רוצים לשמור שבת אבל לא יודעים איך??... זה מוקדש לכם!!
movstube.net

אתר השבת

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home איך מתחילים מאמרי הדרכה לכבוד שבת רוצים לשמור שבת אבל לא יודעים איך??... זה מוקדש לכם!!

רוצים לשמור שבת אבל לא יודעים איך??... זה מוקדש לכם!!

רוצים לשמור שבת אבל לא יודעים איך??... זה מוקדש לכם!! כתבתי לכם נושא שלם איך מתחילים לשמור שבת...עצות.. כללים...הדרכה מה לעשות בשבת.. ה-כ-ל פה!!

 

מאת: ר' יעקב כ., קהילת מי לה' אלי.

 

אךך איך שומרים שבת.. טוב תדעו לכם.. כל מי שנכנס לפה ורוצה להתחיל לשמור שבת.. דבר ראשון? אשריכם ואשרי חלקכם!! אי אפשר לתאר תמעלה ותזכות שלכם!! עצם זה שעכשיו אתם עדין מחללים שבת.. אבל זה שיש לכם רצון.. וחשק.. לתחיל לשמור את השבת אתם לא יודעים איזה שמחה גדולה זה עושה לה' יתברך!! בורא עולם עכשיו ממש ברגעים אלה מצביע עליכם ואומר "זה הבן שלי.. זה הבת שלי.. שרוצה להתחיל לשמור את שבת קדוש.. שרוהצ הלתקרב אלי.." בזכותיכם עכשיו? המלאכים בשמיים רוקדים מרוב שמחה!! אין לכם מושג איזה נחת רוח ושמחה אתם גורמים לה' יתברך ברגעים אלה!! אז נתחיל...

ובקיצור על מעלת השבת.. כמה חשוב לשמור שבת.. מה נותנת לנו שבת וכ'ו.. הסברתי פה.. מי שעדין לא קרא שיכנס ויקרא... והתחזק ויבין מה ערך של שבת קדוש...

ועכשיו איך שומרים שבת קודש.. בשביל לשמור שבת קודש לא צריך בשביל זה משפחה! או חברים! או לא יודע מה.. אצלי במשפחה? מחללים שבת! ואני שומר.. הם רוצים לחלל? סבבה שיחללו! אבל אני? שומר!! עכשיו תיגידו לי "כן אבל איך אפשר.. הם רואים טלויזיה.. שומעים מוסיקה.." חח כל עוד אתם לא מתחייסים לזה? אז אין בזה בעיה! אם עכשיו אבא שלכם סתם דוגמא מדליק תרדיו בקולי קולות כמובן אם אתם יכולים ליכנס לחדר ולא לשמוע.. אז ברור שתעשו את זה.. אבל אם אתם לא יכולים מכל סיבה שהיא.. פשוט מאוד? אל תחייסו לזה! זה לא מעניין אתיכם! אל תסתכלו לטלוייזיה! אל תחחיסו לשירים אלה.. ואם תיגידו לי "איך אפשר.." חח הכל אפשר אם רק רוצים! יבוא אליכם אליהו הנביא ישב לידיכם ורק הסתכל עליכם חח תיעיזו לקום ולחלל שבת?. חח לא.. תשבו לידו לא תעזבו אותו דקה.. אז בשבת קדוש לא אליהו הנביא נמצא לידיכם.. יודעים מי נמצא? ה' יתברך בכבוודו ועצמו! נמצא איתנו רגע רגע בשבת קדוש!! יושב ומסתכל עלינו אז אנחנו נקום ונחלל שבת?? ככה תחשבו ותאמינו לי שתקבלו כוחות חבל"ז...

