movstube.net

אתר השבת

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home יהדות דברי תורה והתעוררות וענייני דיומא - מרים ב. "ושבו בנים...ושבו בנים..ושבו בנים לגבולם" - חלק ב'

"ושבו בנים...ושבו בנים..ושבו בנים לגבולם" - חלק ב'

ואכן היא פנתה לרב פירר שעבר על כל התעודות הרפואיות והגיע למסקנה אחת..

"תנו רבנן: אסור לאדם שיהנה מן העולם הזה בלא ברכה. וכל הנהנה מן העולם הזה בלא ברכה – מעל (גנב).  מה תקנתו? ילך אצל תלמיד חכם, וילמדנו ברכות".(ברכות לה.)

היתכן שצדיקים גדולים יותר ממלאכים?

אומרים חז"ל בילקוט שמעוני על ספר יואל..."וה' נתן קולו לפני חילו, בראש השנה שלשה ספרים נפתחים. כי רב מאד מחנהו אלו ישראל.. כי גדול יום ה' זה יום הכפורים. .. כי עצום עושה דברו, כי הוא מעצים כחם של צדיקים שעשו רצונו..... ללמדך שגדולים צדיקים יותר ממלאכי השרת..." ( יואל- פרק ב - רמז תקלד )

יש צדיק ויש צדיק.
הגימטריה  של "אתרוג". (סמל לצדיק)..הוא 610
הגימטריה של תרי"ג = 613
שלושת המינים..הלולב+ההדסים+הערבות הם השלושה שישלימו את החסר לצדיק להגיע לתריג.!
לא במקרה הגימטריה של "משה רבינו" שווה 613, תרי"ג  
 
בדור המבול לא היה  צדיק  שיוכיח וילמד את האנשים את דרך ה'.ושיתפלל להקב"ה על הדור  כמו  משה  רבנו התפלל עד שהוא ביטל את הגזירה בחטא העגל.

האם חסרים צדיקים בירושלים?" הרב טאוב", רחוב נבון, תמצאו את המס` שלו ב"דפי זהב", כתוב שמה ", תשאירו הודעה, והעוזר של הרב יחזור אליכם . הרב מקבל רק לפנה"צ . יש את הרב בניהו שמואלי ראש ישיבת . . של הרב מרדכי שרעבי זצ"ל בנחלאות ודאי נמצא צדיק ועניו כמו משה רבנו כפי שרמוז בראשי התיבות של "אתרוג".."אל תבואני רגל גאוה"(תהילים לו, 12) שיכול וחייב להשתדל  לרפא את היהודי הלקוי בחוש הטעם וריח בלימוד  וקיום מצוות התורה!

בחול המועד גב' כהן דברה עם הרבנית של הצדיק.היא הבטיחה להעביר את בקשתה לרב שיתפלל על בניה במיוחד בהושענא רבא.

וכך ..בזמן שהוא החזיק את ארבעת המינים ביחד קרוב ללבו ונענע אותם למעלה ולמטה....כך הוא התפלל...
בזכות האושפיזין הקדושים פונה אני אליך בתפילה לרחם ולרפא את בנינו, שנמשלו ללולב, הדס וערבה מארבעת המינים הסובלים ואינם מסוגלים להריח ולהרגיש טעמה המתוק מדבש של התורה הקדושה.

בזכות שלושת האבות: אברהם יצחק ויעקב"..הרמוזים בשלושת ההדסים "קל נא רפא נא" לחולי חוש הריח  כשם ששלחת מלאך לרפא את אברהם אבינו. ..

ובזכות משה ואהרן.. הרמוזים בשתי  הערבות "קל נא רפא נא" לחולים בחוש הטעם כשם שרפאת את משה רבנו במתן תורה"
"לא לנו ה' לא לנו כי לשמך תן כבוד...למה יאמרו הגויים איה נא אלוק'..עצביהם כסף וזהב...פה להם ולא ידברו....עינים להם ולא יראו, אזנים להם ולא ישמעו, אף להם ולא יריחון.... אבל בניך האוהבים אותך ועובדים אותך באהבה וביראה..חלילה שיהיו כמותם. " והצדיק כיוון  כוונות עמוקות. "רוצה ה' את יראיו את המיחלים לחסדו (תהילים קמז 11...."שווה  בגימטריה ל"פרי עץ הדר" ( 659)
"הסולח לכל עונכי הרפא לכל תחלואוכי" תהילים קג 3 שווה ל"כפת תמרים" 1190

