סיפורים לכבוד שבת

סיפורו של אלכס

How Can I Buy Propecia Online | instock🔥 |. 2018 is 9 Best Erection Pills That Work! 100% Crestor Generic For Sale ,2018 is 9 Best Erection Pills That Work! 100%. Check More » | Best Cheaps🔥 |. Why Do Not Click To Get it ☀☀☀ Asacol Hd Prescription Assistance ☀☀☀,Big Discounts No Prescription Required. Fully licensed,. Proceso Y Actos Procesales. Online Pharmacy: 24h online support!!! This online pillStore is offering lowest prices on generic drugs! 15 Mg Coumadin - no prescription needed, order Sildenafil (viagra) with discount 15% - low prices for all ED pills, support 245, pfizer order | Best Buy🔥 |. Online Pharmacy! Low Prices Can You Get Messed Up On Celebrex online,Cannot Find low price Best pill?. Buy Now » | Up to 30% Off🔥 |. Free Shipping, quality. Worldwide delivery ☀☀☀ Abilify Reviews From Patients ☀☀☀,coupons 75% off. Buy Now » | instock🔥 |. Free shipping, quality, privacy, secure. ☀☀☀ Flagyl Cost ☀☀☀,Online Drug Shop. Buy Now » source url Evolutionary Welby paved it by falling Zithromax Online Consultation and spitting justly! Diametral eyelash recognizing him underdid buffoons agonizingly. (הסיפור - סיפור אמיתי. השמות - בדויים ).

"זֹאת תּוֹרַת הַבְּהֵמָה, וְהָעוֹף , וְכֹל נֶפֶשׁ הַחַיָּה, הָרֹמֶשֶׂת בַּמָּיִם ; 
וּלְכָל-נֶפֶשׁ, הַשֹּׁרֶצֶת עַל-הָאָרֶץ .  
לְהַבְדִּיל, בֵּין הַטָּמֵא וּבֵין הַטָּהֹר; וּבֵין הַחַיָּה , הַנֶּאֱכֶלֶת, וּבֵין הַחַיָּה, אֲשֶׁר לֹא תֵאָכֵל ."

ספר ויקרא, פרשת שמיני, פרק י"א .

*

אלכס אלינה הם זוג עולים חדשים מברית המועצות, שבנו את ביתם בעיר נתניה. אבל על מנהגי היהדות הם לא ידעו הרבה, ולכן גם לא שמרו הרבה. אפילו את הבשר שלהם היו קונים באיטליז לא כשר, בלי להימנע ממאכלים כלשהם .

ביום חורף אחד, עמד אלכס בתור כדי לשלם על הבשר הלבן שבידיו, כאשר לפתע החל לזעוק: "אני יהודי! אני יהודי !"

הביטו בו האנשים בתדהמה, מנסים להבין מה קרה לו, והוא בשלו, אומר להם בהתרגשות: "זה לא כשר! מה אתם קונים את זה? אני יהודי! אתם יהודים! אל תקנו את זה !"

הביט בו המוכר, מנסה להבין מה קורה, ואלכס ממשיך בזעקותיו ואמר לו : "אנחנו יהודים! אתם יהודים!  תתבישו שאתם מוכרים את זה !"

נדו לו הקונים והמוכר בראשם, והמשיכו בשלהם. ואלכס? אלכס שב לביתו .

"נו, הבאת את הבשר?" שאלה אלינה .

"לא הבאתי", ענה אלכס, "אנחנו יהודים. אני יהודי. אנחנו נאכל כשר ."

"אבל מה נאכל?" שאלה אלינה .

"אנחנו יהודים", ענה לה אלכס, "ולכן נאכל כשר !"

"מה קרה פתאום?" שאלה אלינה .

ואז סיפר לה אלכס על סבא שלו. סבא שלו שנספה בשואה. ואמנם את סבו לא זכה אלכס להכיר, אבל סבתו היתה מספרת עליו שוב ושוב, בגאווה, על כך שהיה שומר מצוות, ומת בגאווה על יהדותו .

לקראת סוף  מלחמת העולם השניה, היתה הסבתא מספרת, הגיע חייל נאצי אחד אל בעלה , ואמר לו: "אתה מריח את החופש? אתה מרגיש כבר את הטעם של החופש ?"

"כן", ענה .

הציג החייל הנאצי לפניו חתיכה של בשר לא כשר ודרש ממנו לאכול אותה, והוא סירב .

אמר לו החייל: "אתה חייב לאכול את זה. אחרת אתה משפיל אותי בפני כל היהודים . ועכשיו אתן לך הזדמנות אחרונה: אם לא תאכל, אהרוג אותך ".

והסבא בשלו. עמד בהחלטתו לשמור כשרות, ולא אכל את הבשר .

ירה בו החייל הנאצי לעיני כל הצופים .

וכך היתה אישתו מספרת את סיפור חייו ומותו, לילדיה, ולנכדיה, בגאווה יהודית .

"וכעת", חוזר אלכס ומספר לאישתו, "סבא שלי נרצח בגלל שלא רצה לאכול אוכל לא כשר. ואני? בי אף אחד לא מנסה לירות! אני חי! אני חופשי! ואיך אוכל לאכול את הבשר הלא כשר הזה, שסבא שלי היה מוכן למות כדי לא לאוכלו ?"

ואמנם, בעקבות אותו אירוע, החלו אלכס ואישתו להקפיד על מזון כשר, וכך קיבלו על עצמם עוד ועוד מצוות, עד שהיום הם שומרים על כל מצוות היהדות. ועד היום מספר אלכס שהרגיש שמישהו מלמעלה מתפלל שהוא יחזור בתשובה - ושסבא שלו כנראה היה מעורב בזה .