מדריך למתחילים

קרובי משפחה חילונים

קרובי משפחה חילונים

מקור: פורום נשים ומשפחה, עולם היהדות והקבלה

אני חזרתי בתשובה ומשפחתי לא חזרה. אני כבר שנתיים בתהליך ואני נשואה עם 2 ילדים. יש בעיה במיוחד בשבתות, כאשר כולם נוסעים לכל מקום ואת לא אני יודעת שזה המון דברים לשמור ולעשות,אף אחד לא מבין שלא נוסעים בשבת או שלא מזמינים למסיבת פורים דווקא בשבת או שלא נוסעים לטייל בשבת ולעשות על האש בשבת.

תשובות

* ברור לכולנו ששמירת תורה ומצוות אינה דורשת מאתנו להתנתק מסביבתנו ומשפחתנו.
כי אין תחליף לא למשפחה ולא להורים.

* בתהליך זה יש המון המון בעיות ואין פתרונות קסם. אנחנו רק צריכים ללמוד ולדעת איך לשלב את הקשרים המשפחתיים ואת שמירת המצוות מבלי לפגוע בהלכה ומבלי להתפשר. 

* אנחנו צריכים לשמור על קשר עם המשפחה - כי אנו אמורים לשמש דוגמא.אנו מחוייבים להקרין אהבה ואיכפתיות. אנו מחוייבים בכיבוד הורים. אנו חייבים להראות שדרכנו החדשה תורמת לנו להורינו ולסביבתנו.
אנו מחוייבים להראות איך התורה מוסיפה לנו כבוד ונועם וזה קידוש השם! 

עם כל הקשיים הנסיונות והמכשולים ננסה יחד למצוא את הדרך בקשיים שעומדים בפנינו:

עצות כלליות

* תחזקי את עצמך בכך שתגידי לעצמך שאת מרוויחה והם מפסידים. ושבשביל עוד סטיק את לא תחללי שבת ואת היא הגיבורה כי קיימת את רצון השם

לחפש, ובעזרת השם (עם הרבה תפילות מהלב עם הרבה הרבה דמעות) למצוא משפחה בגיל שלכם, בסביבה שלכם (טווח הליכה בשבתות), שגם הם חזרו בתשובה.

* חשוב מאוד לזכור שיש זמנים לא קלים אבל בע"ה הם תמיד עוברים, לא לוותר, חשוב לדעת שמה שחשוב באמת זה רק להשתדל בצורה מתונה, לתת לבן הזוג הרבה אהבה, להבין איך הוא רואה את הצד השני.

* והכי הכי חשוב תלמדי להתפלל עם הרבה הרבה הרבה דמעות. תדעי לך שהשם (אבינו מלכנו) שלנו לא יכול מול הדמעות, פשוט ככה, ואז הוא 'חייב' לעזור. לפעמים זה לוקח אפילו כמה שנים (כמו אצלי) אבל אם יש רצון אמיתי לתשובה, אז ניטע בנו גם כוח לזה ולבסוף נפתחים השערים.

בנושא שמירת השבת

* אם את נמנעת מלנסוע בשבת ומצליחה לא לחלל שבת, למרות הכל! הקב"ה עוזר.
תמיד תשנני לעצמך את המשפט " כל הבא להיטהר משמיים מסייעין בידו".
זה משפט שמאוד מחזק ונותן בטחון וכח לא להשבר.
לכן, גם אני אצטרף לתפילותייך שיהיה לך את הכח להתמודד מול כל הקשיים ולא להשבר

* אם יש טלויזיה אז אנחנו פשוט יושבים בפינת אוכל ושרים לנו ותאמיני לי שאף אדם לא מוותר על שירה ובאופן אוטומאטי כולם חוזרים לשולחן ומוותרים על הטלויזיה ושרים ואת צריכה לראות איזה אושר ושמחה יש להם על הפנים עם השירה.

בנושא הכשרות 

* לא צריך לנתק קשר עם המשפחה ובטח שלא עם ההורים,

* הרעיון הכי נפלא הוא להזמין אותם אלייך לשבתות או חגים. נכון, זה קשה לארח לקנות ולטרוח אבל הקב"ה עוזר. 

* ואם אני מתארחת בחגים או בשבתות אז אני גם מכינה אוכל גלאט כשר ומביאה את הכלים שלנו איתנו.

ולסיכום:

אוסיף משפט מתוך הספר "משיבת נפש" של רבי נחמן מברסלב - משפט חזק שיכול לחזק אותנו.
"צריך להיות עקשן גדול בעבודת ה כי כל אדם, ואפילו הקטן שבקטנים, מן ההכרח שיעבור עליו עליות וירידות בלי מספר. ולכל זה צריך להתחזקות גדול בדרך העקשנות שלא יתייאש כלל מכל מה שעובר עליו ודע לך שכל אלו הנפילות והירידות והבלבולים צריכים בהכרח לעבור בהם קודם שנכנסים בשערי הקדושה, וכל הצדיקים והיראים האמיתיים עברו בכל זה".