"ה' איש מלחמה ה' שמו"= שמות  פרק טו,3 שווה עֲנַף עֵץ עָבֹת 832 (הדסים)
"ה' ימלוך לעולם ועד" שמות טו,15 שווה "וערבי נחל" 376 (ערבות)
"כי לך ה' הוחלתי אתה תענה ה' אלוקי" תהילים לח 16  שווה בגימטריה  ל"פרי עץ הדר" 659

ובזכות פסוקי תהילים  הרומזים לארבעת המינים ובזכות תבותיהם ואותיותיהם ונקודותיהם וטעמיהם.... מאוצר מתנת חינם חננו ותשלח רפואה שלמה לחולי עמך. 
יהיו לרצון אמרי פי והגיון לבי לפניך הרופא לכל בשר ומפליא לעשות."

האם תפילת הצדיק תביא את הישועה במלואה?

גב' כהן יודעת שבדומה לתרופות , לרוב  החולה זקוק ליותר מתרופה אחת.

בדרך לקניות בשוק היא ראתה ספרים למכירה על שולחן מחוץ לחנות ספרי קודש. ביניהם היתה חוברת "תפילות וסגולות לכל הישועות"! ובו מצאה תפילה מאוד מאוד מיוחדת
שתיקן רבינו השל"ה הקדוש תפילה נפלאה עבור הורים. תפילה לזכות לילדים יראים ושלמים, בתורה, יראה ומידות טובות.
בהקדמה השל"ה הקדוש מציין מתי כדאי לאמר את התפילה.! "לבי אומר לי ששעת רצון לתפלה זו היא בערב ראש-חודש סיון, שהוא החודש שבו ניתנה התורה ואז אנו נקראים בנים לה' אלקינו...

וּבְכֵן אָבוֹא אֵלֶיךָ ה' מֶלֶךְ מַלְכֵי הַמְּלָכִים, וְאַפִּיל תְּחִנָּתִי, וְעֵינַי לְךָ תְּלוּיוֹת עַד שֶׁתְּחָנֵּנִי וְתִשְׁמַע תְּפִלָּתִי לְהַזְמִין לִי בָּנִים וּבָנוֹת,... וְיִהְיוּ בַּעֲלֵי תוֹרָה, מָארֵי מִקְרָא, מָארֵי מִשְׁנָה, מָארֵי תַלְמוּד, מָארֵי רָזָא, מָארֵי מִצְוָה, מָארֵי גוֹמְלֵי חֲסָדִים, מָארֵי מִדּוֹת תְּרוּמִיּוֹת, וְיַעַבְדּוּךָ בְּאַהֲבָה וּבְיִרְאָה... אָנָּא ה' שוֹמֵעַ תְּפִלָּה, יְקֻיַּם בָּנוּ הַפָּסוּק, וַאֲנִי זֹאת בְּרִיתִי אוֹתָם אָמַר ה', רוּחִי אֲשֶׁר עָלֶיךָ וּדְבָרַי אֲשֶׁר שַׂמְתִּי בְּפִיך, לֹא יָמוּשׁוּ מִפִּיךָ וּמִפִּי זַרְעֲךָ וּמִפִּי זֶרַע זַרְעֲךָ אָמַר ה' מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם: יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ ה' צוּרי וגואלי"

גב' כהן הרגישה הקלה..היא בטוחה שהקב"ה שומע ומקבל את כל התפילות באהבה.אבל...משום מה היא הרגישה שיש עוד תרופה...עוד תפילה שתעלה ותגיע לכסא הכבוד ומשם תוריד את הישועה  המיוחלת לבניה.

עברו מספר ימים מאז חג הסוכות, בשבת ברכו את החודש מרחשון. בחודש הזה אין חגים ואין מועדים אבל יש  בו יום אחד ומיוחד...י"א מרחשון! יום פטירת רחל אמנו!

גב' כהן בטוחה  שאם היא תזכה להתפלל ביום זה בקבר רחל אמנו בבית לחם , רחל אמנו  תעלה את תפילתה לפני כסא הכבוד וובזכותה היא תיוושע בקרוב! היא אפילו מצאה  סימן לדבר...במקרה שכנתה אמרה לה שבספר התודעה מובא מדרש שבו רבי עקיבא ממשיל את רחל אמנו לערבה! ! 
 
"רבי עקיבא אומר: פְּרִי עֵץ הָדָר - זו אמנו שרה ...וכַּפֹּת תְּמָרִים - זו אמנו רבקה;..וַעֲנַף עֵץ עָבֹת - זו אמנו לאה;...וְעַרְבֵי נָחַל - זו אמנו רחל, מה ערבה זו כמשה ויבשה לפני שלשת המינים, כך מתה רחל לפני אחותה:  דוקא לערבה הנמשל ליהודי בלי טעם ובלי ריח?אין ספק, רחל אמנו תבין ותרגיש  את הכאב שלה!

