movstube.net

אתר השבת

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home סיפורים לכבוד שבת סיפורים על גדולי ישראל הספדים על רבי אלעזר אבוחצירא זצוק"ל

הספדים על רבי אלעזר אבוחצירא זצוק"ל

מתוך הספדו של מרן עובדיה יוסף שליט"א:

"רוח אפינו משׁיח ה' נלכד בשחיתותם אשר אמרנו בצלו נחיה בגוים. כל ימיו היה הצדיק הזה מסור לעם ישראל, כל מי שהיתה לו צרה בא לשפוך את שיחו. שקידתו בתורה עברה כל גבול, כל היום עסק בתורה ובגמילות חסדים. כמו ששקעה השמש בחצי היום, ככה דאבוננו, צר לנו מאוד. כולם באו אליו לשפוך את ליבם, הוא היה מייעץ להם ועוזר להם".

מתוך הספדו של רבי פנחס אבוחצירא שליט"א:

"אבא כל כולו מסר את עצמו למען הציבור. בעבודת השם, בצומות ובסיגופים, בשמירת העיניים, בשיתוף האמיתי עם הכאב של האנשים שבאו לבקש ברכה ולהתייעץ. אבא היה נשבר מזה, אנחנו יודעים את זה וזוכרים את זה. אבא כל כולו היה רק כדי להרבות כבוד שמים. ולא פלא שעכשיו אנחנו הבנים מצווים להגיד 'יתגדל ויתקדש שמה רבא'. חסרה קצת הקדושה בעולם. את הכבוד שמים של אבא לא יהיה יותר. זה התפקיד שלנו. לכן אנחנו חייבים מהר להוסיף עוד ועוד כבוד שמים, כי בשביל זה באנו לעולם.
לא נאריך, אבל נתפלל שאבא יתפלל בשמים בעד אמא שתיבדל לחיים טובים, שיהיה לה כוח, ובעד הבנים ובעד כולם, ויבולע המוות לנצח".

מתוך הספדו של רבי דויד אבוחצירא שליט"א:

"נפלה עטרת ראשנו. המנהיג של המשפחה. הפאר של המשפחה. הקדוש. הטהור. החסיד. העניו. בן שעשועים של בורא עולמים. כשהוא נולד בחצות לילה, העירו את כל העיר ועלו על הגגות והתחילו לרקוד. עשרות אלפים רקדו. אף אחד לא ישן. אמרו: נולד בן לאדמו"ר הקדוש אחרי שבע בנות. השם שלו היה קדוש. אנשים לא הכירו אותו. הוא היה קדוש בקדושה. אבן הראשה.  וכל טוב עשה. מסר נפשו למען הכלל, למען הפרט. למען נדכאים. למען עניים. 
 אתמול כל היום היה בשמחה. במסירות נפש, כל יהודי שנכנס - נכנס חולה, יוצא בריא, נכנס עצוב, יוצא שמח, נכנס עני, יוצא עשיר. לא נהנה מהעולם הזה אפילו באצבע קטנה.
אחי הקדוש היה טהור מרחם. אף אחד לא יודע את ההנהגה שלו. היה צדיק יסוד עולם, הוא החזיק את העולם כולו. יפיפית מבן אדם, הוצק חן בשפתותיך, על כן ברכך אלקים לעולם. היה יכול לשמח כל אחד. כל ימיו במסירות נפש. תענית דיבור. תעניות. יותר מחמש שנים עשה תעניות. אפילו שהיה בצער גדול בשנים האחרונות. כל רעב ממנו יאכל. עשה חסד לאלפים ולרבבות. עם מתן בסתר לאלפי משפחות בכל עיר ועיר. אשרי הוא ואשרי חלקו. היתה לו נשמה קדושה. בכל דור יש עשרה הרוגי מלכות. והוא הלך כמו עשרת הרוגי מלכות. אשרי הוא ואשרי חלקו. היתה לו נשמה קדושה של רבי אלעזר בנו של רבי שמעון בן זכאי. לכן כל ההנהגה שלו היתה פלאית. עלה בסערה השמימה כמו נדב ואביהו ע"ה. הסתיר את עצמו. בקבלה, בסוד, ברמז, בדרש. בקיא בכל הש"ס לאורכו ולרוחבו."

