movstube.net

אתר השבת

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home חדשות ועדכונים מאמרים וְלֹא אִתָּנוּ יֹדֵעַ עַד מָה

וְלֹא אִתָּנוּ יֹדֵעַ עַד מָה

 

וְלֹא אִתָּנוּ יֹדֵעַ עַד מָה

הרה"ג רבי שמואל ברוך גנוט שליט"א

בניסן האחרון הלכנו לבחירות והנה שוב פעם, הכנסת פיזרה את עצמה והבחירות הבאות ייערכו, אם עד אז לא יבוא משיח צדקנו, בי"ז אלול הקרוב. באמצע חודש הרחמים והסליחות, כשבהיכלי התורה והישיבות מתכוננים באימה ופחד לקראת יום הדין הקרב, כשכל יהודי רועד ל'קול הקורא- אלול', תיאלץ היהדות התורתית לתור אחר מצביעים ולנוע סביב כרזות ותעמולה שטנית, שתקרא בקול נגד 'מדינת הלכה' וה'השתמטות החרדית מצה"ל'.

מדוע הקב"ה רוצה שהיהדות החרדית תעבור שוב את מסלול הבחירות המייגע? מה רצון השי"ת בכך שאחרי שהיהדות החרדית השקיעה כל כך הרבה אנרגיה ומרץ במערכות הבחירות שעברו עלינו השנה, וב"ה הצלחנו מבחינה אלקטורלית, עם 8 נציגים לש"ס ו8 נציגים ליהדות התורה, ונדמה היה שהנה הכל צועד למישרין והיהדות התורתית תשב תחת גפנה ותאנתה, בעיקר ליד דף הגמרא, ולפתע מתחילים הכל מחדש, בלי לדעת מה יילד יום ומה יהיו יחסי הכוחות בכנסת הבאה?

איננו יודעים מה מתכנן לנו היושב במרומים יתברך ויתעלה ומהו חשבון הנפש שלנו בעניין. אולי אדרבה, זוהי בדיוק התביעה. הרגשנו באופוריה, עם קואליציה מובטחת עם הימין, ואז הקב"ה הראה לנו שאם אנו מחפשים אחדות הדעת, עלינו לחפש אותה רק בין היראים לדבר ה', רק בקרב שומרי תורה ומצוות ולא יחד הימין החילוני. כי אין לנו שום שיתוף רעיוני עימם. החברים הפוליטיים לכאורה של אתמול הראו שהם שונאי התורה, שונאי לומדי התורה ושונאי השבת. אולי נצטרך ללכת איתם בהרכב קואליציוני כזה או אחר בעתיד, אך נעשה זאת הפעם מתוך סלידה והכרח ולא מתוך הזדהות או קירבה. הם, כל מי שאינו שומר שבת, ולא משנה אם קוראים לו ביבי או ליברמן, 'הליכוד' או 'כחול לבן', רחוקים מאיתנו כרחוק שמים וארץ.

איננו יודעים חשבונות שמים. אולי נגלה בעתיד הקרוב מה רצה סובב כל הסיבות, בתקווה שמעז ייצא מתוק, ואולי נגלה את התוכנית האלוקית העמוקה העומדת מאחורי הענין. דבר אחד כנראה ברור הוא, מערכת הבחירות הקרובה תעסוק בדת מול מדינה, שבת קודש ולימוד תורה. וכלשונו של האויב החדש- ישן ליברמן: "מדינת ישראל מול מדינת הלכה". כל יהודי במדינה יצטרך להחליט האם הוא בעד או, חלילה, נגד הקב"ה ותורתו הקדושה. בלי שום פשרות או דיבורי סרק. הנציג השמיני של יהדות התורה נבחר בהפרש של 21 קולות בלבד, גם לבנט היו חסרים רק כאלף קולות כדי לקבל 4 מושבים, וכולנו יודעים שמנדט אחד נוסף, אחד בלבד, וכל התמונה הייתה משתנה לחלוטין. לא יהיה כאן שום מקום להצבעות למפלגות אחרות או להימנעות. כל יהודי שומר מצוות מבין שבפעם הזאת, הסיסמה של 'כל קול קובע', תהיה מדויקת.

אנו נכנסים לתקופה בה יוקיעו את לומדי התורה ואת שבת קודש, הגיור והמצוות, בראש חוצות. ממש קיום נחרץ של דברי המשנה בסוף מסכת סוטה: "בעקבות משיחא חוצפא יסגא, והמלכות תהפך למינות ואין תוכחה, בית ועד יהיה לזנות וחכמת סופרים תסרח ויראי חטא ימאסו והאמת תהא נעדרת, נערים פני זקנים ילבינו, זקנים יעמדו מפני קטנים".

ומסיימת המשנה: "ועל מי יש לנו להשען? על אבינו שבשמים!".  

(פורסם בעיתון 'קוראים אלעד')


 

תפילות

בבקשה להתפלל לרפואת: הרב צבי ישראל (טאו) בן ייטע פיגא שליט"א, הרב דב בן שושנה (קוק) שליט"א, רבי יאשיהו יוסף (פינטו) בן הרבנית זרי שליט"א הרב נחום אליעזר בן שרה מרים (רבינוביץ) שליט"א הדס בת אורה לרפואה שלמה, יוסף מרדכי בן תהילה שמחה לרפואה שלמה, נחום אלימלך בן זהבה רבקה לרפואה שלמה, נועה בת לאה לרפואה שלמה, אשר ורפאל בני שמחה לרפואה שלמה, זאב בן ורדה לרפואה שלמה, יהודית בת מיסה לרפואה שלמה, שולמית בת מיסה לרפואה שלמה, שלמה בן רבקה לרפואה שלמה, משה בן כמונה לרפואה שלמה, נתנאל אילן בן שיינא ציפורה, תמר בת אורית לאה, אשר ורפאל בני שמחה, שרה צפורה בת רינה בתוך שאר חולי ישראל. בבקשה להתפלל לזרע בר קיימא בקרוב לנופית הודיה בת רחל ודויד שלמה בן שושנה ולזרע בר קימא בקרוב למירב המזל בת גאולה ונועם בן לאה וחזרה בתשובה לעידן בן שולמית ושי שלומי בן שולמית ודינה תרצה בת ורדה רגינה ולבשורות טובות ישועות ונחמות לכל עם ישראל

לכבוד שבת קודש

לעילוי נשמת

לעילוי נשמת מרת טליה בת עזריאל לייב ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.
לעילוי נשמת מרדכי בן ברוך ופאולה פייגלה בת אליעזר ת.נ.צ.ב.ה.

מונה מבקרים באתר שבת נט

מונה צפיות תוכן : 19290935

אתר השבת


מאמרים אחרונים