movstube.net

אתר השבת

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

דיווח מהשטח

 
הרב רביד אני חייב לספר משהו ולשתף את הגולשים , אתם חייבים לראות כדי להאמין , מה שקורה כאן בשטחי הכינוס הוא בלתי נתפס, לא בשכל, לא ברגש ולא בדמיון.

כל שעה בערך מגיע לכאן רכב מפוצץ באוכל, ממתקים, שתייה קרה, גרביים, ביגוד תחתון, חולצות, הגיינה, מגבות, סגריות שש בש ועוד. הגיעו מהצפון והמרכז, מפעלים, חברות ועסקים פרטיים, שירות בתי הסוהר, חרדים ומתנחלים, תל אביביים וגם מסביון. כל צומת בדרך לכאן עוצרים אותך לא המשטרה, אלא תושבים שמחלקים אוכל. מה שמדהים בכל הסיפור הזה זה שכל אחד בא באופן אישי ולא מתואם עם השני ואין איזה ארגון מסודר. הם כותבים מכתבים וברכות ואומרים שחושבים עלינו כל הזמן, יש כאלה שהשקיעו בסנדוויצ'ים כמה שעות כדי שיהיה הכי מפנק שיש. חב"ד כמובן מניחים תפילין ומחלקים ח"תת לכל נגמ"ש וברסלב מגיעים לגבול ורוקדים עם החיילים בשמחה עצומה. החרדים באים מהישיבות ומבקשים את השם של החייל והאמא כדי שהישיבה שלהם תתפלל עליו. יש לציין שכל האזרחים מוסרים את נפשם בהגעה לכאן תחת איומי מנהרות ו"צבע אדום".

בית חולים סורוקה נראה היום כמו בית מלון 5 כוכבים, חבר שהשתחרר משם סיפר לי שיש שם משאית "מאסטר שף" שמאכילים את כל הפצועים באוכל הכי טוב שיש וכמובן הרבה תפילות.

גם בענייני דת, יש כאן שיחות ושיעורי תורה, כל האוכל כמובן כשר, מניינים שחרית מנחה וערבית עם ספר תורה. חילקתי מאות ציציות ומאות תהילים. זו נהייתה אופנה חדשה. חבר שלי, רב של מגלן שנמצא איתי כאן סיפר שכמעט כל מגלן אימצו את הבגד הזה, כי הרבנות חילקה בגד ציצית נודף זיעה. הם מרוויחים גם מצווה אלוהית וגם בגד איכותי. קראנו לזה שכפ"ציצית. שיחות עומק עד השעות הקטנות של הלילה, בלי וויכוחים ובלי ריבים, על הרוב מסכימים, הרבה בדיחות על החמאס ובלי פוליטיקה. יש עוד הרבה מה לספר אבל הבטריה נגמרת והמפקדה כאן ביקשו שיעור תורה בליקוטי מוהר"ן.. אשרי העם שככה לו.. מרגש.

תשובה:
וואי איזה מדהים ! איזה כיף לשמוע את הדברים... איזה כיף לראות כזאת אהבת ישראל,,, תודה רבה ששיתפת אחינו... אני מאמין באמונה שלימה שבזכות אהבת החינם הזאת,,, למרות התקופה הקשה שבה אנחנו נמצאים , הכל יתהפך לטובה,
החסד העצום של כל בית ישראל יכריע את הכף. כי אין דבר גדול יותר מחסד,,
במהלך המבצע , כמעט בכל שיעור אנחנו מחלקים קבלות ואנשים מתחזקים מאוד.
אני מרצה כבר 12 שנים ומעולם לא ראיתי אחדות כזאת והתרגשות כזאת בעם.

לסיכום: שמחתי לשמוע שהמוני בית ישראל מתפללים על חיילי צה"ל , לומדים להצלחתם
לוקחים שמות של חיילים ועושים נחת רוח לאבינו שבשמים , יש לי חבר טוב שפצוע בינוני בבית החולים סורוקה , אני חושב שכל בית בישראל כואב את כאבם של הפצועים וכל בית מרגיש שהבן שלו נפצע , תחושה כזאת של אהבת חינם לא הייתה שנים רבות.

נ.ב - כששמעתי שבהלוויה של החייל הבודד היו 20,000 איש , דמעתי מהתרגשות , זה עם ישראל בתפארתו , על אלה נאמר: "ישראל אשר בך אתפאר" יהי רצון שנזכה בקרוב ממש לגאולה ברחמים , עם ישראל הקריב כבר הרבה קורבנות , דיי הגיע זמן הגאולה , אספנו כבר מעל 900 קבלות ומעל 890 ספרי תהילים להצלחת עם ישראל, מי היה מאמין שעם ישראל יקבל כל כך הרבה קבלות , יעשה כל כך הרבה מעשים טובים.
 

לכבוד שבת קודש

תפילות

בבקשה להתפלל לרפואת: נועה בת תמר, יחיאל אברהם מאיר בן חיה טויבא, רבי יאשיהו יוסף (פינטו) בן הרבנית זרי שליט"א נועה בת לאה לרפואה שלמה, אשר ורפאל בני שמחה לרפואה שלמה, זאב בן ורדה לרפואה שלמה, יהודית בת מיסה לרפואה שלמה, שולמית בת מיסה לרפואה שלמה, שלמה בן רבקה לרפואה שלמה, משה בן כמונה לרפואה שלמה, נתנאל אילן בן שיינא ציפורה, תמר בת אורית לאה, אשר ורפאל בני שמחה, שרה צפורה בת רינה בתוך שאר חולי ישראל. בבקשה להתפלל לזרע בר קיימא בקרוב לנופית הודיה בת רחל ודויד שלמה בן שושנה ולזרע בר קימא בקרוב למירב המזל בת גאולה ונועם בן לאה וחזרה בתשובה לעידן בן שולמית ושי שלומי בן שולמית ודינה תרצה בת ורדה רגינה ולבשורות טובות ישועות ונחמות לכל עם ישראל

לעילוי נשמת

לעילוי נשמת מרת טליה בת עזריאל לייב ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.
לעילוי נשמת ר' מרדכי בן ברוך ז"ל ופאולה פייגלה בת אליעזר ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.

מונה מבקרים באתר שבת נט

מונה צפיות תוכן : 19983147

אתר השבת


מאמרים אחרונים