אתר השבת

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home איך מתחילים שבת המלכה - מקור הברכה למה דומה החושב להרוויח מחילול שבת? / משל

למה דומה החושב להרוויח מחילול שבת? / משל

למה דומה החושב להרוויח מחילול שבת? / משל

כשבאים אל יהודי ושואלים אותו: "מדוע פתחת את חנותך בשבת, האם אינך יודע כמה חמור האיסור של חילול שבת?", משיב הלה ואומר: "ומה אוכל לעשות, הלא מרובים צרכיו של אדם מישראל, והפרנסה מצומצמת, ומחויב אני לעסוק במסחרי ולא לנעול אותו יום אחד בשבוע".

המשיל על כך ה"חפץ חיים" משל. דומה הוא אותו יהודי לשוטה, אשר דימה בנפשו, כי אם יתקין עוד ברז למיחם, יוכל להוציא ממנו יותר מים. ולא עלה על דעתו שלא רק שאין הברז הנוסף מוסיף מים למיחם, אלא גם המים שנמצאים בו יגמרו מהר יותר כשיצאו מעוד ברז.

הקדוש ברוך הוא, הזן לכל ומכין לכל בריותיו את מזונם לכל שבוע, נותן לפי רצונו לכל אדם כקצוב לו, והפרנסה המגיעה לכל אחד ניתנת לו בימי עבודתו, שישה ימים או פחות. רק שוטה הוא מי שחושב, שאם יפתח ברז נוסף ויעבוד גם בשבת, תהיה לו יותר פרנסה. לא כן – אלא שאותה פרנסה תבוא אליו על ידי שבעה צינורות, ואם כך, מה ירוויח מחילול השבת שלו?

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

תפילות

בבקשה להתפלל לרפואת: טובה בת חנה מסעודה בתוך שאר חולי ישראל, לרפואת רננה בת רות בתוך שאר חולי ישראל, לרפואת רפאל מאיר צבי בן ברכה בריינדל בתוך שאר חולי ישראל, ולרפואת שרה צפורה בת רינה בתוך שאר חולי ישראל, ולרפואת הילל רפאל בן יעל בתוך שאר חולי ישראל ולרפואה שלמה לרועי עובדיה בן שולמית רעות בתוך שאר חולי ישראל, לרפואת אשר ורפאל בני שמחה בתוך שאר חולי ישראל. בבקשה להתפלל לזרע בר קיימא בקרוב לנופית הודיה בת רחל ודויד שלמה בן שושנה ולזרע בר קימא בקרוב למירב המזל בת גאולה ונועם בן לאה וחזרה בתשובה לתהילה יהודית בת רינה וחזרה בתשובה לעידן בן שולמית ושי שלומי בן שולמית ולבשורות טובות ישועות ונחמות לכל עם ישראל

לכבוד שבת קודש

לעילוי נשמת

לעילוי נשמת מרת אביבה בלה בת מרדכי ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.
לעילוי נשמת מרת טליה בת עזריאל לייב ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.

מונה מבקרים באתר שבת נט

מונה צפיות תוכן : 14530213

אתר השבת