעין בית השואבה מהרב ש. שוואב ז"ל (ארה"ב)
בתחילת פר' וישלח בנדון. סביר שבישראל כבר היו אוסרים למכור או להחזיק את הספר בטענה של הסתה. כנ"ל את הספר שמש מרפא מהרב ש"ר הירש זצ"ל שהיה גדול הלוחמים נגד הכופרים הללו בתחילת דרכם.
יצחק

מה הבעיה שהנשים הרפורמיות ילכו להתפלל ברחבה שהוקצתה להם מדוע חייבות להפריע את סדרי המקום ברחבת הכותל הישנה?! אולי יצר הפרסום והפרובוקציה גדולים מעצם חשיבות התפילה עצמה?!עלו נעלה...להקים בית תפילה למעלה מהכותל שהוא העיקר ואנו משחקים בטפל
אלה נשות פרובוקציה

למה לקרוא להן נשות הכותל ? שם מכובד מדי לנשים זולות ונילוזות . אלה נשות פרובוקציה שעושות הרבה בלאגן ברחבת הכותל, צריך למנוע מהן להגיע לרחבה שילכו להתפלל ביפו יש שם הרבה כתלים גם כנסיות, בושה חסרות טקט וחכמה .
פגיעה ברגשי דת

אילו היינו מדינה דמוקרטית והמערכת המשפטית הייתה מחויבת לחוקי בית המחוקקים אפשר היה להגיש נגדם כתב אישום בגין פגיעה דת או/וגם התנהגות שאינה הולמת במקום קדוש .
לביא

זה בדיוק מה שאתן עושות:במקום להפוך את הכותל לאתר לאומי מאחד ומאיר פנים לכל יהודי ויהודיה וכו'... המצאתן דת רק בשביל פרובוקציות אתן לא מאמינות בכלום ולא שומרות שום מצווה חוץ מלהניח תפילין על הראש המעוות שלכן
רסלר

שיפסיקו לעשות פרובוקציות ולהראות כאילו משהו ביהדות מעניין אותם
עזרא

יהודי אמיתי שמניח תפילין עושה את זה בענווה ולא עם שריר
תפילה של יד כנגד הלב שהוא עיקר התאווה גאווה והמחשבה, אני רואה פה את ההפך, משהו לא טבעי
בדיחה טובה על הבוקר
חלאס

הגיע הזמן שיבינו שהן לא רצויות בכותל כל עוד הן לא פועלות לפי מנהגיי היהדות.
הכותל קיים אלפי שנים והמסורת קיימת אלפי שנים. שימצאו מקום אחד להמציא מנהגים.
מתנהגות כמו בולשביסטיות

נשות הכותל מתנהגות כמו קומסירות בולשביסטיות שלא מכבדות דבר מלבד סדר היום שלהן. הם משתמשים בכותל כדרך להשיג חשיפה ציבורית לקבוצה פתטית באמת שמטרתה העיקרית היא להפיץ שנאה ומחלוקת בעם היהודי.
נסיון השתלטות

ההשתתפות של פעם בחודש באג'נדה הרעועה, הקהילתית השוויונית המונעת מבחינה פוליטית, ככל הנראה אינה משכנעת מספיק כדי לזרוק כסף, במיוחד כאשר חלק / רבים מחברי "הקהילה" הזו מעדיפים להיראות (בחלק המרכזי) ולא להישמע (באזור הכותל הדרומי) מכיוון שהם חשים שאלוקים לא מקשיב או לא מקשיב להם. זו תוצאה של סוג היהדות שאליהם הם עוקבים שאין לה קדמה ומרכז אלוקים. למעשה יותר מדי חברים מקהילות וזרמי יהדות כאלה אפילו לא מאמינים באלוקים.
אתה לא הולך לשם בירח החדש. במקום זאת אתה מנסה להשתלט על האזור המסורתי עם נשים מגעילות הגורמות לסצנה ומעמידות פנים כי זכויות האדם שלה מופרות.
הרפורמיות | בת ציון

סוף סוף מפרים את השתיקה ומוחים על כבוד ה' המתבזה מדי חודש בחודשו ע"י נשות הפרובוקציה המכונות "נשות הכותל". חובת המחאה על כולנו! הפתרון שכל חודש תגענה כל בנות הסמינרים ימלאו את רחבת הכותל וממילא הרפורמיות תישארנה בחוץ כפי שהיה החודש האחרון.... השתיקה שלנו תקופה כל כך ארוכה עלתה לנו ביוקר!!! והקב"ה מנע מאיתנו תפילות במקום הקדוש במשך חודשיים. אנא תעוררו לבוא לשמור על המקום הקדוש לכולנו.
נמאס מהנשים האלו! | מיכל

נמאס מהנשים האלו!
שילחמו על דברים שבאמת חשובים לו כמו הטרדות ואונס ואפילו שכר של נשים לעומת גברים.
אג'נדה פוליטית

הן האג'נדה הפוליטית של לדחוף נשים לכל חור בלי להתחשב במסורת, או בכללי המקום.
הן הגורמים הקיצוניים שהמפיצות אלימות כלפי כל מי שרוצה לשמור על סדרי התפילה הרגילים, הן העיפו כיסוי ראש לאישה, דחפו, צעקו, קללו, השתמשו במיקרופון בניגוד למה שהיה מותר להן והפריעו לשאר המתפללים.
הקשר בינן ובין תפילה אמית מקרי בהחלט, הן באמת היו רוצות להתפלל הן לא היו עושות כאלה מהומות, הן רוצות להחדיר בכוח את האג'נדה הטיפשית של שוויון בלי קשר למציאות או לכבוד כלפי אחרים.
ההיסטוריה של התנועה הרפורמית

אתה מכיר את ההיסטוריה של התנועה הרפורמית?
על בסיס זה היא הוקמה, היהדות "מפריעה" להשתלבות בחברה כאדם נאור, והמצוות בכלל לא מחייבות, ואין שום סיבה לחזור לארץ, וכל מה שמשנה אצלם זה תחושת התרגשות, ולא שום דבר מעבר לזה.

באמת זו הייתה שאלה למה הם הקימו תנועה חדשה במקום פשוט להתבולל לחלוטין, שזה הדבר בו הם דוגלים,
וזה טמון בערך "הרגש הדתי". כל מה שמעניין אותם זה התרגשות, אין להם שום עקרונות או ערכים שמבדילים אותם מאומות העולם, אבל הם שומרים מה שנראה להם מרגש ומעניין.
בגלל זה יש להם נגינת עוגב בטמפלים שלהם, זה יותר מרגש (ונלקח מכנסיות)
בגלל זה הם מחקו את ירושלים וארץ ישראל מהתפילה שלהם, אין להם קשר רגשי לירושלים, והכמיהה לה מפריעה בהשתלבות בגויים.
בגלל זה הם צורחים בקול בזכותן של נשים לשים תפילין כשהן גלויות שיער במכנסיים וגופייה עם טלית וורודה מטופשת ברחבת הכותל, זה הריגוש הדתי שלהן, אין להם שום התחייבות לכלום.