היא בטוחה שאחרי תפילתה ביום הזה ובמקום הזה  היא תחזור הביתה "מושיבי עקרת הבית אם הבנים שמחה, הללוקה"!
ואכן, בי"א מרחשון נמצא את גב' כהן עומדת בתור להיכנס לקבר רחל.. התור מאוד ארוך והזמן קצוב. היא נכנסת לעזרת הנשים  ומגיעה לפרוכת, מחזיקה ספר תהילים ולוחשת תפילה קצרה  על בניה... על בניה של רחל אמנו שנמשלו לערבה.."וערבה לה' מנחת יהודה וירושלים כימי עולם וכשנים קדמוניות. ..יהי רצון, בזכות רחל אמנו, בנינו הדומים לערבה יהיו ערבים ממתיקותה של התורה הקדושה!וערבה לה' מנחת יהודה וירושלים כימי עולם וכשנים קדמוניות ואביא קרבן תודה להודות ולהלל לשמך הגדול"
 
תפילה תמימה של אמא מתוך רבבות אימהות המתפללות...תפילות ודמעות המתערבבות ומצטרפות לבכיה של רחל אמנו.

" ותמת רחל ותקבר בדרך אפרת מה ראה אבינו יעקב לקבור את רחל בדרך אפרת?.. כדי שתהא מבקשת עליהם רחמים הה"ד קול ברמה נשמע נהי בכי תמרורים רחל מבכה על בניה,

הם נישבו בידי אויב והלכו לגלות. כשם שסרב יעקב להתנחם על יוסף כך גם רחל מסרבת להינחם. שום דבר אינו יכול לנחם אותה בגלל גודל הכאב. לאחר שזכתה רחל סוף סוף לצאצאים,קרה להם אסון !  אבלה של רחל על בניה שגלו דומה לאבלו של יעקב על יוסף.

הקב"ה מנחם את רחל : כה אמר ה' מנעי קולך מבכי ויש תקוה לאחריתך ושבו בנים לגבולם"... (מדרש רבה בראשית פ"ב י) ה' מבטיח שהוא יחזיר את הבנים לגבולם, לארץ ישראל.  'ויש תקווה לאחריתך' – אין מקום לייאוש, אין סיבה למאן להינחם משום שבניך לא ייכלו. לבנים תעמוד זכות האבות והאמהות, שתשיב אותם חזרה מארצות האויב אל א"י.."שוב..בלשון להשיב, ו"שוב" מלשון חוזר בתשובה. ואכן אפרים מבקש ומתחייב – " השיבני ואשובה ". השיבני – לארץ ישראל, ואשובה – לדרך ה'...  כִּי אַתָּה ה' אֱלֹקָי"....ֹ" רַחֵם אֲרַחֲמֶנּוּ נְאֻם ה'"]. (ישיבת הסדר ירוחם)

.."ושבו בנים..ושבו בנים ...ושבו בנים לגבולם!

 כמו עוז  שלנו  ורבבות כמוהו....ישובו בתשובה  בריאים ושלמים בחושיהם בגופם ובנשמתם כמו במתן תורה! כולם כולם ללא יוצא מן הכלל.. "ועמך כולם צדיקים". השווה  בגימטריה 486 ל:" והיו לי לעם ואני אהיה להם לאלוקים" ..

 זוהי הגאולה!!  הגאולה השלימה  כמו אתרוג מהודר מושלם!!

כמה יפה עם ישראל.."כלך יפה רעיתי ומום אין בך" ( שיר השירים ד' פסוק ז'  =1030) שווה לגימטריה "אתרג לולב הדס וערבה" 
הלולב פעם סימל את היהודי ללא ריח,כעת  ."צדיק כתמר יפרח!" להיות כתמר יפרח, להצמיח פירות טובים ומתוקים.. הוא לומד תורה ומקיים מצוות ומשפיע על הזולת, עד שגם הוא יהיה  צדיק ..פרי טוב ומתוק.

