movstube.net

אתר השבת

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

תפילה לאחדות ישראל

תפילה לאחדות ישראל

הריני מקבל עלי מצות עשה של ואהבת לרעך כמוך, והריני אוהב כל אחד מבי ישראל כנפשי ומאודי, והריני מקבל עלי מצות עשה של התשובה, כמו שנאמר: ושבת עד ה' אלקיך ושמעת בקולו.

שִׁיר הַמַּעֲלוֹת, לְדָוִד: שָׂמַחְתִּי, בְּאֹמְרִים לִי--    בֵּית ה' נֵלֵךְ: עֹמְדוֹת, הָיוּ רַגְלֵינוּ--    בִּשְׁעָרַיִךְ, יְרוּשָׁלִָם:
יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה--    כְּעִיר, שֶׁחֻבְּרָה-לָּהּ יַחְדָּו: שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים, שִׁבְטֵי-יָ-הּ--עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל:    לְהֹדוֹת, לְשֵׁם ה':
כִּי שָׁמָּה, יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט:    כִּסְאוֹת, לְבֵית דָּוִד: שַׁאֲלוּ, שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם;    יִשְׁלָיוּ, אֹהֲבָיִךְ:
יְהִי-שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ;    שַׁלְוָה, בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ: לְמַעַן, אַחַי וְרֵעָי--    אֲדַבְּרָה-נָּא שָׁלוֹם בָּךְ: לְמַעַן, בֵּית-ה' אֱלֹקינוּ--    אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ.

אנא הא-ל אב הרחמן, גדול העצה ורב העליליה, תקננו בעצה טובה מלפניך, למען נלך בדרך טובים, וארחות צדיקים נשמור, ונעשה הטוב והישר בעיני אלקים ואדם. ונהיה שלמים במידות ובדעות, ובכל מיני שלמות, ולא תצא תקלה מתחת ידינו, ולא שום דבר שאינו מתוקן. ולא יתגלגל חובה על ידינו, ונמצא חן ושכל טוב בעיני אלקים ואדם.

יהי רצון מלפניך, ה' אלקינו ואלקי אבותינו, שתיטע בינינו אהבה ואחוה שלום ורעות, ותסלק שנאת חינם מבינינו, ותסיר מתוכינו קנאה ושנאה ותחרות, ולא תעלה קנאתנו על לב אדם, ולא קנאת אדם תעלה על לבנו, ויהיו כל עמך ישראל כולם, בלב אחד כאיש אחד ובאחדות אחת, מחוברים יחד, חברים, ולא ימצא איש שיוצא מן השורה ועושה שלא כהוגן חס ושלום, ומבקש לעשות מחלוקת, וגם לא ימצא עזר כנגדו שיהיו מחזיקים במחלוקת חס ושלום, אלא יהיו כל עמך ישראל סבלנים, דנים לכף זכות, אוהבי שלום, ומבקשי שלום, ורודפי שלום, ומרבים שלום בעולם, כמידתו של אהרון הכהן שהיה אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה, ויקוים בנו מקרא שכתוב, (ויאמר שלוש פעמים הפסוק) ואמרתם כה לחי, ואתה שלום וביתך שלום וכל אשר לך שלום: ה' עוז לעמו יתן ה' יברך את עמו בשלום

ובכן, יהי רצון מלפניך, ה' אלקינו ואלקי אבותינו, שתיטע בלב עמך ישראל מידת הרחמנות, ויהיו גומלי חסדים זה עם זה, ומרחמים זה על זה כרחם אב על בנים, ואיש את אחיו יעזורו, בנפשם וגופם וממונם, בלב שלם ונפש חפצה. ותתן לנו נדיבות לב, ותפתח לנו שערי ותרנות למען נעשה צדקה וגמילות חסדים, ונחזיק ביד לומדי התורה, ונקים מצוותיך כתיקונן, כדמבעי לן למיעבד ברצון טוב, וכל אשר נעשה, הוא לנחת רוח לפני כסא כבודך אמן כן יהי רצון:

והרי אנחנו מוסרים מודעה לפני קודשא בריך הוא ושכינתיה, עילת העילות וסיבת הסיבות, שאם יעלה על ליבנו איזו מחשבה זרה ופגומה, או איזה תרעומת על הזולת, או איזו טענה על מעשיו, אנחנו מבטלים הכל, כי הכל מצד היצר הרע, והננו מגלים דעתינו שאנחנו מאמינים בלב שלם שהכל הוא מאיתו יתברך, ואין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה. וכל אדם מישראל חשוב ויקר, והוא חלק אלוק ממעל, וכל פעולה או מעשה של כל אחד מישראל, מלאה בכוונות טובות וברצונות נפלאים, שחשובות וחביבות מאוד לפני אבינו שבשמים, וכל יהודי, הוא עולם בפני עצמו. וכמו שאמרו רבותינו, קודשא בריך הוא ואורייתא וישראל, חד הוא, וכל ישראל ערבים זה לזה וכגוף אחד חשיבי.

יהיו לרצון אמרי פי והגיון לבי לפניך, ה' צורי וגואלי

 

לכבוד שבת קודש

תפילות

בבקשה להתפלל לרפואת: נועה בת תמר, יחיאל אברהם מאיר בן חיה טויבא, רבי יאשיהו יוסף (פינטו) בן הרבנית זרי שליט"א נועה בת לאה לרפואה שלמה, אשר ורפאל בני שמחה לרפואה שלמה, זאב בן ורדה לרפואה שלמה, יהודית בת מיסה לרפואה שלמה, שולמית בת מיסה לרפואה שלמה, שלמה בן רבקה לרפואה שלמה, משה בן כמונה לרפואה שלמה, נתנאל אילן בן שיינא ציפורה, תמר בת אורית לאה, אשר ורפאל בני שמחה, שרה צפורה בת רינה בתוך שאר חולי ישראל. בבקשה להתפלל לזרע בר קיימא בקרוב לנופית הודיה בת רחל ודויד שלמה בן שושנה ולזרע בר קימא בקרוב למירב המזל בת גאולה ונועם בן לאה וחזרה בתשובה לעידן בן שולמית ושי שלומי בן שולמית ודינה תרצה בת ורדה רגינה ולבשורות טובות ישועות ונחמות לכל עם ישראל

לעילוי נשמת

לעילוי נשמת מרת טליה בת עזריאל לייב ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.
לעילוי נשמת ר' מרדכי בן ברוך ז"ל ופאולה פייגלה בת אליעזר ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.

מונה מבקרים באתר שבת נט

מונה צפיות תוכן : 19972877

אתר השבת


מאמרים אחרונים