הכתובת על הקיר

הסרת מחסומים = הגברת הפיגועים

 

מטרת המידע במובא בזה לזעוק כנגד ההפקרות וחוסר האחריות שבהסרת המחסומים ביהודה ושומרון.

זאת, למרות הידיעה הברורה כי הדבר יוביל להגברת הפיגועים ח"ו,

כפי שקורה פעם אחר פעם לאחר שמוסרים המחסומים, תוך התעלמות מהסכנות הביטחוניות.

 

מי שיעלה על הדעת להוריד את המחסומים, יפקיר י-פ-ק-י-ר את ביטחון מדינת ישראל.

חשוב לזכור כי המחסומים לא הוצבו מתוך רוע לב, לא מתוך רצון למצוא תעסוקה מיותרת לחיילי מילואים, לא מתוך רצון לבזבז את תקציב הביטחון. המחסומים הם חומת המגן של ישראל. הסרתם, תוך התעלמות מהסיבה שהביאה להקמתם, מקילה על מחבלים להוציא לפועל את זממם.

רק לאחרונה סוכלו פיגועים רבים ונתפסו מטענים ומחבלים במהלך בדיקות במחסומים. כל מי שיש לו טיפת אחריות כלפי ביטחון המדינה ושלום אזרחיה חייב לדרוש לא רק לא להסיר את המחסומים אלא גם לתגבר אותם. על כל אחד לעשות כל שבכוחו למנוע את הפקרת הדם.

 

היות ורבים המרתיעים על הפקרות זו, רבים הם הנפגעים מהסרת המחסומים ורבות ההצלחות במניעת פח"ע כתוצאה מפעילות המחסומים – אין אני יכול לפרוט את כולם – על כן יהי בעינכם כאילו הייתי פורטם. ועם כל זאת, הרוצה להוסיף על רשימה זו מוזמן לשלוח אלי קישורים חיוניים נוספים בדוא"ל המופיע כאן.

 

 

 

 

הסרת המחסומים מפקירה את ביטחוננו

 

האלוף נווה: הסרת מחסומים תסייע לטרור

אלוף פיקוד המרכז, יאיר נווה, הביע הלילה (25.12.06) במהלך דיון בלשכת שר הביטחון, התנגדות ליישום ההבטחה שנתן אולמרט לאבו-מאזן להפחית באופן משמעותי את המחסומים בגדה. "יישום ההבטחה תקל על ארגוני הטרור לבצע פיגועים", הזהיר האלוף נווה. גם האלוף במילואים יפתח רון-טל, לשעבר מפקד זרוע היבשה, אמר כי הוא מסתייג מהיוזמה (msn).

הורדת המחסומים תפגע בביטחון – ערוץ 7

בשיחות עם קצינים בכירים הם לא מפסיקים להזהיר כי בעבר גררו הורדות מחסומים עליה משמעותית בפיגועים. המחסומים, אומר גורם בכיר בפיקוד המרכז, מהווים גורם משמעותי ביותר במלחמה בטרור הפלשתיני, בסיכול הפיגועים ובתפיסת מבוקשים ואמצעי הלחימה כמו חגורות נפץ.

צה"ל לפרץ: פיגועים הם רק עניין של זמן – ערוץ 7

קצינים בכירים בפיקוד המרכז שבים ומזהירים, כי הסרת חסימות העפר בכניסות לכפרים ביו"ש, מגבירה את סכנת הפיגועים נגד כלי רכב ישראלים בצירי התנועה. "פיגועי הטרור הם רק שאלה של זמן" – אומרים הקצינים הללו.

בצה"ל מסתייגים מההקלות: חשש מפיגוע – המועצה לשלום ולביטחון

גורמי צבא בכירים מזהירים מפני מה שכבר אירע בעבר - ניצול הפרצה על ידי ארגוני הטרור.

מפקירים את הביטחון – אתר הצופה

"הצעד המסוכן ביותר הוא הסרת המחסומים בתוך יהודה ושומרון. עד היום נעצרו במחסומים עשרות מחבלים מבוקשים, וההקלות יאפשרו להם כעת לעבור במחסומים בלי להיתפס"

מידע בנושא: פיגועי ירי רצחניים – אתר דעות.

