movstube.net

אתר השבת

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home

התחלתי לשמור שבת וגיליתי שהיא שומרת עלי

התחלתי לשמור שבת וגיליתי שהיא שומרת עלי

גולשים רבים ממשיכים לשתף את עם ישראל בתחושות שלהם לקראת השבת העולמית שאוטוטו מגיעה

שירה כהן, הידברות 

הספירה לאחור החלה. כל המחוגים בעולם מתכוננים לרגע הקדוש הזה,  שהאומה היהודית חיכתה לו זמן רב, אולי רב מדי.  שבת אחת של כולם ביחד. דתייםמסורתיים וחילונים, גדולים וקטנים, עשירים ועניים.  אמנם נותרו עוד ארבעה ימים – אך ההתרגשות גאה ועולה על גדותיה.

התגובות הנלהבות על הפרויקט הראשון מסוגו והכל כך חשוב הזה – שבראשו עומד רוורן גולדשטיין - רבה הראשי של דרום אפריקהלא מפסיקות להגיע. קיבצנו רק את מקצתן כדי להראות כיצד יהודים מכל קצוות הקשת - פתחו את ליבם ושיתפו את העולם כולו במה שהם באמת חושבים ומרגישים על האיחוד המרגש הזה, לצורך שמירת השבת העולמית:

איציק ביטון: "בטירוף שבו אנו חייםהשבת היא האי של השקט שאותו אני מקבל פעם בשבוע.השאלה הנפוצה ששואלים אותי היא 'מה אתה עושה כל השבת'. והתשובה הפשוטה היא: ממלא מצבריםכל השבוע אנחנו במרדף אחרי התקע שיטעין לנו את הבטריה של המכשיר שלא נותן לנו מנוחהאבל מה עם הנפש/רוח/נשמהשצריכה את הטעינה שלה גם כןאת הזרם שימלא אותה?נשמה יתירהזה מה שמובטח לנו במידה ונכבד את היום הזהאקסטרה נשמה שנכנסת בכניסת השבת ויוצאת בצאתה אך משאירה אותנו במצב של 100% סוללה טעונה במלואהלישוןלשחק,לקרואלספרלצחוקלטייל ברגללהתפלללשירלבקרלארח – פעולות שלא יוצא לי לעשות יותר מדי ביום חול – אך בשבת אני עושה אותן וכך טוען את המצברים.

"אחי היקר – שבת זה איכות חייםבשביל איכות חיים לא צריך להיות דתי – מספיק שאתה יהודי וקיבלת אותה במתנההשבתות הראשונות דורשות תכנון – להכניס בהן קצת ענייןלבקש מהילדים להכין משהולתת משהו מעצמך כדי ליצור אצלם ציפייה ליום השבתשבו אבא מתייחס אלינו יותר מיום רגילאני גדלתי עם אבא שהיה איש עסקים מטורףשלא היה כל השבוע בביתהסיבה שלא הרגשתי בחסרונות היא בזכות השבת".

ליאת בן לולו: "אחרי שהתחלתי לשמור שבת גיליתי שהיא בעצם שומרת עליי".

טל אשכנזי: "רעיון יפה לשבת עם המשפחה ולשחק מונופול של ארץ ישראל נראה לי מגניב".

ריקי מנדל אלמקיאס:ממליצה שמשפחות דתיות יארחו משפחות חילוניותכך הן יחוו שבת כהלכתה ויראו כמה כיף לשמור שבת".

רונית וורצל לרנר : "הורדתי את האפליקציה ושיתפתי את רוב חבריי לפייסבוקממשיכה במלאכה... לזיכוי הרבים".

גדי שגיב :"למרות שאני לא שומר מצוות – וואלהיכול להיות נחמד".

מיכל נידם: "אני אוהבת את הרעיון וכמובן שאני משתתפת עם כל משפחתי בעזרת ה'".

סיגל דותן: "כל הכבוד לכםאתם ממש שליחיםמי יודע כמה יהודים יתחילו לשמור שבת בזכות היוזמה הזאת".

שרה כהן : "מהממיםכל הכבודהאחדות של העם עושה לי צמרמורתכל הכבוד על היוזמה".

שי אלון: "תנו יד להתחלה חדשהלקרב אלינו את כל היהודים בעולם באשר הםולא משנה באיזו שפה הם מדבריםאני מברך את הדבר הזהושיהיה לנו בהצלחה".

נרי'ה קובני : "יוזמה גאוניתדוגמא מעולה לימין מקרבת".

נורית גולדנברג: "כשאתה נצמד לכנפי הבוראאתה מקבל ניצוצות של אור והגנה למשך כל השבועהטענה אנרגטית ושמחה למילוי הנשמהקדושת השבת מטעינה אותנוולא במקרה ניתנה לנו מאת הבורא יתברך".

רחל ברוש:  "מומלץ לנסות בשמחהולא מתוך לחץ/חובהבטוחה שתהנו מזהבאה שבת – באה מנוחה לגוף ולנשמה".

בנימין קרויטורו : "רוצה להתארח אצל משפחה דתית-חרדית".

יפה רבה: "אני מאד נרגשת להיות חלק מהחוויה הרוחנית מחממת הלב הזוסוף שבוע אחד בשנה,שבו יש הזדמנות לחוות אחדות של יהודי העולם מכל רחבי העולם – זוהי אחדות עוצמתיתעם ישראל חי".

 

תפילות

בבקשה להתפלל לרפואת: נועה בת לאה לרפואה שלמה, אשר ורפאל בני שמחה לרפואה שלמה, שולמית בת בת שבע לבשורות טובות, זאב בן ורדה לרפואה שלמה, יהודית בת מיסה לרפואה שלמה, שולמית בת מיסה לרפואה שלמה, שלמה בן רבקה לרפואה שלמה, נתנאל אילן בן שיינא ציפורה, תמר בת אורית לאה, אשר ורפאל בני שמחה, שרה צפורה בת רינה בתוך שאר חולי ישראל. בבקשה להתפלל לזרע בר קיימא בקרוב לנופית הודיה בת רחל ודויד שלמה בן שושנה ולזרע בר קימא בקרוב למירב המזל בת גאולה ונועם בן לאה וחזרה בתשובה לעידן בן שולמית ושי שלומי בן שולמית ולבשורות טובות ישועות ונחמות לכל עם ישראל

לכבוד שבת קודש

לעילוי נשמת

מונה מבקרים באתר שבת נט

מונה צפיות תוכן : 17954992

אתר השבת