דבר שני יש הרבה כאלה שאומרים אני ישמור שבת.. אבל לאט לאט.. פעם לא יראה טלויזיה.. פעם לא ידליק תאור.. ובקיצור הלאט לאט הזה לוקח להם במקרה הטוב כמה חודשים טובים חח מנסיון אני אומר לכם.. אני וגם כל הרבנים הגדולים -נ-ג-ד השיטה הזאת!! שבת קדוש שומרים בלי משחקים! פעם זה פעם זה.. מתחילים לשמור כמו שצריך. לפחות משתדלים עושים.. ותיגידו לי עכשיו "אבל קשה.." ברור שקשה.. כל התחלות קשות.. שנכנס שבת אתם וואי איזה קשה.. שמגיע הבוקר עדין קשה.. אבל בצהורים? כבר מתחילים הלרגיש יותר טוב עובר הקושי.. ושיוצאת שבת? אתם תרקדו משמחה וששון... כל התחלות קשות חבר'ה.. ובקיצור הכי הכי טוב ועדיף שתשמרו שבת? כמו שצריך.. בלי כל המשחקים אלה פעם ככה או פעם ככה.. אבל אם קשה לכם!! ממש ממש ק-ש-ה או לא יוכלים וזה.. סבבה.. שמרו שבת.. אבל אם אתם צריכים לחלל אז תחללו? כמה שפחות! נגיד אתם מכורים לסגריות.. {סתם דוגמא כן.. תיקחו את זה לדברים הבעייתים שיש לכם גם..} ובקיצור אתם צריכים חייבים לעשן נגיד 5 סגריות ביום.. אז תשמרו שבת.. כיאלו תתחילו.. ותנסו כמה שיותר להתגבר והכל.. אם אתם לא מצליחים דופקים תראש.. אז תעשנו סגריה אחד ביום.. 2 סגריות.. כאילו מה הכונה שלי? כמה שפחות לחלל? יותר טוב!! אל תיגידו "אני שומר ככה וזהו.." לא!! תיגידו לעצמיכם אני שומר שבת כמו שצריך! אבל כמה שפחות לחלל יותר טוב.. אם אתם צריכים לחלל אין בררה וזה אז לחלל כמה שפחות... ו-ש-ו-ב! זה רק לאנשים שקשה להם!! זה אני אומר לכם? בתור עצה! בתור התחלה! כמובן שבעתיד צריכים לשמור שבת כמו שצריך והכל.. מי שיוכל לשמור שבת כמו שצריך והכל. שישמור ברור.. תעצה הזאת שאמרתי לחלל כמה שפחות.. זה רק בתחלה.. עד שתתחזקו.. עד שתקבלו כוחות.. :)

דבר שלישי ש-ה-ר-ב-ה שרוצים לשמור שבת טועים בו!! אם נגיד הדלקתם את אור בטעות.. או כבתם את אור בטעות {וזה בתור דוגמא.. זה הבעיה הנפוצה בגלל זה אני כתוב את זה..} בקיצור כל חילול שבת שעשיתם בטעות!! זה לא נחשב לכם לחילול!! יש אנשים מנסים לשמור שבת.. בטעות הדליקו תאור.. זהו! מתיאיישים ומתחילים לחלל!! וזה טעות!! כל עוד זה בלי כונה.. אז זה לא נחשב חילול! גם אני בטעות כמה פעמיים הדלקתי תאור.. אין בזה כ-ל-ו-ם! אז כפרה עליכם אל תתיאישו מיזה.. ואל תפסיקו לשמור שבת בגלל זה.. חללתם שבת בטעות? סבבה קורה כולנו בני אדם... תמשיכו לשמור ותשכחו מיזה.. זה לא נחשב לכם חילול!!

דבר רביעי שגם בזה הרבה טועים!! א-ס-ו-ר! לצועק או לריב או להתכווח עם אחים.. או עם הורים על שבת קדוש! הם רוצים לחלל? שיחללו! אתם? אל תתערבו להם! כמובן שתיגידו להם שאתם רוצים להתחיל לשמור שבת וזה.. ושיכבדו אתיכם.. יכבדו? סבבה.. אם הם יעשו לכם פרצופים.. יצעקו. יעשו.. אל תריבו אותם! תשמרו שבת וזהו! אם תלכו איתם במריבות וצעקות וזה.. אתם? רק תרחיקו אותם מתורה.. וגם הם יותר ילחמו בכם.. מנסיון אני אומר לכם.. הדרך של התורה זה לא צעקות.. ולא מריבות.. שכל אחד? יעשה מה שבא לו.. יש כאלה מתחילים לשמור שבת.. רוצים שכולםישמרו. חח אי אפשר לכפות על זה חבר'ה.. הם לא רוצים לשמור? תעזבו אותם.. אל תלכו איתם במריבות וצעקות וזה.. !