בכל פעם שכבישים שנועדו לישראלים נפתחו, גם לפלשתינים, ה"הקלה" הסתיימה בפיגוע קטלני. התופעה הזו (פתיחת כביש - ואח"כ רצח) חזרה על עצמה עשרות רבות של פעמים בשנים האחרונות... המחזה המוכרת, "פתיחת כביש - אח"כ רצח" פועלת כך: א. כתוצאה מ"התקדמות", "שיחות", "הקלות" ועוד שמות קוד, הממשלה מורה לפתוח כבישים. ב. לפעמים מתרחש בהמשך פיגוע ירי שמפספס, כלומר אירוע ירי שלא מצליח לרצוח... כתוצאה מפיגוע ירי לא קטלני - אין עילה לסגור שום כביש, ממשיכים כאילו לא ארע דבר. ג. בהמשך, או מייד, מתרחש פיגוע ירי רצחני. או אז הכביש נסגר. ד. משך הסגירה תלוי במפלס הלחץ. אם אנחנו וצה"ל לוחצים יותר, סוגרים לזמן רב. אם האמריקנים והפובליציסטים של "ידיעות אחרונות" ו"הארץ" לוחצים יותר- סוגרים רק לזמן קצר. ה. חוזרים לשלב א.

 

המחסומים הוסרו - למרות התנגדות בצה"ל ובשב"כ

השב"כ מתנגד למתן הקלות תנועה... כך אמר אתמול ראש הארגון, יובל דיסקין, לחברי הממשלה. בדבריו התייחס דיסקין להסרתם של עשרות מחסומים ברחבי יו"ש, שבוצעו בשבוע האחרון בעקבות לחץ שהפעילה מזכירת המדינה האמריקנית, קונדליסה רייס. שר הביטחון אהוד ברק, שהתנגד במשך תקופה ארוכה למהלך אך נאלץ לבצעו, הגדיר אתמול את הסרת המחסומים "סיכון מחושב". בימים האחרונים הביעו גם גורמים שונים בצה"ל התנגדות להסרת המחסומים, וקצינים בכירים בפיקוד המרכז אף טענו שהמהלך יקל על מחבלים לבצע פיגועים הן בשטחי יו"ש והן בתוך שטח ישראל. "המחסומים לא הוצבו סתם במקומות שבהם הם נמצאים", אמרו באחרונה ל"ישראל היום" קצינים בפיקוד המרכז, זה רק עניין של זמן עד שיהיה פיגוע בעקבותיו ניאלץ להחזיר את המחסומים למקומם".

שלמה צנזה ולילך שובל, ישראל היום, ב ניסן תשס"ח, 7-4-08

 

'הסרת המחסום - מסכנת את התושבים'

ח"כ אריה אלדד פנה במכתב לשר הביטחון בו הוא מתריע כי הסרת המחסום בדרום הר חברון מסכנת במישרין את חיי היהודים היושבים באזור. בתחילת שבוע שעבר שלח ראש המועצה האזורית, צביקי בר חי, מכתב דחוף לראש הממשלה בו דרש ממנו לבטל את ההחלטה לפתוח את 'מחסום הכבשים' לתנועת ערביי יו"ש. בר חי, הזכיר במכתבו שהמחסום הוקם על מנת למנוע פיגועים בצומת, בהם נהרגו בעבר בין היתר שלושה חיילים ונפצעו ישראלים רבים.

חזקי עזרא, ערוץ 7, ז אייר תשס"ח 12-05-08

 

 

 

 

 

מעט מנפגעי הסרת המחסומים

 

 

ברוך כהן 19.03.01 כ"ד אדר תשס"א

המחבלים הפלסטינים ניצלו את ההקלות בכתרים על מנת לצאת מבית לחם, לבצע פיגוע ולאחר מכן לחזור לעיר באין מפריע", אמר מפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון, תת-אלוף בני גנץ. הוא מתח ביקורת חריפה על הרשות הפלסטינית, זאת בשל העובדה שהמחסומים הפלסטינים לא מנעו את כניסת המחבלים חזרה לבית לחם (ynet).

אסתר גאליה - י"ג כסלו התשס"ג 18/11/2002- נרצחה בפיגוע בצומת רימונים, צפונית-מזרחית לרמאללה. מפקד חטיבת בנימין, אלוף משנה דני נומה, נועד לשיחה עם תושבי כוכב השחר ואמר להם כי צה"ל נכשל במשימה לאבטח את הכביש המוביל ליישוב. אמש, אחרי הרצח, הוצב מחדש המחסום הצבאי בצומת רימונים, מחסום שהוסר לפני חודשים אחדים חרף מחאות המתיישבים (ערוץ 7).