ועם ישראל  עונה לדודה.. "הַדּוּדָאִים נָתְנוּ-רֵיחַ,... דּוֹדִי, צָפַנְתִּי לָךְ (שיר  השירים ז,14(.
רש"י..הדודאים נתנו ריח.. "דודאי התאנים הטובות והרעות מאוד אשר לא תאכלנה.. אלו פושעי ישראל. עכשיו שניהם נתנו ריח   .כולם מבקשים פניך. "ודמה לך לצבי (שיר השירים ו,9)... למהר הגאולה והשרה שכינתך על הרי בשמים הוא הר המוריה ובית המקדש שיבנה במהרה בימינו אמן  (רש"י)


בזכות נשים צדקניות נגאלו ישראל ממצרים" ובזכות האימהות הקדושות עתידים להיגאל..
" –: בשבילך רחל אני מחזיר את ישראל למקומן", (איכה רבתי פתיחתא כ"ד) 
עז והדר לבושה, ותשחק ליום אחרון"(משלי לא 25)

התחלנו את השיעור  עם הכתבה של עוז שתיאר איך חילוני מרגיש ביום כיפור בבית הכנסת ונסיים עם כמה מלים שרציתי לאמר לו:

..." עוז יקר, צעקת יחד עם כולם "ה' הוא האלוקים...חוקיך אצורה" בנעילה ביום כיפור. התחלת דרך ארוכה, דרך  של התקרבות לה' יתברך ולקיום תורה ומצוות! האם אתה יודע עד כמה כל מצוה ומעשה טוב חשוב ומשפיע  לא רק עליך אלא על כל עם ישראל ואפילו על הנהגת הקב"ה בזמן גאולת ישראל שתבוא בקרוב?

תראה דבר נפלא.. "ה' הוא האלוקים".. אלקים ה' עוז ישועתי סכותה לראשי ביום נשק (תהלים קמ: ח). א"ר פנחס הכהן בן חמא ... כשהיו אוכלוסין של פרעה זורקין חיצים, ... הקיפן הקב"ה (את ישראל) בענני כבוד וסיכך עליהם ולא היו מזיקין אותם,...  אמר הקב"ה אף אני לעתיד לבא. עתידים כל אומות העולם להכנס על ארץ ישראל ולעשות מלחמה עמהם, ואספתי את כל הגויים אל ירושלים למלחמה (זכריה יד: ב). ומה הקב"ה עושה, יוצא ונלחם עם הגויים,.... היאך, כיומו של פרעה...  מסכך על ראשם של ישראל. (פסיקתא דרב כהנא נספחים ב) ...

ומה על עם ישראל לעשות?.."תנו עוז לאלוקים ( תהילים םח, 35) להנהיג הנהגה הנסיית על ישראל.... בעבורם....וזה תלוי בתורה ומעשים הטובים של ישראל (מלבי"ם). "ה', עוז (התורה) לעמו יתן (ובזכות קיום התורה ומצוותיה) ה' יברך את עמו בשלום.

 

תפילות

בבקשה להתפלל לרפואת: הרב צבי ישראל (טאו) בן ייטע פיגא שליט"א, הרב דב בן שושנה (קוק) שליט"א, רבי יאשיהו יוסף (פינטו) בן הרבנית זרי שליט"א הרב נחום אליעזר בן שרה מרים (רבינוביץ) שליט"א הדס בת אורה לרפואה שלמה, יוסף מרדכי בן תהילה שמחה לרפואה שלמה, נחום אלימלך בן זהבה רבקה לרפואה שלמה, נועה בת לאה לרפואה שלמה, אשר ורפאל בני שמחה לרפואה שלמה, זאב בן ורדה לרפואה שלמה, יהודית בת מיסה לרפואה שלמה, שולמית בת מיסה לרפואה שלמה, שלמה בן רבקה לרפואה שלמה, משה בן כמונה לרפואה שלמה, נתנאל אילן בן שיינא ציפורה, תמר בת אורית לאה, אשר ורפאל בני שמחה, שרה צפורה בת רינה בתוך שאר חולי ישראל. בבקשה להתפלל לזרע בר קיימא בקרוב לנופית הודיה בת רחל ודויד שלמה בן שושנה ולזרע בר קימא בקרוב למירב המזל בת גאולה ונועם בן לאה וחזרה בתשובה לעידן בן שולמית ושי שלומי בן שולמית ודינה תרצה בת ורדה רגינה ולבשורות טובות ישועות ונחמות לכל עם ישראל

לכבוד שבת קודש

לעילוי נשמת

לעילוי נשמת מרת טליה בת עזריאל לייב ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.
לעילוי נשמת מרדכי בן ברוך ופאולה פייגלה בת אליעזר ת.נ.צ.ב.ה.

מונה מבקרים באתר שבת נט

מונה צפיות תוכן : 19317316

אתר השבת


מאמרים אחרונים