movstube.net

אתר השבת

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home סיפורים לכבוד שבת סיפורי חיים סגירת מעגל מופלאה: הרופא המטפל הוא התינוק שהציל המטופל לפני כ-38 שנה

סגירת מעגל מופלאה: הרופא המטפל הוא התינוק שהציל המטופל לפני כ-38 שנה

סגירת מעגל מופלאה: הרופא המטפל הוא התינוק שהציל המטופל לפני כ-38 שנה

 

מיכאל גרדינר שיכנע את שכנתו לא לעבור הפלה. התינוק נולד, ומאז נפרדו דרכיהם של המשפחות. בשבוע שעבר הגיע גרדינר (82) לטיפול בבית חולים הרמב"ם, שם גילה בהתרגשות כי ד"ר קרסו (39), הרופא המטפל בו, הוא התינוק אותו הציל לפני יותר מ-38 שנה 

 מוריה חן, הידברות 

 

סיפור הדברים מתחיל לפני יותר מ-38 שנה: מיכאל גרדינר, אב לבן ובת, התגורר סמוך למשפחת קרסו בשכונת רוממה בחיפה. אם המשפחה, ורה, גילתה כי היא בהיריון. בשבוע שלפני הבשורה עברה שני צילומי רנטגן, ועל כן שקלה לעשות הפסקת היריון. כאשר שיתפה את שכנתה וחברתה הטובה, אשתו של גרדינר, זו המליצה לה לפנות לבעלה, מיכאל, שהיה פיזיקאי במקצועו.

 

"השכנה אמרה לי 'עשיתי שגיאה, ועברתי צילום רנטגן כשאני בהיריון'", כך סיפר אתמול גרדינגר בהתרגשות רבה בשיחה עם 'ידיעות אחרונות'. "לפני 40 שנה זה היה דבר מסוכן מאוד. התחלתי לחפש בספרות על סיכוני הקרינה, והגעתי למסקנה שהיא לא צריכה לעשות הפלה".

 

גרדינגר החילט לפנות לשכנתו ההרה, ושיכנע אותה לא לעבור הפלה: "לקחתי אחריות כבדה, והאמת שלא ישנתי כמה לילות, אבל לא יכולתי לשאת את המחשבה שבהפלה הורגים ילד, במיוחד כשלא מדובר בהפלה הכרחית".

 

לבסוף ורה החליטה לשמור על ההיריון, ונולד הבן יריב קרסו: "אם מיכאל לא היה עושה עבורי את כל איסוף הנתונים והחישובים, סביר להניח שלא הייתי לוקחת סיכון, ומפסיקה את ההיריון", סיפרה.

 

ברבות הימים התפצלו דרכיהם של שתי המשפחות, קרסו וגרדינר. יריב גדל, וסיים את לימודי הרפואה. נכון להיום, הוא רופא במכון ההמטולוגי במרכז הרפואי רמב"ם.

 

נפלאות דרכי ה', ודרכיהם של הרופא והפיזיקאי הצטלבו לאחר כ-38 שנה, כאשר גרדינר הגיע לבית החולים, לשם טיפול במחלת הדם ממנה הוא סובל. הרופא שנקרא להעניק לו טיפול רפואי במיון, היה לא אחר מאשר ד"ר קרסו.

 

"כשלחץ לי את היד שאלתי אותו לשם משפחתו", מספר גרדינגר. "אחרי שהלך, בתי שהייתה לידי אמרה לי 'אבא, אני חושבת שהוא הבן של משפחת קרסו, שהיו השכנים שלנו ברחוב הפרחים'". לאחר זמן גרדינגר ובתו הצליחו להשיג את מספר הטלפון של ורה קרסו, והתקשרו אליה: "דיברתי איתה, והיא אמרה לי 'מיכאל, זה הבן שלי יריב, זה הילד שעזרת לי לא להפיל, ונולד בזכותך'".

 

לאחר כמה שעות, אמו של ד"ר קרסו שולחת הודעה נרגשת לבנה בדבר הידיעה המרגשת.

 

"ידעתי שאמא שלי עברה צילום כשהיתה בהיריון איתי, אבל לא ידעתי שהוא זה שאמר לא לעשות הפלה", סיפר ד"ר קרסו. "אמא שלי כתבה 'רק שתדע שהרבה מאוד בזכותו אתה נולדת'. אני מלא הערצה לאיש שעשה את כל עבודת המחקר למען ההורים שלי, והציל למעשה את חיי. לדאוג לו ולטפל בו עכשיו, זו סגירת מעגל אדירה ובלתי רגילה". 

 

לכבוד שבת קודש

תפילות

בבקשה להתפלל לרפואת: נועה בת תמר, יחיאל אברהם מאיר בן חיה טויבא, רבי יאשיהו יוסף (פינטו) בן הרבנית זרי שליט"א נועה בת לאה לרפואה שלמה, אשר ורפאל בני שמחה לרפואה שלמה, זאב בן ורדה לרפואה שלמה, יהודית בת מיסה לרפואה שלמה, שולמית בת מיסה לרפואה שלמה, שלמה בן רבקה לרפואה שלמה, משה בן כמונה לרפואה שלמה, נתנאל אילן בן שיינא ציפורה, תמר בת אורית לאה, אשר ורפאל בני שמחה, שרה צפורה בת רינה בתוך שאר חולי ישראל. בבקשה להתפלל לזרע בר קיימא בקרוב לנופית הודיה בת רחל ודויד שלמה בן שושנה ולזרע בר קימא בקרוב למירב המזל בת גאולה ונועם בן לאה וחזרה בתשובה לעידן בן שולמית ושי שלומי בן שולמית ודינה תרצה בת ורדה רגינה ולבשורות טובות ישועות ונחמות לכל עם ישראל

לעילוי נשמת

לעילוי נשמת מרת טליה בת עזריאל לייב ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.
לעילוי נשמת ר' מרדכי בן ברוך ז"ל ופאולה פייגלה בת אליעזר ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.

מונה מבקרים באתר שבת נט

מונה צפיות תוכן : 19981005

אתר השבת


מאמרים אחרונים