ובאמת רואים שבמבחן הזמן הדרך שלהם לא מחזיקה,
אחרי דור או שניים הם כבר מתבוללים סופית,
אם האבא מתרגש מנגינת עוגבים, הבן כבר יעדיף לנסוע לים עם החברה הגויה שלו,
ולאבא אין מה להגיד בנידון כי הכל הוא רק על בסיס התרגשות ותחושת הנאה.
שכל ישר

הכותל שייך לכל יהודי. יחד עם עובדה זו קיימת עוד עובדה.
זה מקום קדוש ביותר והזכות לבקר אצל הכותל גם מחייב חיוב כבוד קדושת המקום.
וזאת אומרת שלא ראוי לעשות מהכותל אתר לפוליטיקה ולא לפרובוקציה ולא הצגות רעשניות ומפריעות למי שבא/ה להתפלל באמת.
וחיוב זה כולל צניעות ושמירת ההלכה השייכת להופעה בציבור.
נשות הכותל לא שומרות ולא איכפת להן מהדברים הללו כלל ועיקר. הן באות רק לעשות הצגה.
שאלת תם | משה

למה זו זכות של אדם להגיע למקום תפילה (של כל דת שהיא) ולהתפלל בניגוד לנהלי המקום?
לו יצוייר שמוסלמי יגיע למסגד ויבקש להתפלל שלא לפי הנהלים, אלא לפי פרשנות אלטרנטיבית שלו?
פרשנות שלא היתה קיימת מאז קום האיסלאם.
האם נראה לכן סביר שישנו בשבילו את הנהלים?
נראה יותר סביר שבית המשפט ישלח אותו לנהל דיון עם הקאדי המקומי.
הנסיון שלכן לכפות אתד עתכן על רוב המתפללים בכותל על ידי לחץ חיצוני הוא לא הגון ולא מכובד ולא יביא לכן את מבוקשכן.
youtoo

האם הן מתפללות? -לא
האם הן מחללות?- כן
הרי ברור כשמש בצהרים
הן בכלל לא קשורות לתפילה וליראת שמים
אבל מאוד חזקות בלעשות רעש וקקופון
ויגיעו לכל מקום שיש מצלמה ומקרופון
חבורת שקרניות בכיניות וקולניות
וחסרות צניעות שהיתה לנשות ישראל מדורי דורות
ברור שהן תערובת של יהודיות שהתערבו בהם גויים
לך תבדוק את היחוס שירד לתהומים
על אלה אני בוכיה על בנות ישראל
שמזמן פרשו מאתנו ולא נראה שיש פתרון עד הימים שיבוא הגואל
אילנה לוי

נשות הכותל יוצאות נגד ההלכה ונגד רבנים שליחי השם וחוטאות בפרהסיה. במקום לסייע לגברים להשלים את התיקון שלשמו באו לעולם, הן מחבלות בכל דרך שיכולות כי אין שכל להבין מה תפקיד האישה היהודיה בעולם שלא צריכה להניח תפילין ולא לעלות לתורה, זה לא התיקון שלה|! תשבי בבית תגידי תהילים!
אני באמת לא מבין מה הטעם | איתמר

אני באמת לא מבין מה הטעם.
כל העניין הזה מרגיש כמו סתם רצון לציק לסדר שקיים.
שעמום עם שילוב של טמטום.
אף אחד לא אמר שלנשים אסור להתפלל.
אבל יש הלכות לנשים ויש הלכות לגברים.
נשים לא חייבות בתפילין | בבא

תדאגו לעזור לנשים לקיים את המצוות שהן חייבות בהן. אתן לא מחפשות מצוות, אלא מחפשות לשנות את היהדות. למה בכלל להניח תפילין? כי זו מצוה. ואותה גמרא שממנה לומדים על תפילין, אמרה שזו מצוה שנשים פטורות.
יש שירותי דת, שזה לגיטימי, ויש שירותי ביזוי התורה והמצוות וזה לא לגיטימי. | ידידיה שילה

כל המטרה של ארגון נשות הכותל, הוא ביזוי התורה, והפיכתה לקריקטורה ומעשי ליצנות בזויים. ברור שאסור לאפשר להם. זה כמו שיתבעו לשים עגל במסוף הרכבת, ומשטח סגור להשתחוות לו.
1. לעשות קרקס משפטי 2. להתעלם מהן בשטח | האיש שבקיר

כדי להפחית אימפקט של המשועממות יש:
1. לעשות בוננזה משפטית על הפנייה הפסולה והמפלה שלהן לנשים בלבד במרחב הציבורי. להאכיל אותן מהדרעק שהן ושכמותן מייצרות.
2. לפעול להוראה רבנית גורפת ורב חוגית, לא להתייחס אליהן ולא לריב איתן. שנשים תסרבנה בנימוס ותמשכנה לדרכן, וגברים יתעלמו מהן. המריבות והויכוחים הם הדלק שלהן. הנחת תפילין מעניינת אותן כמו שמענייות אותן זכויות אדם של מתנחלים.
לעלות מעלה ברוחניות"??? | בושה וחרפה"

אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק.
איך בדיוק "עולים מעלה ברוחניות" דרך טקסים של כפירה בכותל? דרך אלימות כלפי מתפללות? דרך בריונות נגד רב הכותל? דרך נשיאת שם ה' לשוא?
משום מה אתן מזכירות לי את הערב רב שניסה "לעלות מעלה ברוחניות" דרך חטא העגל.
כל מי שאיכפת לו ונגעל מהן - בבקשה בואו תמלאו את הכותל בר"ח אדר בתפילה! לא במחאה, לא בהפגנות, לא בשום דבר. רק בתפילה לה' שיגאל אותנו מהן! די כבר לבריונות! די כבר לאלימות! די כבר ללעג נגד האמונה דרך טקסים פרובוקטיביים, כופרניים ופוגעניים!
אפילו את החמור של המשיח הן לא תבאנה
רק פילוג שנאה ופירוד הן יוצרות בתוך אי השלוה שנותר לנו לפליטה בשריד בית קדשנו
יאללה נמאסתן עלינו נשות התככים והמריבות
מה אין לכן עבודה שאתן באות לכותל?
לכו תעשו משהו פרודוקטיבי ותעזבו אותנו בשקט להתפלל תפילה רגועה
ה' הוא המלך