"עַל הַצַּדִּיקִים וְעַל הַחֲסִידִים וְעַל זִקְנֵי שְׁאֵרִית עַמְּךָ בֵית יִשְׂרָאֵל וְעַל פְּלֵיטַת בֵּית סוֹפְרֵיהֶם וְעַל גֵּרֵי הַצֶּדֶק וְעָלֵינוּ, יֶהֱמוּ נָא רַחֲמֶיךָ ה' אלקינו, וְתֵן שָׂכָר טוֹב לְכָל הַבּוֹטְחִים בְּשִׁמְךָ בֶּאֱמֶת, וְשִׂים חֶלְקֵנוּ עִמָּהֶם, וּלְעוֹלָם לֹא נֵבוֹשׁ כִּי בְךָ בָטָחְנוּ. וְעַל חַסְדְּךָ הַגָּדוֹל בֶּאֱמֶת נִשְעָנְנוּ" (מתוך תפילת שמונה עשרה)

 *

אנשים מספרים בהלוויתו של רבי אלעזר זצוק"ל:

* "אתה רואה את הילד הזה? הוא ניצל בזכות הרב. קראו עליו קריאת שמע, והרב דפק שלוש פעמים שהוא ימשיך לחיות. והוא חי. כבר שמונה שנים מאז. אני בלי לראות אותו שבוע אחד, לא הייתי יכול ללכת, לא הייתי יכול לתפקד. רק בעצות שלו. ברגיעה שלו. דברים יפים.
היו מגיעים אליו מקצות הארץ. מכל העולם. מכל מקום. הייתי מביא לרב מכתבים מעורכי דין ומשופטים, ומקבל תשובות ומביא להם תשובות.
יום ראשון ישבתי איתו. ישבנו ודיברנו רבע שעה ביחד, כל מיני שאלות על חזרה בתשובה.  זה היה הענין שלו בחיים. להחזיר אנשים בתשובה. באתי לספר מה שקרה בסמינר של ערכים. היתה לו שמחה שאין כמותה, מהשאלות שהוא שאל, מהשמחה שמאה שמונים משפחות באים לסמינר. כל משפחה שחוזרת בתשובה, כבר קנית עוד עולם. וזה היה כל החיים שלו. איך להחזיר אנשים לדרך אביהם שבשמים."

* "הייתי חילוני. רבי אלעזר החזיר אותי לדרך הישרה. מותו של רבי אלעזר ביטל גזרה קשה שהיתה כנראה על עם ישראל. אנחנו לא יודעים. חשבונות שמים. אבל בשבילנו, אבא הלך לאיבוד. אני אבל לא פחות מאשר כשאבא ואמא שלי נפטרו. אני מרגיש שאין לנו. אין לנו יותר אויר. אין מי שיתן לנו את היעוץ, את העידוד, את ההכוונה. נגמר האויר. נגמר נגמר נגמר. המשיח צריך לבוא. רק הוא יגאל אותנו. אין מישהו אחר."

 

 

לכבוד שבת קודש

תפילות

בבקשה להתפלל לרפואת: הרב דב בן שושנה (קוק) שליט"א, רבי יאשיהו יוסף (פינטו) בן הרבנית זרי שליט"א הרב נחום אליעזר בן שרה מרים (רבינוביץ) שליט"א הדס בת אורה לרפואה שלמה, יוסף מרדכי בן תהילה שמחה לרפואה שלמה, נחום אלימלך בן זהבה רבקה לרפואה שלמה, נועה בת לאה לרפואה שלמה, אשר ורפאל בני שמחה לרפואה שלמה, זאב בן ורדה לרפואה שלמה, יהודית בת מיסה לרפואה שלמה, שולמית בת מיסה לרפואה שלמה, שלמה בן רבקה לרפואה שלמה, משה בן כמונה לרפואה שלמה, נתנאל אילן בן שיינא ציפורה, תמר בת אורית לאה, אשר ורפאל בני שמחה, שרה צפורה בת רינה בתוך שאר חולי ישראל. בבקשה להתפלל לזרע בר קיימא בקרוב לנופית הודיה בת רחל ודויד שלמה בן שושנה ולזרע בר קימא בקרוב למירב המזל בת גאולה ונועם בן לאה וחזרה בתשובה לעידן בן שולמית ושי שלומי בן שולמית ודינה תרצה בת ורדה רגינה ולבשורות טובות ישועות ונחמות לכל עם ישראל

לעילוי נשמת

לעילוי נשמת מרת טליה בת עזריאל לייב ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.
לעילוי נשמת מרדכי בן ברוך ופאולה פייגלה בת אליעזר ת.נ.צ.ב.ה.

מונה מבקרים באתר שבת נט

מונה צפיות תוכן : 19508882

אתר השבת


מאמרים אחרונים