דבר חמישי וזה? אחד החשובים! הרבה אנשים אומרים לי אם מותר לכוון שעון שבת וטלויזיה תדלק לבד ואתם לא נועים בה אם זה מותר וכו'... ובקיצור זה? א-ס-ו-ר! ומצוה וחובה לפרסם את זה!! זה כמו שעכשיו אתם נכנסים לאוטו ואני רק נוהג.. חח מותר? ברור שאסור!! אז אותו דבר פה.. "מדליקים תטלויזיה בשעון שבת והיא נדלקת לבד.." נו זה מותר לראות? לא.. אסור..! אל תרמאו את עצמיכם כי חבל חבר'ה...

וה-ע-צ-ה! שתעשו את זה? יהיה לכם קלי קלות לשמור שבת קדוש!! ומה עצה הזאת? תעסיקו את עצמיכם! אם תשבו כל השבת בחדר.. ותסתכלו על הקירות? אז הזמן יעבור לכם לאט לאט.. ויהיה לכם יותר קשה.. אבל אם אתם תלכו לששיעורי תורה.. להרצאות.. לדרשות.. תאמינו לי אתם? לא תרצו שהשבת תצא!! ואם אין לכם בסביבה שיעורי תרוה וזה.. או אפילו אתם לא רוצים ללכת.. סבבה תעשו דבר כזה. אני בטוח ב10000000% שלכולכם יש ספר תהילים בבית.. תיקחו ספר תהילים.. ומי כניסת שבת.. עד יצאת שבת תקיראו את כל הספר.. תנסו לקורא את כל ספר תהילים בשבת עצמה... איך?? תעשו דבר כזה... כל רבע שעה... תיקראו 10 פרקים בתהילים!! ככה גם תעסיקו את עצמכים! וגם תלמדו תורה.. וגם תרגישו את קדושת השבת..וגם בסוף תגמרו ספר תהילים שלם... ואי אפשר לתאר איזה זכות אדירה זאת!! במיוחד בשבת קדוש.. כי כתוב אדם שלומד תורה בשבת אז המצוה שלו פי 1000 מיום חול רגיל!! תבינו מה זה.. . מנסיון אני אומר לכם את זה חבר'ה...


וביצור ככה שומרים שבת קדוש.. ו-ב-ב-ק-ש-ה ממיכם תעשו את זה חבר'ה.. ואם אתם צריכים עצות.. או שיש לכם שאלות.. אני -ת-מ-י-ד בשבליכם... ובבקשה חח תשמרו תשבת.. ותשמחו את ה' יתברך חח ה' ישמח אתיכם צדיקים וצדיקות!!

 

תגובות   

 
#9 אהרון 2018-08-03 08:33
חיזקתה אותי מאוד
ציטוט
 
 
#8 ירון 2016-01-14 10:30
בזמן עתיד צריך להגיד - אני אשמור, אני אדליק ולא אני ישמור, אני ידליק.מאיפה אתם מביאים את ה י הזו?
ציטוט
 
 
#7 רנה 2013-06-29 22:30
ההתחלה היא קשה כמו תמיד, אבל משתלמת: בעזרת השם, אחרי שתתרגלי לשמור
שבת, מאוד תהני ממנה.
כדאי לך לברר על ספריה תורנית באיזור שלך ואז להשאיל ספרי קריאה שמתאימים לשבת וכך לא להשתעמם. אפשר לקרוא תהילים כמו שר' יעקב הציע, זה פותח שערי שמים.
גם כדאי לברר על משפחות שומרות מצוות שגרות באזור שלך ולהיות איתם בקשר. לבקר אצלם בשבת, אולי לבוא אליהם לסעודות, או ללכת איתם לתהילים, וכו'.
בהצלחה רבה ושבת שלום!
ציטוט
 
 
#6 חן 2013-06-28 14:55
אני רוצה לשמור שבת אבל משפחתי אינה שומרת שבת ואין לי מה לעשות בשבת משעמם לי... ואני לא יכולה ללכת לבית כנסת כי הוא רחוק עם יש למשהו עצה לתת לי אני אשמח מאוד תודה רבה
ציטוט
 
 
#5 חני 2013-02-25 07:46
אני שומרת שבת זה גם כיף לישמור שבת כי זה גם שכר בשמים אני למדתי מגיל 9 לישמור שבת
ציטוט
 
 
#4 רנה 2012-12-09 23:30
לעדן היקרה שלום וברכה,

ישר כח על ההחלטה החשובה לשמור שבת קודש, החלטה שכל כך חשובה ומשמעותית וכל כך משמחת את אבא שבשמיים. יסייע לך בורא העולם ויהיה איתך בכל אשר תלכי!