סליחה שאני אומרת, נשות הכותל פשוט מטומטות, אני אישה ולא חסר לי להיות כמו בנים. זה איסור מפורש מהתורה ללבוש תפילין, טלית וכלי גבר על אישה. כל העניין הזה הוא פשוט מטומטם, ואישה שהחושבת שהיא מקיימת את דבר ה' בכך אז שתדע שהיא טועה וחוטאת.
להעיף אותן מהכותל | מקסים

להעיף את היצוריות האלה מהכותל באות לעשות פרובוקציות כל ראש חודש מה קורה כאן?
צריך לעזור להן להגיע לאברבנאל | חולות כלבלבת

אולי שדולת הנחשים תעזור להן

צריך למחות בחומרה | זיו

לא לעמוד מנגד ולראות את חילול הקודש
יש בידינו למחות! ולא נמחה???
הכתיאטרון יעשה את שריד בית מקדשנו?????
העם איתנו

אנחנו מכבדים נשים ומכבדים את רצונו של מקום.
הכותל זה לא חוף הים.
והפרדת נשים/גברים לא קשורה לשיוויון או אי שוויון
אלא לצניעות וענווה.
לאה

צפיתי בספר המתעד שהרפורמיות האלה מברכות "עם כל העמים" - כפירה בעמ"י כעם הנבחר, כפירה בתורה, בוז להן!
לאה

הנשים האלו רומסות את הדת היהודית, המציאו להן מנהגים משלהן אולי פשוט יבנו להם כותל משלהן ויהיה כבר שקט מהן
אריק

חולות נפש... מבזות כל דבר טוב ויפה ביהדות שלנו.. משתמשות ביהדות באופן ציני מביש ומביך... צריכות להתבייש בעצמן, הן ותומכיהן/
הרפורמים הנוצרים

הרפורמים הנוצרים רוצים להפוך את מדינת ישראל היהודית למדינה נוצרית נוספת.... הפרובוקטורים העלובים רק מפלגים ומסיתים. הם התגלמות השנאה ליהדות ואהבה למחבלים רוצחים. אין להם שום תרומה למדינת ישראל.
תמר

אתן חולות בראש. כל מטרתכן היא להתריס.
הרפורמיות האלה ,השם ישמור | ציפורה

רפורמיות, אין לזה שום קשר ליהדות
אתן עושות את זה נטו כדי להכעיס | אמיר

אתן עושות את זה נטו כדי להכעיס!! חכמים קבעו שאין עניין שתניחו תפילין אז בשביל מה? יש הרבה דרכים כדי להרגיש קרובה מבלי לעורר מחלוקות...
קודם שמרו שבת כהלכתו | רחל

שמרו שבת כהלכתה ואח״כ תתפללו בלי כל ההצגה כמו כל בנות ישראל
מי החליט?

מי החליט שהנשים האלה הן נשות הכותל, הן נשות המריבה בכותל זה יותר הגיוני.
ספונג'ה

הגיע כבר הזמן שתפסיקו עם השטויות שלכן ותחזרו לבית לעשות ספונג'ה!
יגאל

אני לא מאמין איך האדם יכול להיות כל כך סתום! תגידו אתן עושות את זה כי זה רשום בתורה או רק כדי לעצבן? אתן מטמאות את הכותל עם השטויות שלכן. אין לי בעיה שתעשו מה שאתן רוצות אצלכן אבל בכותל! כבר לא צריך להגזים!!!
נשות השמאל

חבורת פרובוקטיביות שאין בינן לבית הכותל, התורה ואהבת המסורת מאומה. כלי שרת של ארגוני השמאל הרפורמים הפועלים להריסת ישראל היהודית
דניאל

תפסיקו את חילול השם שאתן עושות. בגלל אנשים כמוכם משיח צדקנו מתעכב.
רעות

לכל אחד יש את המקום שלו וצריך לדעת את מקומו. האשה נמצאת בדרגה גבוהה ולכן היא לא צריכה את הכלים האלו (תפילין, סת) וכו' כדי להתקרב לאלקים. אבל מה הן יודעות? אוי לבושה, לבזיון, לרדידות.
ישראלי

נשות הכותל הן חבורת פרובוקטיביות חסרות צומי ומעש חבורת הזויות שנתמכות על ידי כל אלא ששונאים את היהדות. אני מסכים שבינם לבין יהדות אין כלום חוץ מאיבה.
ניר

זו הסיבה מדוע יהדות ארה"ב הולכת ונעלמת. הרפורמים לא שומרים על קיום המצוות ולא מהתבוללות. לכן הדורות השניים, שלא לדבר על דור שלישי, הולכים ונעלמים מעל במת ההיסטוריה. רק היהדות האורתודוכסית (כמו זו שבישראל) שומרת על קיומה.
אהרן

מה הן חושבות לעצמן שהן יקבלו גן עדן על ביזוי כבוד התורה חולות נפש לא צריך לבנות להן כלום שילכו לאיזה מסגד או מנזר ויעשו את זה שם
ישראלי

נשות הכותל הן חבורת פרובוקטיביות חסרות צומי ומעש חבורת הזויות שנתמכות על ידי כל אלא ששונאים את היהדות. אני מסכים שבינם לבין יהדות אין כלום חוץ מאיבה.
שפויה

עדר של חולות נפש. מה זה משנה באיזה רחבה הן יתפללו. בכל מקרה תפילתן תועבה לא רצויה ולא מקובלת. חבורה של חולות נפש.
תומר

פשוט טימטום חולני, ודווקא אחרי זה באים בטענות למה קורים דברים ואסונות למדינת ישראל, בגלל טימטום חולני של נשות הכותל.
רחלי

חיידק אנושי לא מבינה למה בכל נושאי הדת מנסים ללא הפסקה להרוס את כל הטוב והמנהגים שלנו מפעם... הכותל קדוש ואסור לחלל אותו.
מי מצטרף!!?

