אתר השבת

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home מאמרים לכבוד שבת שבת בעידן המודרני מקור הברכה: "סגרנו בשבת והתחלנו להרוויח פי 10"

מקור הברכה: "סגרנו בשבת והתחלנו להרוויח פי 10"

מקור הברכה: "סגרנו בשבת והתחלנו להרוויח פי 10"
 
מיכל אריאלי, הידברות
 
 
לקראת החופש הגדול מדווחים בחדשות 2 על תופעה מרתקת – יותר ויותר אתרים שבעבר היו פתוחים בשבתות, החלו לסגור את שעריהם בשבת, ובכך, כפי שהם טוענים, הם דווקא מרוויחים לקוחות.

איך זה ייתכן? אחד ההסברים שהביאו בחדשות 2 לתופעה הוא שאומנם כבר שנים ששומרי המצוות משתדלים להדיר רגליהם מאתרים שאינם שומרי שבת, אך בשנים האחרונות יש רבים מן המגזר החילוני שטסים לחו"ל ומוותרים על הבילויים בארץ. באופן טבעי ניתן לראות שרוב המבקרים באתרים בארץ נמנים על הציבור שומר המצוות. כפועל יוצא מכך סגירתם של האתרים הפכה לרווחית, כי ברגע שהם סוגרים, הם מקבלים בדיוק את קהל היעד הזה.

בחדשות 2 אף ראיינו את ירון ולירז מרק, בעלי האתר 'אינדי פארק', שסיפרו כי הם החליטו שלא לעבוד בשבתות אלא לנוח, והם טוענים: "זכינו מחדש באבא ובבעל, וזכינו גם בזינוק בכמות המבקרים וההכנסות. בעבר עבדנו על ממוצע של 150-200 איש ליום, וכעת יש ממוצע של 1500 איש ביום. מבחינתנו זו הצלחה גדולה".

גם בנימין הלוי גן-אור, הבעלים של 'פארק אקסטרים עכו', סיפר על תוצאה דומה: "סגרתי את הפארק בשבת לראשונה לפני חודשיים, וגיליתי שההשפעה מבחינת הציבור הדתי והחרדי היא מידית. אנו מרגישים זאת גם דרך הקופות וגם דרך התגובות".

יריב המאירי מ'אוצרות הגליל', הוסיף כי הרווחיות היא אדירה: "זה לא משנה אם מדובר ביום כיף למאות עובדים או בקבוצה של 50 איש – ברגע שיש בפנים אפילו אחוז נמוך של שומרי מסורת וכשרות, מבחינתם כל העסקים שפתוחים בסופי שבוע אינם יכולים להיות רלוונטיים, ומכאן בדיוק מגיע הרווח הגדול".
 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

תפילות

בבקשה להתפלל לרפואת: טובה בת חנה מסעודה בתוך שאר חולי ישראל, לרפואת רננה בת רות בתוך שאר חולי ישראל, לרפואת רפאל מאיר צבי בן ברכה בריינדל בתוך שאר חולי ישראל, ולרפואת שרה צפורה בת רינה בתוך שאר חולי ישראל, ולרפואת הילל רפאל בן יעל בתוך שאר חולי ישראל ולרפואה שלמה לרועי עובדיה בן שולמית רעות בתוך שאר חולי ישראל, לרפואת אשר ורפאל בני שמחה בתוך שאר חולי ישראל. בבקשה להתפלל לזרע בר קיימא בקרוב לנופית הודיה בת רחל ודויד שלמה בן שושנה ולזרע בר קימא בקרוב למירב המזל בת גאולה ונועם בן לאה וחזרה בתשובה לתהילה יהודית בת רינה וחזרה בתשובה לעידן בן שולמית ושי שלומי בן שולמית ולבשורות טובות ישועות ונחמות לכל עם ישראל

לכבוד שבת קודש

לעילוי נשמת

לעילוי נשמת מרת אביבה בלה בת מרדכי ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.
לעילוי נשמת מרת טליה בת עזריאל לייב ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.

מונה מבקרים באתר שבת נט

מונה צפיות תוכן : 15525625

אתר השבת