שו"ת ומאמרים בנושאי הקורונה

האם להתחסן???

כבוד הרב גנוט

קראתי הרבה חומר נגד החיסונים ואני תוהה האם להתחסן או לא

אשמח לתשובת הרב

אורה

 

תשובת הרב שמואל ברוך גנוט:

 

להזכירכם, נכון לרגע זה התחסנו כ60 מליון איש בארה"ב, 18 מליון באירופה ו4 מליון בישראל ואף אחד מאיתנו לא שמע על נזקי החיסון.כל המחוסנים חיים ובריאים. מול זה עומדת מחלת הקורונה שכבר הרגה כשני מליון איש ברחבי תבל.

 

זיכה אותנו הקב"ה, רופא כל בשר ומפליא לעשות, בחיסונים, המסייעים למיגור כמעט מלא של הנגיף המסוכן. לפי הנתונים, שנבדקו בעשרות מעבדות רפואיות מוסמכות ומקצועיות בכל רחבי תבל, החיסון יעיל ליותר מ-90% מהמחוסנים. רבים מהמחוסנים סבלו מתופעות לוואי קלות בני יממה אחת או שתיים, וזהו. הם חסינים לנגיף, שהרג כשני מליון בני אדם בעולם ולמעלה מ-5400 איש ואשה בארצנו בשנה החולפת.

אך עדיין ישנם אנשים בלתי אחראיים, הנשענים על בדלי מחקרים ותאוריות שונות ומשונות, שכבר הוכחו כבדיות וכטעויות ברורות. גדולי הרופאים בארץ ובעולם פרכואת תאוריות הקונספירציה השונות ופוררו אותם בזה אחר זה. כל אלו שטרחו לקרוא, לצפות ולשמוע את שלל הבדיות ההזויות ולשמוע על 'מחקרים' כאלו ואחרים- יכלו, בעוד טיפטיפה מאמץ, לקרוא ולשמוע מה אומרים על כך אלפי חוקרים ומדענים, רופאים ומומחים. אלו טומנים אתראשם בחול ומפיצים הרס של פייק ניוז, הגורם לאובדן חיי אדם.

כל גדולי התורה והחסידות הורו באופן חד משמעי: לכו להתחסן. הנוטל עצה מן הזקנים- אינו נכשל ושום תקלה לא תבוא תחת ידו.

לכו להתחסן. כולנו, כל יהודי מגיל 16 ועד 120. החיסונים מועילים למתחסנים עצמם ומונעים את התפשטות המגפה גם בקרב האחרים. אם באמת מתחשק לכם להאזין לחובבי קונספירציה, אתם מוזמנים למסור בידיהם את תיק ההשקעות הכלכלי שלכם, את תוכניות קרן הפנסיה שלכם או את הדירה שלכם. נכון, לא. כאן כבר לא תתנו להם מדרך יד ורגל...

ואם חס וחלילה, חס ושלום, יארע לכם או לאחד מיקיריכם בעיה רפואית, הרי אתם תפנו מיד לר' מיילך פיירר. הלא כן?...

כן, הרב פירר. האיש שהמליץ לכולנו בחום, מתוך ידע נרחב ואחריות כבדת משקל בת עשרות שנים, להתחסן...

ובנימה אישית: מידי יום, בכל יום ולילה, אני מעביר את שאלותיהם ומצוקותיהם של תושבי אלעד למו"ר מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א. מאות דילמות בריאותיות שלכם, תושבי אלעד, הועברו בשנים האחרונות למרן שליט"א וקיבלו את הנחיותיו. אינני זוכר ולו מקרה בודד אחד של שואל ששאל, קיבל תשובה וביצע אותה במדויק, שהוא הצטער עליה לאחר מכן. כי אכן כן, "שכן דרכו של הקדוש ברוך הוא שמסכים לסברת הצדיקים שבדור" (שיטה מקובצת בבא קמא נ, א).

בכל התקופה האחרונה שאלתי בעצמי את מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א האם להתחסן, האם לחסן צעירים, מבוגרים, נשים במצב מיוחד, נערים בני 16 ועוד ועוד שאלות דומות. התשובה הייתה כמעט תמיד (חוץ ממקרה אחד, שלפי המלצת הרופא לא הומלץ לאדם פלוני להתחסן, בגלל סיבה מאד מאד רפואית ספציפית של אלרגיות וכו') חד משמעית: להתחסן.

והנוטל עצה מן הזקנים, כבר אמרנו, אינו נכשל.

ברצוני להוסיף שאחד ממתנגדי החיסונים שלח אלי חומר רב בנושא. הקדשתי זמן לקרוא ולקרוא מה השיבו על כך המומחים, שדחו את ההבלים שלהם מכל וכל.

הנה דוגמה אחת משעשעת: בסרטון שהפיצה פרופסורית אחת מאירופה לפני חודשיים, היא טוענת בתוקף שעד סוף חודש פברואר ימותו כ20% מהמחוסנים בכל העולם. כפי הידוע לי, אנחנו כעת כבר בסוף פברואר ואיש לא מת מהחיסונים...

מה שמגוחך הוא שמתנגדי החיסונים ממשיכים לצטט בלהט את 'מחקרי' אותה גברת...

 

בברכה

 

שמואל ברוך גנוט