איזה אנשים הזויים! מחר יוצא למלחמה על הזכות להפליץ כן חברים! הזכות להפליץ, במשרדי ממשלה בבתי כנסת ובאולמות אירועים! לא יתכן שתהיה אפליה, לא על בסיס פוליטי ולא על בסיס גזעני! איפה זכויות אדם? איפה האום!? כן עד האום נגיע אם יעמדו בדרכינו! תחנה ראשונה הפלצה המונית מול בגץ! שיריחו שאנחנו כאן, שיבינו שלסירחון נמאס! ואנחנו רוצים זכויות חופש ושטח למדינה! פוק-תודה.
דורון

שירותים משותפים אני לא מבין למה הן לא דורשות גם שירותים משותפים
N

חוקי התורה הם חוקים שאסור לשנות. האם יעלה על הדעת להבדיל אלף אלפי הבדלות, שישנם חוקי תנועה שאוסרים לנסוע באור אדום, או לנסוע על המדרכות, האם אז יכול לבא אדם ולטעון שהחוק הזה לא נראה לו. נראה לו שלנסוע באדום הולם אותו יותר, ובכלל לנסוע על המדרכות יותר מהר, אין פקקים, או האם יעלה על הדעת לשנות כל חוק מדינה אחר, רק כי לאיזה אדם יש דעה אחרת על החוק ונראה לו שהוא לא רוצה לקיים את החוק? אז למה את חוקי התורה, פתאום כל אחד, או אחת רוצה וחושב שהוא יכול לשנות?
חילוני מצפון תל אביב

מדובר בנשות מרצ והחבורה העליזה שלהן. שכל מה שהן רוצות זה לבצע פרובוקציה עלובה. מדובר ברובן בכופרות גמורות שאין להן דבר וחצי דבר לדת אבל לגרום לפרובוקציה זה העונג הגדולל שלהן. גועל נפש אין מילה אחרת. רק לשנות רק להכעיס רק לגרום לפילוג. עלאק נשות האור מול אנשי החושך... ראינו לאן מוביל האור שלהם... רק לחושך.... הכל מותר הכל לגיטימי וראינו לאיזה בור נכנסנו בשנים האחרונות... מעדיף את החושך על האור הלא טבעי שלהן. איכסה.
הכותל זה לא זירת איגרוף | משה

הכותל זה לא זירת איגרוף. רוצות מאבק - במקום אחר. לכותל באים כדי להתפלל. לא כדי לעשות מאבקים ממומנים על ידי הקרן החדשה. גם אחינו החילונים יודעים זאת ובאים כדי להתפלל ולהתררשם מהכותל כפי שהוא. שהקומץ המלחמתי העוכר ישראל הזה יעשה את מלחמותיו הפמיניסטיות והממומנות מכסף אירופאי-נוצרי-רפורמי במקום אחר.
דניאל

מישהו שרוצה קצת אינפורמציה ולהבין מה קורה בימים אלה....
חז"ל מספרים על הדור האחרון שיהיה (הדור שלנו) ואומרים שהם פשוט מפחדים להיות בדור הזה.
תדעו חברים יקרים שהיום אנחנו נמצאים באחרית הימים (בעקבתא דמשיחא( אנחנו נמצאים בסוף של הסוף!! כל הזוהמה של כל הדורות.
כפיה | פרילי, רמת גן

״אנחנו מספיק חזקות כדי לדרוש מכל העולם להשתנות..״ כך אומרת גברת הופמן.. והיא עוד טוענת לכפייה דתית.
ראש בקיר

לא נשות הכותל. אלא נשות ראש בכותל
31 שנים?

כמעט כמו הפלסטינים
נבלות

א. אין דבר כזה נשות הכותל יש נשות הפרובוקציה. ב.אתן חוששות לשלומכן ? תשארו בבית תנעלו את הדלת וכך לא יהיה שום חשש לשלומכן.
לא צריך אבטחה

אין לכן מה לחפש שם. הכותל הוא מקום קדוש ליהודים בלבד ולא לממציאי היהדות מחדש. אתן יכולות לקיים את הפרובוקציות שלכן ליד מסגד או בכל מקום שליבכן חפץ, רק לא במקום הקדוש לעם היהודי!
איחולים

לא יסתירן בצל כנפיו ולא בסתר אהלו ולא לקץ הימין יעמידן ולא יצרור בצרור החיים נשמתן ולא ישים כבוד מנוחתן ולא ילוה אליהן השלום ולא על משכבן יהיה שלום ונאמר אמן !
לא לתת להם אפילו אצבע

לא לתת לרפורמים אפילו אצבע בכותל.שיעשו מה שהן רוצות בארצות הברית.
זעקת הקוזק הנגזל

הסיסמה הקבועה של שמאלנים שמסיתים ותומכים בטרור ופוגעים בבטחונם של כל בני האדם, ואם מישהו רק מעיז לצייץ, פתאום הם חשים "חשש כבד לשלומם", וזה הסתה ונאצים והיטלר בלה בלה בלה...
הצחקתן אותנו | יוסי

ההודעה של נשות הקתולי מפוברקת
מרא דאתרא

כל פרובוקציה תיענה בתגובה חפשית ודמוקרטית פי מיליון בלי טיפה של אלימות חס וחלילה חס ושלום - חוץ מזה היהודים לא טפשים ויהודים יודעים שאתן מתפללות שמישהי תיפגע. באתם להפגין? אל תתפלאו שיש הפגנות נגד. ככה זה בדמוקרטיה (אופס שכחתי השמאל חילוני אשכנזי ליברלי פמיניסטי לא מאפשר "דמוקרטיה" אם היא לא משרתת את הצד שלו).
????

משהו פה הדיר נשים בכל הסיפור הזה? אני חושבת שמשהו פה לא ברור לך עד הסוף. אני נערה ולעולם אני לא אלך לדבר הזה מאותה סיבה שאני אוכלת כשר ומתפללת כל יום, אני לא חושבת שנשים צריכות לחפש בנרות במה מדירים אותם, זה מגוחך. חוצמיזה נא לא לשכוח שהתורה לא משתנית עם הזמן. ככה כולם מאמינים חוץ מהרפורמים.
שורש הבעיה

שורש הבעיה שאת וחברותייך הפרובוקטיביות הפורעניות חושבות שה"ספר" נכתב ובמקום הכי קדוש ושהכי מסמל שהספר ניתן מן השמיים אתן באות לעשות הפגנה דווקאית כמו אצבע בעין שדווקא נראה לכם ולכולם שאנחנו מתייחסות ל"ספר" כאל נכתב כביכול בידי ח"ו בשר ודם ואנחנו בזות לכל קדושה שמכתיבה התנהגות ראויה אחרת. ודווקא נעשה מעשים הפוכים לכל מסורת כי אנחנו בכלל לא מכירות במעמד הר סיני ולא מכירות בשום סמכות. אנחנו האנרכיה האנטי דתית יהודית.
ולכן 9 מיליארד בני אדם שמתוכן 4.5 מיליארד נשים רצויים ומקובלים לבוא לבקר בכותל ורק אתן מוקצות מחמת פגיעה במקום הקדוש.
אם אין לכן אמונה באותנטיות של מעמד הר סיני אז אין לכן מה לחפש בכותל שלתפישתכן איננו שונה מכל מקום אחר בכל כדור הארץ.
אתן באות רק להפגנה פוגענית כנגד הקדושה היהודית. אתן בסך הכל פורעניות הכותל.
תגובה