המחסום של השעמום הוא מחסום זמני בלבד: עם הזמן תראי שכשאת מפנה את המקום של העיסוקים של חול, הזמן שלך בשבת מתמלא בהנאה רוחנית ובעיסוקים
רוחניים. תנסי ובעזרת ה' תראי ברכה.

את יכולה גם להשתדל להגיע לתפילות בבית הכנסת בעזרת הנשים. עם הזמן תכירי את התפילה ותאהבי להגיע, ועם הזמן תכירי עוד בנות שמגיעות ובעז רת ה' תתחברי איתן.


אם יש אפשרות לערוך קידוש וסעודת שבת עם כל המשפחה, זה יכול מאוד להוסיף גם לחיבור של כל המשפחה לעונג השבת. בנוסף את יכולה לרכוש, או להשאיל מספריה תורנית, ספרי קריאה שמתאימים לשבת. אפשר גם לקרוא עיתונים שמתאימים לשבת, לדוגמא "מרוה לצמא" - עתון שמתאים לכל המשפחה. אפשר לבקש חוברות לדוגמא בטלפון 09-8899999.
ציטוט
 
 
#3 עדן 2012-12-07 10:16
היי .. אני בת 12 ואני רוצה לשמור שבת.. שמרתי כבר פעם אחת וראיתי שזה ממש קשה אין לי תעסוקה ואין לי אפילו עם מי להיות המשפחה שלי לא שומרת שבת וגם לא חברות מה לעשות?
ציטוט
 
 
#2 רנה 2012-12-06 23:29
לעמית היקרה,

קודם כל ישר כח על ההחלטה המרגשת לשמור את השבת. השבת היא מקור הברכה ומי שמחליט לשמור שבת, השם עוזר לו ופותר לו את כל הקשיים.
תעודדי את עצמך על ההצלחות ותתמקדי בהם: כל דבר שאת שומרת זו ברכה עצומה, והשם נותן כוחות עצומים לסייע למי שמחליט לשמור: "פתחו לי פתח כפתחו של מחט ואני אפתח לכם פתח כפתחו של עולם"..

שימי לב אחותי שכשאת נמצאת בתוך חברה ששומרת שבת, זה יכול מאוד מאוד לסייע לך, ולכן הייתי מאוד ממליצה לך מאוד גם להצטרף לסופשבוע של ערכים ו/או לשיעורי תורה באיזור שלך.

לסופי שבוע של ערכים:
http://arachim.org/Events.asp
לשיעורי תורה בכל הארץ:
http://www.orlanoar.com/?nav=calander

בהצלחה אחותי ושבת שלום!
ציטוט
 
 
#1 עמית 2012-12-06 22:40
היי אני עמית קראתי מה שאמרת הפחד שאני לא יצליח אני רק מתחילה אני צריכה עזרה ..
תודה ולילה טוב
ציטוט
 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

תפילות

בבקשה להתפלל לרפואת: רפאל מאיר צבי בן ברכה בריינדל בתוך שאר חולי ישראל, לרפואת שרה צפורה בת רינה בתוך שאר חולי ישראל, לרפואת רועי עובדיה בן שולמית רעות בתוך שאר חולי ישראל, לרפואת אשר ורפאל בני שמחה בתוך שאר חולי ישראל. בבקשה להתפלל לזרע בר קיימא בקרוב לנופית הודיה בת רחל ודויד שלמה בן שושנה ולזרע בר קימא בקרוב למירב המזל בת גאולה ונועם בן לאה וחזרה בתשובה לתהילה יהודית בת רינה וחזרה בתשובה לעידן בן שולמית ושי שלומי בן שולמית ולבשורות טובות ישועות ונחמות לכל עם ישראל

לכבוד שבת קודש

לעילוי נשמת

לעילוי נשמת מרת אביבה בלה בת מרדכי ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.
לעילוי נשמת מרת טליה בת עזריאל לייב ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.

מונה מבקרים באתר שבת נט

מונה צפיות תוכן : 16057281

אתר השבת