סמ"ר יוסף עטייה הי"ד נהרג בפיגוע ירי בשומרון כ"ו טבת תשס"ה 7.1.05, כתבה מעמוד הקלון המצטט את ערוץ 7

אביעד מנצור הי"ד אביחי לוי הי"ד – י"ט סיון תשס"ה 26.06.06

תושבי בית חגי החלו להקים הלילה מאחז בצומת בית חגי, סמוך למקום הפיגוע. לדברי המתנחלים, הקמת המאחז היא תגובתם לרצח ולעובדה שההקלות בתנועה לפלסטינים שעליהן החליטה הממשלה, הן אלה שאיפשרו למחבלים לבצע את פיגוע הירי (וואלה).

פיגוע ירי בין צומת המשטרה הבריטית לביר זית – יש"ע נוז. ב' אב תשס"ה 07.08.05

ראש המועצה האזורית בנימין, פנחס ולרשטיין, שעשה את דרכו לזירת הפיגוע סמוך להתנחלות עטרת, אמר בתגובה ראשונה לפיגוע כי "כנראה שהדם שלנו זול מאוד". עוד אמר: "אני מאשים את הדרג המדיני ובמיוחד את מי שעומד בראשו, ראש הממשלה, אריאל שרון שהורה להסיר את המחסומים באזור, זאת בניגוד לעמדת צה"ל". בתגובה לפיגוע אמרו במועצת יש"ע כי "שוב משלמים אזרחי ישראל ומתיישבי יש"ע את מחיר 'המחוות' של הממשלה לפלסטינים. העובדה כי מחסומים שהוצבו באזור הוסרו, היא שאפשרה למחבלים לבצע את זממם. כנראה שבעיני הממשלה דמם של מתיישבי יש"ע זול ומותר לבצע 'ניסויים' בביטחונם" (ynet).

כנרת מנדל הי"ד, מתת רוזנפלד-אדלר הי"ד, עוז בן מאיר הי"ד - י"ד בתשרי תשס"ו 16.10.05

ראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין, שהגיע לזירת הפיגוע אמר ל-ynet: "אזרחים, רובם חבר'ה צעירים, עמדו בטרמפיאדה. רכב חולף עבר, פתח בצרור לעבר האזרחים. התחושה שלנו היא על הפנים. מי שחושב שיש שקט עושה צחוק, כל צמצום סדר הכוחות של צה"ל הוא שערוריה. מי שחושב שפרץ השלום לא מבין מה קורה בשטח" (ynet).

יוסי שוק הי"ד – ט"ו כסלו תשס"ו 16.12.05 – כתבה מחדשות תקומה

בהודעת מזכירות היישוב בית חגי נאמר כי התושבים מבכים את הירצחו של חברם יוסי שוק. "אנו נאחז בהר גם מול השילטון שמפקיר את חיינו". התושבים תלו את האחריות לרצח במדיניות המחוות של שרון: "רק הבוקר הוסר המחסום בכניסה לכפר קילקס ממנו ככל הנראה יצאו הרוצחים ואליו נמלטו".

 

 

 

 

 

מעט מהסיכולים בעקבות פעילות מחסומים

 

סוכל פיגוע ירי בגוש עציון – אתר צופר. 18.06.06

הסרת המחסומים: מחווה מסוכנת או טיפה בים?

על פי נתוני צה"ל, רק בשמונת החודשים הראשונים של 2004 עצרו המחסומים ביציאה משכם בלבד 200 מחבלים. כל אחד יכול לשער בנפשו כמה נעצרו בכלל המחסומים ביש"ע בתקופה זו וכמה בכל בשנים האחרונות. לאור זאת, יואיל בטובו מקטרג המחסומים לעשות את המכפלות המתבקשות של מספר הנרצחים הישראלים הפוטנציאליים על כל מטען חבלה שהיה חומק מיש"ע ומגיע לערי הפרזות שלנו אלמלא הוצבו המחסומים. אגב, רק בתחילת החודש נתפשו כמה פעילי פתח (בשר מבשרו של הפרטנר אבו מאזן, שארגונו זה אמור עתה להתעשר בעוד 2,000 רובים באדיבותנו הרבה) עם מטען חבלה גדול במחסום ממזרח לשכם (שאול רוזנפלד, דעות, ynet)..

תפיסת מחבל בן 14 במחסום חווארה – שידור וידאו מערוץ 2

תמונות דו"ץ 29.3.06 תפיסת מחבל עם חגורת נפץ במחסום בקעות – אתר פרש

חיילי הנח"ל החרדי סיכלו פיגוע גדול שעמד להתקיים הערב בת"א. מחבל שהגיע אל החסם שלהם, עורר את חשדם. לאחר שהוריד את הסוודר, נתגלתה חגורת הנפץ במשקל 10 ק"ג. חבלני מג"ב פוצצו את החגורה באופן מבוקר.