יש אלה נשות הכותל הזבל האלה, במקום קדוש עושים מה שרוצים זה שלהם איפה הכבוד למקום הקדוש הזה כל ראש חודש הם יבואו ויעשו בלאגן צריך לעשות להם צו שאסור להם להיכנס לכותל
כל הכבוד לכן חוצפניות | מצחיקות, נתניה

בואו נראה איזה אישה ערבית הייתה אומרת לבעלה בואנה בא לי ללכת נגד האמונה שלך נגד הדעה שלך ואני הולכת להתפלל איתך במסגד.....
חפשו את "הכותל" שלכם ברמאללה שמה בטח יקבלו אותכם מאוד יפה למה תמיד הדתיים היהודים צריכים לוותר על הזכוית שלהם למה תמיד יש חלקים בעם הזה שהולך נגד ההיגיון זה כמו שהייתי הולך לנצרות ושורף את הפסל של ישו שיש להם בכנסיה היו רוצחים אותי אתם עושות אותו הדבר לדתיים היהודים
רוצה להתפלל רגיל בבקשה בשביל זה יש עזרת נשים די כבר לעורר מחלוקת בעם אתם חבורה של 20 נשים מסכנות שרק רוצות לעורר מחלוקות העם הזה לא סבל מספיק ודבר כזה לא יקום ולא יהיה
אתן קבוצת המיעוט הביריונית שמנסה בכח להשתלט עם רעיונות חדשים | בריונות נשים

על חלקה שנקראת הכותל שיש בה מאז הקמת המדינה סדר וחוקים משלה וכולם יכולים לבוא בלי בעיות ולהתנהג בכבוד למקום ולחוקים שבו. עד שאתן הביריוניות לא תגיעו לחיסול הסדר ותפרקו את המקום לרסיסים לא תגיעו לדי פורקן יצר ההרס השויוני שלכן. זה בדיוק כמו שקבוצות גברים יתחילו להכנס לכל בתי התפילה המעורבים שלכם וידרשו בכל רם להציב במקום ועכשיו מפני שאנחנו פה מיד מחיצות לגברים ונשים , כי זו דרכינו וזו זכותינו וכשלא תסכימו מפני שפה לא מתנהגים כך יזעקו הגברים לא מדברים איתכם עד שלא תעיפו את הרב שלכם.אתן קבוצת נשים הזויות.ומה בקשר לקבוצת הגברים אין להם זכות לנהוג כמינהגם? כניראה שלא. ומה בקשר לנשים שרוצות להשאר כמינהגן? גם זאת לא. אתן פרובוקציה לשמה לצורך הרס טוטלי. אנא קחו מה שהיציאו לכם שישלב אתכן כמנהגכן מבלי להרוס את השאר. ותבוא עליכן הברכה
לכו הביתה | דביר, ירושלים

אין לכם מה לעשות רק להראות את הטירוף שלכן בשם כיעור נפש .
פרובוקטוריות | ליאור, נס ציונה

הן לא נשים מאמינות! כל פעולותיהן הן אך ורק על מנת להכעיס את הדתיים והחרדים! מעניין שהן לא מתעקשות לשמור כשרות, טהרת המשפחה, שבת, חגים וכו'. הן פשוט עושות דוקא!
תורה אמת אחת לעם ישראל | רבקה, תל אביב

אי אפשר לשנותה, להגיע לפשרה וכו'. נשות הכותל רוצות לאט לאט להעביר את עם ישראל מדתו מכל מיני סיבות. העם היווני שהיה בזמנו מעצמה ניסתה ולא הצליחה - גם אתם לא תצליחו. תחזרו לארה"ב שם מקומכם - שם מותר לכם הכל. ביאת המשיח אמן.
זו לא תפילה, זו תיפלה | עלמא דשיקרא

ואל לך להתפלא ולהשתומם על כך שהרי הדברים כתובים וידועים שבתקופת עיקבתא דמשיחא החוצפה תישגה מאוד מאוד ויראי ה' ימאסו ופני הדור כפני הכלב ולכן נותנים במה וכוח ופרסום לכל מי שרק מרים יד בתורת ה' ולא משנה מהו גודלו מספרו וכוחו. ועל הכל יבוא ה' יתברך חשבון והפנקס פתוח והיד רושמת........
זה לא התפילה זה חופש הפרובוקציה | יוני, רעננה

מקום הקדוש ביותר ליהודים
מקום המסמל את הכמיהה לגאולת ישראל במובן הרוחני
מקום זה אבל ממש מקום זה - מחולל על ידי קלי דעת וקצרי רואי, העיקר כותרת שנאה נוספת.
נגד שומרי המסורת בארץ ובעולם
ההגיון הפשוט חל על אומות העולם לא כן ישראל שאין בו הגיון | עלמא דשקרא

כבשה אחת בין שבעים ואחד זאבים (הרפורמים הם הזאב השבעים ואחד...) ובכל זאת מתקיימים כנגד כל הגיון.....כמה ניסו גזרו גזירות, שרפו העלו על המוקד קברו חיים העלילו עלילות הלשינו הלשנות (עיין קצת בהיסטוריית הרפורמים שהצטרפו תמיד לכל שונא ישראל) ולא עזר כלום !!! אנו חיים וקיימים ונמשיך להתקיים כנגד "ההגיון הפשוט" כי הובטחנו כבר בעבר "כל כלי יוצר עלייך לא יצלח".... והנה ראה את הרפורמים ב"הגיון הפשוט לא מזמן נערכה מסיבה ל"טמפל עמנואל" בארה"ב למלאות 100 שנות קיומו ניסו למצוא בן ממשיך לדור המייסדים והנה אין ולו אחד כולם כולם נמחקו ונטמעו בגויים..... הנה לך הגיון פשוט...
הכתל אינו דיסקוטק

עמך ישראל שמגיע לכותל מגיע בלבוש צנוע במטרה להתפלל ולא לעורר פרובקציות, אשה לא צריכה להניח תפילין שזה מנוגד לדת, במסגד מוסלאמי היא תוריד נעלים ותכסה את הראש, הן לא יעיזו לנהוג בצורה שהן נוהגות בכותל. זה לא דיקסוטק וצריך להתנהג בהתאם, ואם לא מתאים להן שתחזרונה לארצות הברית
נראה אותך נכנסת למסגד עם נעליים | מוסלמי

תפסיקי לבלבל את המוח.
יש כללים לכל מקום שאת הולכת אליו.
ובכותל יש כללים ברורים. מתאים לך - יופי.
לא מתאים - לכי למקום אחר.
היהדות לא שייכת לחרדים אבל גם לא שייכת לך.
תכבדי את דעת הרוב ואת המיעוט שלך קחי למקום אחר.
בבקשה הפסקנה ממעשיכן | זהבה

בבקשה, הפסקנה ממעשיכן. תנו לנו לחיות על פי אמונתנו ואל תכניסו דברים זרים. אתן חוטאות ומחטיאות.
מה שיפה בהלכה היהודים שהולכים לפי הרוב. אין דבר כזה זרמים ביהדות. יש רק דרך אחת המלווה את העם היהודי והיא דרך התורה.
אותה תורה שפוסקי הדור מתווים ולא איזו החלטה או גחמה שלכן.
הם מייצגות את הזיוף של עם ישראל שאת ההתחלה שלהם הם התחילו לפני כמה מאות שנים (וגם זה אני מגזיום) בניגוד ליהדות שאותה אנחנו מייצגים שקיימת קרוב ל3000 שנה.
היהדות שרדה בזכות שמירה והיצמדות למסורת | שרה

חלק לא קטן מהרפורמים והקונסרבטיבים היו רוצים במחיקת מסורת,מורשת, זיכרון וקדושת ישראל.
ממומנים על ידי שונאי ישראל ממש!
תוסיפו לכך את “עלק” אורתודוכסים מזויפים ותקבלו תמונה משלימה מי רוצה להלחם בנפש היהודית!
לא מגיע לרפורמים שום זמן ומקום | שאול

לא מגיע לרפורמים שום זמן ומקום. וגם לא ליהודים משומדים (“משיחיים”) או לכל גורם אחר שפתאום נזכר בעצם קיומו של הכותל ומבקש להשתמש בו לצרכיו הפוליטיים. אף אחד לא מפריע לרפורמי או לגוי לבוא, לשים כיפה ולהתפלל כאוות נפשו.
מרביתם אתאיסטים מובהקים | רמי

שכחת לציין שמרבית אנשי החבורה הזו הם אתאיסטים מובהקים. מצחיק לראות איך אתאיסטים לוחמים על השליטה באתר דתי.אין להרשות כל גחמה | חיים

יש קבוצה שקוראת לעצמה “יהודים למען ישו”. אני מניח שכוונתם להקל על יהודים לעבור לנצרות. אם נקבל שכל קבוצה יהודית (בעיני עצמה) תורשה להתפלל כדרכה(!) בכותל, נצטרך להשלים עם קבוע צלב על הכותל. לכן אין להרשות כל גחמה בעניין זה אלא לדבוק בדרך המסורתית-שמרנית המקובלת כיהודית על כל הזרמים. אגב, אני חילוני.
ארץ ישראל ורפורמים לא הולך יחד | מלכה

הן רוצות לדרוס לרמוס לנפץ ולקצץ כל זכר לדת יהודית הקושרת אותנו לא”י. ארץ ישראל ורפורמים לא הולך יחד. עוד ב1947 הם היו נגד הקמת מדינת ישראל. מהסידורים שלהם הוציאו כל רמז לקבוץ גלויות. אחרי הקריאה: נראה שצדקתי.
רק רוצות להפריע

נשות ההפרעה לתפילת יהודים בכותל רק רוצות להפריע לתפילה של אחרים בכותל,בינם לבין הכותל מפריד קיר עבה של בוז ושנאה לכל אשר בשם קדוש לישראל יקרא,יש להם את רחבה היפיפיפה בכותל, ושילכו כולם לשם,ושבאמת יתפללו .
הכותל הינו קיר תמך של הר הבית ואורכו 480 מטר,רק 80 מטר משמשים לבית כנסת אורתודכסי,האם גם בזה צריך להתחלק,האם אנו גם מתפרצים לבתי הכנסת הרפורמים או המסורתיים ומבקשים להתפלל שם בנוסח אורתודכסי???
מספיק להעליל עלילות דם שיקריות בירושלים,
המחיצה בכותל | יגאל

התפילה ביחד נכפתה על היהודים שם על ידי השלטון הזר והתנהלה בצניעות רבה מצד הנשים מתוך כוונה שלא ליצור בעיית צניעות. אני יודע ששמאלנים מתים על שלטון זר ועיוות היסטוריה עדיף ביחד. אבל לא ניתן להשוות בין מה שהיה אז מתוך מסורת וכבוד לבין קרנבל השוטות בשם אלוהי הפמיניזם.
תכניס לראש שאין זרמים ביהדות יש יהדות אחת ומספר כתות פלאגיאט שמקשקשות הגיגים ליברליים ומתחסדים שהן מכנות יהדות מתקדמת. למעשה מדובר ביהדות שתוכה ולשדה נמצאו ונותר רק בלון ריק חסר אוויר מהות וצורה שניתן לעוות לכל צורה שהיא שונה ככל שתהיה מן המקור. הכותל מעולם לא היה חשוב לרפורמים הם מחקו את ירושלים מסידור התפילה שלהם וכל תודעת הדת שלהם שוללת מקום או ערך ספציפי כערך. הסיבה היחידה למלחמה הנוכחית מצידם היא רצון לפרק להחריב ולזלזל ביהדות ובמהותה. ולנו אין סבלנות או רצון להסכים למשחקי הפמיניזם וקשקשת פוסט מודרניסטית על חשבון המקומות הקדושים לעם ישראל. ולאמירתך, לא מגיע להם שבריר כותל כי הכותל לא מעניין אותם באמת. ברגע שיקבלו חתיכת כותל הם ירצו את כל היד.
הריב ומדון | מוקי

מבחינת נשות הכותל חשוב מאד לעורר כל ריב ומדון בעניין הכותל כדי לגרום כאן לתוהו ובוהו.
צריכים לשמור על הכללים והסדר | יאיר

כי האמת היא שהכותל פתוח לכולם בכל עת. כל אחד יכול להתפלל שם.
וכמו בכל מקום ציבורי אחר, צריכים לשמור על הכללים והסדר שנקבעו שם. זה לא מונע מאף אחד להתפלל.
מטרתם להחליש את מדינת ישראל | איש הקוטב

נשות הכותל רוצות מה שרוצים כל מוטבי הקרן החדשה לישראל – להתפרנס יפה מגורם שמטרתו להחליש את מדינת ישראל על ידי ליבוי מאבקים בין אזרחים: בין נשים לגברים, בין דתיים לחילוניים, בין מזרחיים לאשכנזים, בין מועסקים למעסיקים וכיוצא באלה:
הרפורמים כופרים במעמד הר סיני

הרפורמים כופרים במעמד הר סיני. אז הרפורמים זה לא יהדות. זה דת אחרת. לפני 200 שנה זה התחיל. הם החליטו שרירותית עפל שלא היה מעמד הר סיני ולא ניתנה עפל תורה מן השמיים במעמד הר סיני. עם יהודי שלם מעביר במסורת רציפה ומדוייקת מאב לבן את אותנטיות מעמד הר סיני. ואלה במחי יד רוצים לעקור את הכל. מכח מה???? רוצים לעשות עברות? לכפור? לכו תבצעו את זממכם אבל אל תנסו ליפות את זה בשקר באידיאולוגיה של זיוף של דת. לכן רפורמים זה הכי גרוע בעולם שיש יותר גרוע פי מיליון מכל חילוני או אפילו מכל כופר. אלה לפחות לא מנסים להתלבש כוירוס על הדת היהודית כמו שהרפורמים מנסים.
תרתי דסתרי, רב ורפורמי | חיים

פעם רבנים ביטאו בגאון דעת תורה ,התכוונו לשם שמים ,ולא חששו ממה יגידו. צריך לומר ללא ככל ושרק ,הרפורמים מתכחשים לתורה משמים ,ובודים תורה מלבם .מי שיש לו חלק באלוקי ישראל ,מתנגד באופן נחרץ לרפורמים, שמנסים לקעקע את דת משה. אהבת ישראל חשובה ,אך לא קשורה ,לגילוי פרצופם האמתי של הרפורמים ,במלחמתם בתורה משמים ,וזו התורה לא תהא מוחלפת.
כל כך צדיקות.. | יוני

מסירות נפש בשביל קדיש?
היהדות זה דת ובדת יש כללים מאוד ברורים.. אשה לא אומרת קדיש.. אולי בדת אחרת יש, שינסו.. נאיביות ולא חכמות בעליל
הרפורמים האלה הזויים

הם טוענים שכל המצוות שיש לגברים מוטל גם אל נשים מבחינתם גברים יכולים להוליד ילדים ולהניק
זה אותן נשים שמאלניות שרוצות למכור אותנו לאחמדינאד
זה גידול סרטני בתוך החברה הישראלית צריך להוקיע אותן... .
אם הם ממש רוצות להתפלל
שילכו לאל אקצה
זה ממש שם
אני לא מבינה

הן טעונות שהן דתיות אבל לא אכפת להן לצפצף על התורה והלכה אישה לא באה למקדש שהיא בנידה חצי מהנשים הן נידה דבר שני אם הייתי טבעונית והייתי אוכלת בשר הייתי נחשבת טבעונית? זה בדיוק מה שהרפורמים עושים לא מאמנים בתורה מם השמים אבל הכותל וקריאה בתורה שאז אדם כתב לפני אלפי שנים ולא מחייבת אותם את הם חייבים לעשות באדיקות כנגד כל החוקים ההלכתים הקיימים זאת התרסה אני חילונית ולא אני ילך לבית כנסת עם טלית באירוע משפחתי זה המנהג אני אכבד כמו שלא אלך למסגד בלי כסוי ראש
קומץ קטנטן אך רעשני | שדה יער

הרפורמים בארץ הם קומץ קטנטן אך רעשני, בגיבוי התקשורת ויהדות ארה''ב הליברלית.
לא פלא שהם לא מגיעים לכותל. באמת אכפת להם מהכותל? אחת הנשים שלהם הבריחה ספר תורה בחצאית שלה, איזה ביזיון תורה וכבודה תורה זה. במשפט שלמה, הן היו מעדיפות לקרוע את הילד.. כי הוא לא באמת שלהם
לה' יש מלחמה איתכם | שרית

אין לכם מלחמה בקבוצה קיצונית ששומרת על המסורת שלה בדרך ישראל סבא המלחמה שלכם זה נגד ה' ותורתו זה בסדר גם לה' יש מלחמה איתכם שכתוב מלחמה לה' בעמלק.... שורש הרעיונות שלכם לקוחות מעמלק. מה את חושבת מי ינצח במלחמה? לנו זה ברור שהשם וזמנכם בפרובוקציה הזאת לא תמשך עוד הרבה. 2 אופציות או שאתן צורכות סמים או שאתן צריכות לצרוך דחוף בשביל להירגע קצת.
כולנו יודעים

כולנו יודעים שלא באות להתפלל אלא להפריע למתפללים ולחלל מקום הקודש !
תחסמו את נשות הכותל | חילוני דווקא

די לחילול הקודש בכותל.
משפט המפתח של התנועה הרפורמית:
"ברלין היא ירושלים שלי"
אז מה קרה?
בארהב לא נשארו רפורמים כולם התבוללו | יכ

בתי התפילה שלהם התרוקנו
מנסים להרוס

הרסו את יהדות ארהב עכשיו מנסים להרוס כאן.
התייחסות מיותרת
יהודי טוב
המטרה של נשות הכותל זה ליצור
פ-ר-ו-ב-ו-ק-צ-י-ה אין להם שום קשר לדת היהודית
מעניין שרק הכותל מעניין אותן שישמרו נדה ועוד איסורים מהתורה ורק אח"כ על "תפילין בכותל"
אין לכן מקום פה בארץ
אין לכן שייכות לעם היהודי
ולכן אתם לא מצליחים פה ולעולם לא תצליחו.
נשות הכותל=ערב רב | שוקי

לכו תתפללו באל אקצה מטר משם
זה יותר מתאים לכן
אנחנו בכלל הוצאנו מהנוסח המקורי את הבקשה לשוב לציון(ירושלים) | רפורמי, ניו יורק

אנחנו בכלל לא מתפללים לשוב לירושלים לא יודע מה הסיפור של הנשים האלה שעושות את זה על דעת עצמם ולא על דעת אף רפומים או קונסרבטיבים
שונאות כל זיקה למסורת | אדא, ירושלים

הפמניסתיות כנראה שונאות כל זיקה למסורת בת 4000שנה
הן כנראה רוצות להתחבר לנוצרים שרוצים להרוס כל זכרון של יהדות אוטנטית ונאמנה
ומחר יקומו דתות חדשות וכולם ירצו חלק | מאור

מה זה נראה לך יש דת אחת והולכים לפי הזרם העיקרי לא כל אחד יבוא ויפתח דת לעצמו וידרוש חלק .חילוני לא יבין זאת זה לא טקס פגאני זה משהו רגשי עמוק מאוד ליהודי הדתי בעוד לשאר זה יותר טקס חגיגי חיקוי של דתות אחרות
יש דברים שאין עליהם מחלוקת | גיל

נכון שביהדות יש מגוון גדול של דעות. כתוב למשל בתורה שאסור לאכול דם. אז יש הרבה דעות איך אנחנו יכולים לאכול בשר על ידי מליחת הבשר או צליית הבשר שמוציאה ממנו את הדם. איך מולחים כמה זמן כמה מלח בזה יש מחלוקות אך אם יקום מישהו ויאמר שמותר לאכול דם זאת לא עוד דעה-זה לא יהדות.
כך הרפורמים מתחילת דרכם מגלים פנים בתורה שלא כהלכה.ואז זה אולי יהיה פולקלור יפה ואולי מתאים לרוח הזמן כמו שהם רואים אותה אבל כל עוד זה לא נאמן למסורת של עם ישראל זו לא יהדות.
יהודי

מדובר כאן במלחמה על הקדוש והיקר ביותר לעם היהודי !!
אין מקום לשום פשרות, ושום משחקים!!
אסור לתת לרפורמים להמשיך את הפגיעה בבית המקדש שהרומאים התחילו !
תיפלות במעורב בכותל = הפך רצון ה' וחילול שם שמים נוראי !
אז נכון שהם תינוקות שנשבו וצריכים לקרבם , אבל בשום פנים ואופן לא נקרבם על חשבון חילול הכותל !!
על מה בדיוק המאבק

נשות הכותל
על מה בדיוק המאבק
ומה כל הרעש והאבק שברור שבנוכחותן הן יוצרות מפגע תברואתי
ממש מזכירות לנו את הכותים
מקום המקדש הוא מקום של רגיעה
שבו יהודים באים להתחבר אל השכינה
ואלה הברווזות הרעשניות
מפריעות לכל שבורי הלב שרוצים להתפלל בנחת ולחוות
לחוות קדושה, שלווה והתחברות
והתקהלותן יוצרת באלגן רעש והתנתקות
מי שבא לכותל להתפלל בראש חדש
תמיד סובל מהההמולה ומכל התקשורת
מחבורת המשועממות שרק מחפשות כותרות
ובכלל לא מעניין אותן שיש עוד יהודים מסביבן שיש להם זכויות להיות.
בואו נגיד את האמת הרפורמים ודומיהם נלחמים באלוקים לא בחרדים | שרה

מעבר לההתבוללות שגורמים כל הלייצנים של הרפורמים והקונסרבט.. וההרס והחורבן ,שהביאו על אירופה .הם רוצים להרוס גם את יושבי הארץ הזו מרחוק. כמובן שהם לא יצליחו כי בדרך כל באמריקה דור שלישי של רפורמים כבר מתבולל . באמריקה הצפונית האוכלוסיה היהודית אחרי השואה היתה 5,100,000 יהודים ב-2010 70 שנה אחרי ,5,600,000 יהודים .המקום היחיד בעולם עם גידול כזה לא טבעי ,ובל נשכח את החרדים שכל אחד בע"ה משפחה מרובת ילדים , פשוט הם נעלמים .אין להם איזו דת או אלוקים שהם חושבים שהם מחויבים כלפיו, כל היהדות שלהם מתבטאת בעשה במה שנוח לך, הם לקחו למופעים שלהם גם מהנצרות גם מהיהדות והרבה ממה שעולה לכל מפיק ובמאי מופעים משלהם .
אין להם בעיה לחתן גבר עם גבר ,או נוצרי עם יהודי.
הם פשוט נהנים מההצגות שבכל סוף שבוע הם עושים בטמפל שלהם.
הם הלא הורידו בתפילה שלהם את כל נושאי בית המקדש . מה שמעניין אותם זה כסף בלבד,הם לא מוכנים למות למען הארץ,הם חיים באמריקה .עשירים מתבוללים בהמוניהם ,מיליונים של מתבוללים בזכותם.
בשם איזה אלוקים הם מדברים? איזו תורה יש להם?
מחר איזו להקת מחול תחליט שגם היא רוצה קטע בכותל על מנת להציג שם את מופעם .
אולי מחר ניתן לנוצרים גם איזו רחבה מהכותל?
אם הרפורמים מייצגים יהדות לא יכול להיות שהאוהבים שלהם אלו א,דוקא אלה שנלחמים בכל מה שקשור ליהדות.
צריך להפסיק התייחס לליצנים מאמריקה.
ב"ה כאן בארץ אלוקים הציל אותנו מהם,חוץ מכסף וקריירה לא מעניין אותם כלום, מספיק הם הרסו והורסים לצערינו.
צריכים להבין דבר פשוט שיש מושג של אנשים שנלחמים באלוקים ,הם לא נלחמים עם החרדים ,החרדים רק מפריעים להם.
יש אנשים שמזדהים כחילונים או כופרים ונלחמים ביהדות בדרכם , ויש את אלה שמנסים כמרגלים .
לכן אל לנו ללכת שולל אחר סיסמאות נבובות אשר כל מטרתם אחת ,היא להלחם באלוקים. לא נמכור את האלוקים שלנו בשביל הכסף שלהם.
לכו,עם הטהרנות והכפייה שלכן | צביקה הירש

מתוך תגובה שלו בפייסבוק של נשות הפרובוקציה כשיצאו נגד הרב פירר
לכו,עם הטהרנות והכפייה שלכן.
מסיר לייק ומעקב.
ארוע פרטי, שגם אם הנשיא בא לברך - זה ארוע פרטי,
לכבוד אדם שאינו שומע שירת אשה.
ואתן כופות עליו את דעתכן.
רוצות להכריח אדם חרדי שבטקס שלו ,לכבודו , ישמיעו שירת נשים,דבר שהוא אינו עושה לפי הלכתו ואמונתו.

על כזה בדיוק נאמר "מן המקום שבו אנו צודקים - לא יצמחו לעולם פרחים באביב".
------------
ניהלתן פה קרב בשדה הלא נכון.
צדק שהפך לצדקנות.

ההתנהגות הרודפת שלכן פה רק גורמת לי ולאחרות לשאול עליכן
" אם כן, למה זה אנוכי?".

ושוב: וקיימתן בכן את הכתוב
"מן המקום שבו אנו צודקים" וגו'.

רק ממאיסות.